یک برنامه نویس خوب؟؟!!

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 3 سال و 9 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2213 بازدید داشته است .

نویسنده پست
شنبه ، 23 فوریه 2013     11:10 ب.ظ #

Sina4everafter

Subscriber
14 پست16 تاپیک

سلام به همه دوستان.یه سوالی داشتم.اگه میشه راهنماییم کنید.
می خواستم بدونم چه طور می تونم یه برنامه نویس خوب بشم؟حداقل چند تا زبان برنامه نویسی و باید بلد باشم.راستیتش من یه کم توی این موضوع گیج شدم.توی اینترنت وقتی سرچ کردم ، به مورد هایی برخوردم مثل این که می گن کسانی که برنامه نویس جاوا ان...
می خواستم بدونم مثلا همین افرادی که برنامه نویس جاوا ان ، زبان های برنامه نویسی دیگه و بلد نیستن؟یعنی مثل ++C یا #C یا C و خیلی از زبان های برنامه نویسی دیگه؟
من تازه رفتم دانشگاه و خیلی دوست دارم که به یه جایی برسم اما همانطور که گفتم یه کم گیج شدم.مثلا ترم پیش به ما ++C و یاد دادن و این ترم قراره sql server و کار کنیم.
در ضمن من خودم به زبان های برنامه نویسی تحت وب خیلی علاقه دارم.
تنها سوال من اینه که اگه بخوام یه فرد موفق تو برنامه نویسی بشم ، از کجا باید شروع کنم؟با توجه به اینکه من خودم اصلا تو درس خوندنم کم نمی ذارم.
اگه راهنماییم کنید خیلی خیلی ممنون میشم.تشکر.

0  تشکر
شنبه ، 23 فوریه 2013     11:22 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

اول از همه باید مفاهیم برنامه نویسی رو خوب یاد بگیری . مفاهیمی مثل نحوه استفاده از شرط ها ، حلقه ها ، توابع و ..

بعد باید روی الگوریتم ها و ساختار های برنامه نویسی مطالعه داشته باشی. مثلا مدل های برنامه نویسی مختلف مثل functional و structural و OOP و ..

تو هر کدوم از این مدل ها و مخصوصا OOP مفاهیمی هست که باید خیلی خوب بفهمیشون .

باید مداوم بخونی و کد بزنی ...

بعد که این مفاهیم رو فول شدی حالا می تونی زبون خودتو انتخاب کنی .

به شخصه می گم اگر این مفاهیم رو خوب بلد باشی یادگیری زبان جدید فقط یادگیری یه سری نماد (syntax) و توابع اون زبان میشه و امکانات اون و خیلی زمانی نمی بره .

10  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .