کد PHP : هدایت کردن کاربر به صفحات دیگر با خیالی آسوده

- visibility ۲۲ mode_comment

همه شما معمولا در طراحی های خودتون میخواید کاربر رو از صفحاتی به صفحه دیگه ای منتقل کنید مثل صفحه لاگین و صفحه مدیریت و ...،خوب کد هایی که استفاده می کنید شاید بعضی مواقع خطا یا هشداری ایجاد کنه یا اصلا کار نکنه.در این مطلب یه کد و تابع رو برای شما قرار میدیم که با خیال راحت می تونید کاربر رو به آدرس جدید منتقل کنید.

خوب ما اولش چک میکنیم تا هدر های صفحه ارسال نشده باشه ،اگه ارسال نشده میتونیم با همون دستور قدیمی کاربر جاری رو منتقل کنیم، اگه ارسال شده باشه و ما از دستور header استفاده کنیم یه هشدار ناخوشایند دریافت میکنید. خوب اگه هدر ها ارسال شده باشه ما دیگه از php استفاده نمیکنیم و جاوا اسکریپت رو جایگزین میکنیم و  با کد window.location.href کاربر رو انتقال میدیم. خوب حالا اگه جاوا اسکریپت غیر فعال باشه چی؟ خوب اونم با یه تگ noscript حلش میکنیم و با HTML و تگ متا کاربر رو منتقل میکنیم.

این تابع PHP رو به راحتی می تونید در هر صفحه ای که می خواید به آدرس دیگه ای منتقل بشه استفاده کنید . به طور مثال اگر می خواید صفحه تون به 7Learn.com منتقل بشه کافیه در اون صفحه به این شکل از این تابع استفاده کنید :

خوب امیدوارم که براتون مفید باشه. موفق و پیروز باشید.

comment دیدگاه کاربران
هادی

سلام استاد
من تازگیا یه وبلاگ درست کردم با این آدرس http://daneshpaghooh.mihanblog.com
تو یه قسمت نمونه سوال خواستم بذارم میخوام که کاربر وقتی روی گزینه مثلا متوسطه اول کلیک میکنه وارد صفحه جدیدی بشه لطف کنین بگین آیا از این راهی که شما گفتین میتونم برم یا باید روش دیگه ای رو بکار بگیرم.
ممنون

وحید صالحی

روس سیستم های وبلاگ دهی نمیتونید این مورد رو پیاده سازی کنید

amir baragy

سلام
میخواستم بدونم دلیل استفاده از تابع exit; بعد از header چیست؟
شخصی گفت برای امنیت هست ولی من متوجه نشدم، یعنی بعد از اینکه هدر شد کد های بعدی اجرا نشن ؟
میشه یه ذره بیشتر توضیح بدین.
“تشکر”

لقمان آوند

خوب اینجا نمی خوایم بعد از ریدایرکت کد دیگه ای در اسکریپت اجرا بشه. هم بار پردازشی سرور کم میشه و هم از اجرای ناخواسته بعضی کدها بعد از ریدایرکت جلوگیری میشه !

amir baragy

بیشتر در چه کجا ها از این تابع استفاده می کنیم؟
آیا بعد از توابع خاصی باید از این تابع استفاده کنیم؟
“تشکر”

وحید صالحی

از نامش مشخص هست برای منتقل کردن کاربر به یک مکان دیگه مثلا بعد از اینکه کاربر در سایه لاگین کرد و وارد شد به یه صفحه خاص در سایت منتقلش کنیم

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.
1 2