GlobalResource

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  کیوان علی محمدی ،‏ 3 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 752 بازدید داشته است .

نویسنده پست
شنبه ، 24 آگوست 2013     10:22 ب.ظ #

miladcr7

Subscriber
13 پست16 تاپیک

سلام خسته نباشید-توی فایل های Resource(با پسوند resx.) همون طور که میدونید 2 قسمت مهم داریم:1-Name و دومیش Value
حالا سوال من اینه که توی این فایل ها برای کنترل های مختلف asp.net میشه به هر خاصیت دلخواه دسترسی پیدا کرد؟
چون من برای یه label با id مثلا lbl تو قسمت Name کد lbl.text و توی قسمت value مقدار رو مینویسم error میگیره(از مقدار وارد شده در ستون Name)

0  تشکر
شنبه ، 24 آگوست 2013     11:00 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام برای  قسمت اول سوالتون باید بگم که نه نمیشه،Resource از اسمش هم پیداشت یعنی منابع ،مثل فایل تصویر،صدا،آیکن و متن و این قبیل اطلاعات رو توی خودش داره و نمیتونه به خصوصیات کنترل ها دسترسی داشته باشه،برای قسمت دوم سوالتون باید بگم که خودتون دستی وارد نکنید کافیه توی قسمت Design رو عنصر کلیک کنید و از منوی Tools گزینه Generate Local Resource رو انتخاب کنید میبیند که به فایل Res اضافه شده. موفق باشید.

1  تشکر
یکشنبه ، 25 آگوست 2013     1:51 ق.ظ #

miladcr7

Subscriber
13 پست16 تاپیک

اقا کیوان یه سوال من میخوام منوی سایتم 3 زبانه باشه(فارسی،انگلیسی،عربی) میشه در مورد روش کار یه کم کمکم کنید؟

راستش میخوایم یه سایت 3 زبانه درست کنیم در مورد ایجاد قسمت های مختلفش یه خورده گیج شدیم؟نمیدنم چه قسمت هایی رو باید توی resource ها بذاریم؟

0  تشکر
یکشنبه ، 25 آگوست 2013     7:07 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

شما اول از همه فایل Resource اصلی رو ایجاد کنید بعدش که دیگه مطمئن شدی ثابته و تغییر پیدا نمیکنه (اضافه و کم نمیشه)،از همون فایل یه کپی بگیر و همونجا پیست کن و اسمشو برای زبان فارسی تغییر بده،مثلا اگه صفحه Default.aspx.resx فایل صلی هست باید کپی که گرفتی بشه Default.aspx.fa-IR.resx بعدش فایل رو باز کن به جای عبارت های انگلیس از فارسی استفاده کن(حالا شما میتونی اون فایل اصلی انگلیسی رو به هر تعداد که خواستی کپی کنی و زبان مورد نظر رو اعمال کنی براش،فقط حتما اون پسوند های زبان رو نیاز داره مثلا عربی میشه ar)،توی اون تاپیک قبلی هم یه نمونه کد گذاشته بودم برو اونجا و کد تغییر زبان  بوسیله درخواست کاربر رو پیدا  و استفاده کن.

موفق باشی

1  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .