تگ DOCTYPE در صفحات وب چیست ؟

این تاپیک 3 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Shahin Heydari ،‏ 2 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 3314 بازدید داشته است .

تگ شده :  , ,

نویسنده پست
سه شنبه ، 16 اکتبر 2012     3:27 ب.ظ #

Sina4everafter

Subscriber
14 پست16 تاپیک

سلام.می خواستم بدونم که این کد<!DOCTYPE html> چه کاری و انجام میده؟چون من وقتی این کد و نمی نویسم هیچ اشکالی پیش نمیاد؟مرسی.

1  تشکر
چهار شنبه ، 17 اکتبر 2012     1:10 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

DOCTYPE مشخص کننده نوع سند می باشد و مشخص می کند که چه نوعی از X)HTML) استفاده می کنید، همچنین به مرورگر می فهماند که این صفحه چگونه باید رندر شود. باید در بالای صفحه و قبل از تگ <html> نوشته شود.

بسیار مهم است که سند شما دارای DOCTYPE باشد چون validate می شود و در همه مرورگر ها به درستی رندر می شود.

شما می توانید 3 نوع DOCTYPE انتخاب کنید، Transitional، Frameset و Strict.

اطلاعات کامل رو در مورد DOCTYPE ها می تونید در اینجا بخونید :

http://www.w3schools.com/tags/tag_doctype.asp

5  تشکر
چهار شنبه ، 17 اکتبر 2012     2:06 ب.ظ #

Sina4everafter

Subscriber
14 پست16 تاپیک

سلام.اول تشکر از پاسخ خوبتون.فقط یه سوال دیگه برام پیش اومد:

توی همون سایتی که گفتین،نوشته که برای html5 از این تگ !DOCTYPE html استفاده کنیم و برای نسخه html 4.0.1 از این سه نوعی که شما گفتین استفاده کنیم.

ولی یه سوالی که برای من پیش اومد اینه که وقتی توی همین سایت w3schools  قسمت html و انتخاب می کنم برای آموزش ، اولش همین !DOCTYPE html و می نویسه برای Html5 هم همین و می نویسه.البته من یه کم گیج شدم، اخه تو یه سایت دیگه خوندم که این !DOCTYPE html فقط برای html5 میاد،شاید اون اشتباه گفته.

و سوال اخرم اینه که وقتی قالب بلاگفا و نگاه کردم اصلا از این تگا استفاده نکرده.می خواستم بدونم چرا؟و اینکه میشه هر سه نوع DOCTYPE و با هم بنویسیم؟

نمی دونم سوالمو واضح پرسیدم یا نه، چون هنوز خودم یه کم گیجم.

تشکر.

2  تشکر
پنجشنبه ، 25 سپتامبر 2014     1:29 ب.ظ #

Shahin Heydari

Subscriber
1 پست0 تاپیک

با عرض سلام و احترام
تشکر فراوان از زحمات شما، از این پست سایت شما برای آموزش اچ تی ام ال در سایت کمپانی وردپرس استفاده کردیم.
آدرس پست:
http://wpco.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-html-%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-%d8%af%d9%88%d9%85-doctype

0  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .