• illustrator Curse
  • 7Learn Android Course
  • 7Learn SEO Course
  • 7Learn WP Theme Course

    حرفه ای ترین دوره آموزش طراحی قالب وردپرس  آیا می دانید با دوره های آموزشی سون لرن می توانید از 0 تا 100 طراحی وب را در منزل فراگیرید!

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 21) - نمودارهای ستونی عمودی - قسمت 5

0 246 ۱۲ خرداد ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم.
highcharts

نمونه هشتم : نمودار ستونی عمودی با مکانهای ثابت

با استفاده از این نمونه میتونین نمودارهایی رسم کنید که نمودارهای اون موقعیت های ثابت و مورد نظر شما رو داشته باشن و فاصله اونا رو از هم مشخص کنید. در این نمونه از ویژگی های pointPadding و pointPlacement استفاده شده است. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

کدی که بیشتر توجه ما در این آموزش به اون جلب میشه، کد زیر هست:

 

میبینید که در کدهای بالا دو ویژگی pointPadding و pointPlacement وجود داره.

ویژگی pointPlacement سه مقدار null و on و between رو قبول میکنه. در نمودار ستونی زمانی که این ویژگی برابر با on قرار میگیره، هیچ فاصله و padding بر روی محور افقی بین ستونها ایجاد نمیشه. اگه مقدارشو برابر با between قرار بدیم، ستونها در بین تیک های موجود بر محور افقی قرار داده میشه. از نسخه 3.0.2 به بعد امکان اینکه از اعداد دلخواه برای این ویژگی استفاده کنید، محیا شده است. برای نمونه اگر اون رو برابر با 0 قرار بدین، ستونها دقیقا بر روی تیکهای موجود بر روی محور قرار میگیرن و اگر اون رو برابر با -0.5 قرار بدین بین اون تیک و تیک قبلی قرار میگیرن و اگر برابر با 0.5 قرار بدین، بین اون تیک و تیک بعدی قرار میگیرن.

با استفاده از ویژگی pointPadding میتونین فاصله بین ستونهای نمودار رو مشخص کنید. مقدار پیش فرض این ویژگی 0.1 است و میبینید که در کدهای بالا برای هر کدام از Series ها، مقدار اون رو تغییر دادن.

در نهایت خروجی بصورت زیر خواهد بود:column fixed chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :
7LearnTelegram