آیا می دانید تا کنون 8863 نفر در 19 دوره آموزشی سون لرن ثبت نام کرده اند !

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 35) - نمودار سه بعدی - قسمت 2

0 361 ۲۶ خرداد ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه دوم : نمودار ستونی با مقادیر null و صفر

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار ستونی رو در اختیارتون قرار بدیم که در بین داده های اون مقادیر null و 0 وجود داره و میخایم تفاوت اونا رو خدمتتون عرض کنیم. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده است:

میبینید که با استفاده از کد بالا نوع نمودار رو برابر با ستونی در نظر گرفتیم و عمق و زوایای چرخش رو نیز مشخص کردیم. داده هایی که در متغیر Series وارد شده اند بصورت زیر هست:

میبینید که در لابلای این اعداد، مقادیر null و 0 هم وجود داره. خروجی بصورت زیر هست:column null 3d chart

میبینید که اون مقداری که null هست هیچ ستونی در اونجا قرار نداره ولی اون مقداری که برابر با 0 هست، یک ستون وجود داره، اما مقدار اون برابر با صفر هست و هیچ ارتفاعی نداره و شبیه به یک صفحه دوبعدی هست.

نمونه سوم : نمودار ستونی بصورت گروه بندی و stack شده

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار ستونی رو در اختیارتون قرار بدیم که داده های اون بصورت گروه بندی و stack شده هستن. در جلسات قبلی در مورد stack شدن توضیح دادیم و در این جلسه نمونه سه بعدی از اون رو در اختیارتون میزاریم. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده است:

نوع نمودار رو ستونی کردیم و فاصله از بالا و راست رو به ترتیب برابر با 80 و 40 قرار دادیم. حالت سه بعدی رو فعال کردیم و عمق و فاصله ناظر رو هم مشخص کردیم. متغیر plotOption که نقش اصلی در این نمونه رو داره بصورت زیر هست:

میبینید که در ابتدا stacking رو برابر با normal قرار دادیم و عمق ستونها رو برابر با 40 در نظر گرفتیم. میبینید که متغیر Series چهار عضو داره که درون هر کدوم از اونا اطلاعات مرتبط به همون اومده و یک ویژگی بنام stack هم وجود داره که با استفاده از اون اومده و این دسته ها رو گروه بندی کرده. در بالا دو گروه male و female وجود داره. خروجی بصورت زیر خواهد بود:3d stacking column

 

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :