یک سوال مهم و فنی در مورد انتخاب cms

این تاپیک 6 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Yazda ،‏ 1 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 631 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 12 مارس 2015     8:24 ب.ظ #

comp101070

Subscriber
13 پست43 تاپیک

با سلام و احترام خدمت شما:

بنده قصد راه اندازی یک وبسایتی را دارم که کلیات سایت بدین صورت است که محیطی آموزشی است که کاربران امکان آپلود انواع فیلم آموزشی و کتاب را دارا می باشند و امکاناتی نظیر امتیاز دهی نمایش نتایج با جست و جوی پیشرفته و خرید آنلاین و نظر سنجی وتعاملی با کاربر را دارا می باشد.

حال سوالم اینه که بنده توانایی ساخت یک سایت با استفاده از php را دارا می باشم که البته باید بعد از ساخت سایت روی امنیت اون کار کنم . حالا پیشنهاد شما در مورد راه اندازی این سایت چیه؟

برای این مورد آیا باید از cms های آماده مثل جوملا و دروپال و یا وورد پرس استفاده کنم و یا اینکه بروم سراغ ساخت یک cms اختصاصی برای خودم؟ چون امکاناتی را نیاز دارم که شاید نشود با سی ام اس های معروف جواب بگیرم.

اگر توصیه می کنید از سیستم های آماده مثل وورد پرس استفاده کنم توصیه شما استفاده از کدامیک از این موارد است؟

لطفا اگر ممکن است یک جواب واضح دهید ممنونم از شما

0  تشکر
پنجشنبه ، 12 مارس 2015     10:33 ب.ظ #

ervin

Subscriber
11 پست2 تاپیک

بستگی داره شما از چه امکاناتی بخوای استفاده کنی اگه هم وقتشو داری هم علمشو پیشنهاد میکنم یه cms اختصاصی واسه خودت درست کنی که هر چقدر قابلیت میخوای اضاف کنی  اگر میخوای از cms استفاده کنی پیشنهاد من وردپرس هست به دلیل امکانات بالا و امنیت اون هست اگر هم امکانات اضافه میخوای میتونی واسش افزونه بنویسی در کل وردپرس برای انواع سایت های خبری و اموزشی و شخصی و.... استفاده میشه

cms های نظیر جوملا بیشتر برای راه اندازی وب سایت های شرکتی انجام میشه

موفق باشید

1  تشکر
جمعه ، 13 مارس 2015     9:21 ب.ظ #

mohammad005

Subscriber
17 پست1 تاپیک

دوست عزیز شما می تونید از cms ها استفاده کنید و براشون افزونه بنویسید بدون هیچ گونه محدودیتی. نظر شخصیم اینه که شما پایه کار را از cms استفاده کنید و دوباره چرخ را اختراع نکنید و وقت اضافه را بزارید برای توسعه امکاناتشون

0  تشکر
جمعه ، 13 مارس 2015     9:39 ب.ظ #

ervin

Subscriber
11 پست2 تاپیک

شاید ایشون قابلیت هایی بخواد که تو وردپرس نباشه طبیعتا واسه هر چیز نمیشه افزونه نوشت

1  تشکر
شنبه ، 14 مارس 2015     6:28 ب.ظ #

comp101070

Subscriber
13 پست43 تاپیک

با سلام و تشکر از همگی شما دوستان:

بله درسته که می تونم از cms های آماده استفاده کنم وبه اصطلاح چرخ را از نو نسازم ولی این موضوع زمانی بیشتر اهمیت می یابد که خود شخص برای راه اندازی سایت برنامه نویسی سایت و طراحی اون رو بلد نباشد و دیگر اینکه وقت کافی برای اینکه صبر کند تا خودش و یا دیگری سایتش را پیاده کند نداشته باشد یا شاید حتی سرمایه لازم را برای برنامه نویسی نداشته باشد در این صورت می تواند به سراغ cms های آماده برود و سایت خود را شاید در کمتر از یکی دو روز راه اندازی کند ولی آیا واقعا می توان برای هر امکانی افزونه های مناسب نوشت؟

آیا سیستم هایی مثل وورد پرس با توجه به اینکه از چند صد هزار خط کد تشکیل شده اند برای سرور فشار های زیادی اعمال نمی کنند؟

مخصوصا اگر سایت بسیار بزرگ باشد و روزانه بازدید بالایی داشته باشد.

ممنون میشم اگر در این راستا نظر دهید....

0  تشکر
شنبه ، 14 مارس 2015     8:00 ب.ظ #

ervin

Subscriber
11 پست2 تاپیک

هسته وردپرس بهینه شدست و بیاری از سایت های بزرگ روی وردپرس هستند ولی برای هر چیزی نمیشه افزونه نوشت

0  تشکر
یکشنبه ، 15 مارس 2015     11:53 ق.ظ #

Yazda

Subscriber
87 پست2 تاپیک

شما هر افزونه ای رو میتونید بنویسید ولی مشکل اینجاست که برای نوشتن افزونه باید ساختار و توابع وردپرس رو هم بلد باشید .. هرچند سی ام اس ها بهینه شده هستن ولی شما که پی اچ پی بلدی بنظر من سایتت رو با دانش خودت راه اندازی کن .. چون استفاده کردن از افزونه ها هم دردسر راه اندازی و کار کردن باهاشون رو داره و هم خیلی هاش رایگان نیست و با نوشتن کد بنظر من میتونی از خیلی چیزایی که توی سی ام اس ها هست و به کارت نمیاد فاکتور بگیری و سایتت رو سبک تر کنی.

البته اگه واقعا پی اچ پی رو خوب بلدی و امنیت رو هم میتونی پیاده کنی.

موفق باشی.

1  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .