Btstrap vs Foundation - شما با توجه به شرایط من کدام رو پیشنهاد می کنید؟

این تاپیک 4 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  مهران ،‏ 2 ماه و 2 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 153 بازدید داشته است .

نویسنده پست
یکشنبه ، 18 سپتامبر 2016     6:55 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

با سلام خدمت تمامی سون لرنی های عزیز

همانطور که از عنوان مشخصه من میخوام در زمان فعلی ، یکی از این دو فریمورک رو برای آموزش انتخاب کنم. از کامنت هایی که توی سون لرن رد و بدل شده به یاد دارم که به طور کلی در مقایسه ی این دو فریمورک ، به این جمله اتکا میشه که بوت استرپ پرطرفدار تر است و فوندیشن قدرتمندتر.

اما با سرچ در سایت های انگلیسی در چندین مقاله ی مختلف دیدم که در مقایسه ی بین این دو ، بوت استرپ هم پرطرفدار معرفی شده بود و هم قدرتمند تر و طبق ادعای نویسندگان اون مقاله ها امکاناتی که بوت استرپ به شما میده بهتر است.(البته بدون در نظر گرفتن احتمال جانب داری از یک فریمورک)

همون طور که دوستان می دونن بوت استرپ بازار کار خوبی هم داره ، اما چنین موردی برای من اهمیت نداره چون میخوام توی پروژه های شخصی ازش استفاده کنم و فعلا به فکر بازار کار نیستم.

الان سوالم اینکه دوستانی که با این فریمورک ها کار کردن لطف می کنن نظرشون رو در مورد اینا بیان کنند تا من بتونم با استفاده از این راهنمایی ها به نتیجه ای مطلوب برسم. اگر هم دوستی با هر دو فریمورک کار کرده باشه خوشحال میشم ایشون هم نظر خودشونو بفرماییند تا بتونیم استفاده کنیم.

سپاس از تک تک دوستان

0  تشکر
دوشنبه ، 19 سپتامبر 2016     6:00 ب.ظ #

Թ • Ր • Տ  lօгժ

Subscriber
16 پست2 تاپیک

سلام ببنین دقیقا مثال مقایسه کبوتر با بازه .. من با مطالعه کامل سورس هر دو به این نتیجه رسیدم که نه تنها حرفهای تره بلکه پرسرعت تره و اگه کسی واقعا نیاز به کار حرفهای و بدون نقص داشته باشه قطعا فاندیشن اما یه مسئاله پیش میاد واقعا اینقدر حرفه ای بودن نیاز نیست چون ما اکثر مواقع تموم این امکانت رو overwritten میکنیم اما بوتسترپ هم از لحاظ زمان کد نویسی کم تر زمان میبره هم راحت تره و هم عمومیت داره

0  تشکر
دوشنبه ، 19 سپتامبر 2016     7:14 ب.ظ #

Mr abbas

Subscriber
18 پست4 تاپیک

بوت استرپ 😍 عالیه من دیدم اکثر سایتا بوت استرپن 😍 تا فاندیشن😇بوت استرپ سریعتر و آسونتره😄

البته فاندیشن اسمه باکلاسی داره و دهن هر کسیرو میسرویسه 😂 میتونی پز بدی بگی فاندیشن بلدم 😏

0  تشکر
سه شنبه ، 20 سپتامبر 2016     11:47 ق.ظ #

Hoom@n

Subscriber
VIP
34 پست0 تاپیک

سلام به دوستان عزیز

آقا مهران من هر دو رو کار میکنم و اصلاً معنی اینکه یه عده تو ایران میگن فاندیشن حرفه ای تر هست رو نمیفهمم؟؟؟ حرفه ای تر یعنی چی؟ از چه لحاظ حرفه ای تره؟

تازه چه ایرانی ها بگن و چه خارجی ها، من تا حالا ندیدم یه نفر با استناد به دلایل تخصصی و حرفه ای بتونه مزیت فاندیشن بر بوت استرپ رو به اثبات برسونه.

درسته که بوت استرپ یادگیریش ساده تره. ولی آیا هر چیزی که ساده تر بشه یاد گرفت به معنی این هست که حرفه ای نیست و هر کاری که سخت باشه یعنی حرفه ایه؟

شما حرفه ای ترین سایتهای رسپانسیو در دنیا رو میبینی با بوت استرپ کار شده، پس این حرفها همه از نظر من مثل صحبتهای سطحی و بی منطقی هست که دروپال کارها راجع به وردپرس میگن و نمیتونن قبول کنن که دنیای cms مال وردپرس هست.

این موضوع هم lمثل همونه. فاندیشن هم فریم ورک خوبی هست، اما باید اینو قبول کرد که فاندیشن به عنوان دومین فریم ورک طراحی واکنشگرا بهترینه، نه به عنوان اولین!!!

ده ها فریم ورک طراحی رسپانسیو وجود داره و هر روز هم فریم ورکهای جدید تری میاد به بازار، اما هیچ کدوم بوت استرپ نمیشه. من که با هر دو کار کردم هیچ جیزی تو فاندیشن ندیدم که به عنوان یک مزیت در مقابل بوت استرپ بشه ازش یاد کرد. الان شما تمام قالابهای حرفه ای وردپرس در دنیا رو نگاه کنی میبینی همه با بوت استرپ کار شده.

شاید تنها مزیت فاندیشن این باشه که خودش مستقیماً از rtl پشتیبانی میکنه و نیازی به راستچین کردن نداره. بوت استرپ تنها ایرادش اینه که یه نسخه rtl کامل نداره و همه فایلهای bootstrap.rtl.css که در سطح اینترنت عرضه شده پر از خطا و اشکال هست. پس باید یا خودت یه نسخه rtl رو با صبر و حوصله و با توجه به همه امکانات موجود ایجاد کنی و یا از همون بوت استرپ اصلی استفاده کنی و موقع ایجاد المانهای سایتت در مواقع لازم، با استایل دهی المانها رو راستچین کنی.

در کل بلد بودن ایرادی نداره و اگه به قصد یادگیری بخوای استفاده کنی میتونی از فاندیشن هم استفاده کنی. اما اگه میخواهی یه سایت معمولی و شخصی ایجاد کنی، به نظر من بوت استرپ از همه نظر بهتره.

فکر میکنم همونطور که خودت هم گفتی طی تحقیقاتت به همین نتیجه رسیدی.

موفق باشی

0  تشکر
سه شنبه ، 20 سپتامبر 2016     12:26 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

از تمام دوستان بخاطر راهنمایی هاشون صمیمانه سپاس گذارم

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .