htaccess

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  m.yMJJ ،‏ 3 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 801 بازدید داشته است .

تگ شده :  

نویسنده پست
چهار شنبه ، 25 سپتامبر 2013     8:28 ق.ظ #

zani

Subscriber
15 پست13 تاپیک

با سلام ببخشید این موضوع رو اینجا مطرح میکنم راستش نمی دونستم دقیقا باید کجای انجمن مطرحش کنم

سون لرن یه وب سایت جامع هستش و راجبه همه چی توش اموزش هست اما هیچ اموزش جامع و کاملی راجبه htaccess من اینجا پیدا نکردم به همین دلیل دوستان حرفه ای خواهش مندم یه اموزش کامل راجبه این موضوع اینجا بزارن

راستی یه سوال هم راجبه همین موضوع،ایا میشه با htaccessکاری کرد قسمتی از ادرس یه فایل رو حدف کرد فقط یه قسمتی از اون رو نه کاملا مثلا userlogin.php بشه login.php ؟

ویا ادرس فایل رو به صورت دیگه ای نشون بده مثلا index.php بشه index.asp  یا یه همچین چیزی

با تشکر از دوستان عزیز

0  تشکر
چهار شنبه ، 25 سپتامبر 2013     10:02 ق.ظ #

m.yMJJ

Subscriber
14 پست1 تاپیک

شما با استفاده از  Rewrite Rules میتونید این کار رو انجام بدید .

مثلا همچین آدرسی :

تبدیل بشه به :

7learn.html

1  تشکر
چهار شنبه ، 25 سپتامبر 2013     1:19 ب.ظ #

zani

Subscriber
15 پست13 تاپیک

[quote=16464]شما با استفاده از Rewrite Rules میتونید این کار رو انجام بدید . مثلا همچین آدرسی :
usercp.php?go=7learn
تبدیل بشه به : 7learn.html [/quote]

خیلی ممنون دوست عزیز ار پاسخت حالا میشه بگید این کد رو چه طوری استفاده کنم یعنی توی کدوم فایل قرار بدم توی htaccess یا توی فایل usercp.php و همچنین چوری این کد رو تنظیم کنم که وقتی تبدیل مکنه به جای پسوند .html هر پسوندی که می خواهم قرار بدم؟

0  تشکر
چهار شنبه ، 25 سپتامبر 2013     11:07 ب.ظ #

محمد امین واحدی نیا

Subscriber
136 پست13 تاپیک

این کد نیست و فقط می گه چی کار می کنه. تو گوگل سرچ کنی آموزشاش هست. در ضمن اون کدای htaccess توی یه فایل جدا باید برن و زبان برنامه نویسیشونم فرق می کنه. اسم اون فایل معمولا .htaccess هست که تو ویندوز میشه htaccess یعنی اون نقطه ی اولش پاک می شه. اون فایلو باید توی  روت سایتت بذاری. کاربردشم بیشتر برای سئو هست

0  تشکر
چهار شنبه ، 25 سپتامبر 2013     11:17 ب.ظ #

m.yMJJ

Subscriber
14 پست1 تاپیک

[quote=16469]

m.yMJJ نقل قول:
شما با استفاده از Rewrite Rules میتونید این کار رو انجام بدید . مثلا همچین آدرسی :
usercp.php?go=7learn
تبدیل بشه به : 7learn.html

خیلی ممنون دوست عزیز ار پاسخت حالا میشه بگید این کد رو چه طوری استفاده کنم یعنی توی کدوم فایل قرار بدم توی htaccess یا توی فایل usercp.php و همچنین چوری این کد رو تنظیم کنم که وقتی تبدیل مکنه به جای پسوند .html هر پسوندی که می خواهم قرار بدم؟ [/quote]

بله به هر پسوندی میشه تبدیل کرد .

اگر کمی به کد دقت کنید راحت متوجه خواهید شد چطور هست .

اول با RewriteEngine On رو بذارید ، یعنی باید این قابلیت روشن بشه  بعد Rewrite Rules ها رو بنویسید . چندین Rules هم میتونید بنویسید پشت هم ...

نکته 1 : این قابلیت به هاست فشار میاره

نکته 2 : اگر ارور 404 داد یعنی این قابلیت در هاست شما فعال نیست !

[quote=16492]این کد نیست و فقط می گه چی کار می کنه. تو گوگل سرچ کنی آموزشاش هست. در ضمن اون کدای htaccess توی یه فایل جدا باید برن و زبان برنامه نویسیشونم فرق می کنه. اسم اون فایل معمولا .htaccess هست که تو ویندوز میشه htaccess یعنی اون نقطه ی اولش پاک می شه. اون فایلو باید توی روت سایتت بذاری. کاربردشم بیشتر برای سئو هست[/quote]

جسارت نباشه ، اما برای امنیت ، Redirect ها ، رمز گزاری ، محدود سازی ، تغییر Limit های Php در صورتی که دسترسی باشه و خیلی موارد دیگه هم امکان پذیر هست . فقط سئو سازی پیوند ها نیست !

1  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .