section یا article

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  aligh ،‏ 2 سال و 6 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 695 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 10 ژوئن 2014     8:27 ب.ظ #

Aref Taker

Subscriber
3 پست7 تاپیک

سلام من چند تا مقاله ی انگلیسی در رابطه با تفاوت های section , article و div خوندم ولی نتونستم فرقشون رو درست بفهم و کاربردشون رو درک کنم لطفا راهنمایی کنید!

0  تشکر
سه شنبه ، 10 ژوئن 2014     10:02 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

با سلام خدمت شما دوست عزیز

این تگ ها نظیر section ، article ، header ، footer ، aside و .... در HTML5 اضافه شده است و هیچ فرقی با DIV ندارند.....کاربردشون اینه که باعث میشن به کدهامون معنا داده بشه....که به این نوع تگ ها semantic element گفته میشه...به معنای عناصر معنایی........حالا شاید با خودتون بگین که اگه با DIV فرقی ندارن پس چرا اضافه شدند؟؟؟!!!جوابش اینه که این تگ های معنایی بیشتر برای موتورهای جستجو گر قرار داده شده.......فرض کنید یه روبوت گوگل میاد سایت مارو ایندکس کنه......وقتی داره کدهارو تحلیل و تفسیر میکنه.....زمانی که به یک تگ header برسه میفهمه این تگ مربوط به سرصفحه هست.....یعنی داریم با این تگ ها با روبوت حرف میزنیم........و روی SEO هم تاثیر داره......در هر صورت بهتره از اینها استفاده کنیم بجای DIV.......میتونید برای مطالعه بیشتر به لینک زیر برید :

http://www.7learn.com/tutorials/html5-series-part1-2-semantic-tags

یا علی

3  تشکر
سه شنبه ، 10 ژوئن 2014     10:24 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

سلام . اول یه عذر خواهی بکنم از مدیریت .

آقای اسفندیاری میشه آدرس ایمیلتون رو بدید .

0  تشکر
چهار شنبه ، 11 ژوئن 2014     12:22 ق.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

بله حتما

m.esfandiary72@gmail.com

یا علی

2  تشکر
چهار شنبه ، 11 ژوئن 2014     11:43 ق.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

آقای اسفندیاری من یه ایمیل به شما فرستادم . لطفا جواب بدین ، میخواستم یه مشورتی با هاتون بکنم.

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .