کم شدن علاقه به Html , css و طراحی وب

این تاپیک 2 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Pouria Ariafar ،‏ 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 212 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     11:06 ق.ظ #

єѕмαιℓ

Subscriber
16 پست20 تاپیک

سلام ، من تقریبا میشه گفت نزدیک به دوهفته هست شروع به یادگیری طراحی صفحات وب با زبان HTML , CSS کرده ام و اینکه حدود 80 درصد پیشرفت داشتم .

مشکل من اینجاست که اصلا نمیدونم کجا و چه زمانی از چه تگی استفاده کنم تا به بهترین شکل کار انجام شود .  مثلا نمیدونم در کجا از تگ Div  و در کجا از تگ Span استفاده کنم .

مشکل دیگه اینکه من به سراغ آموزش های زیادی رفتم که هر کدام از این آموزش ها به شکل های متفاوت است و این باعث شده من سردرگم و گیج بشم .

من خیلی علاقه به گرافیک تحت وب و  دنیایی برنامه نویسی تحت وب دارم به ویژه وردپرس اما این مشکلات باعث شده تا من زده بشم و خسته بشم . پیشنهاد شما دوستان چی هست تا بتونم به روز  و اصولی کد نویسی کنم .

یکی از دوستان پیشنهاد دادن که کلاس طراحی وب برم . باید بگم که موقعیت شهری من جوری هست که کلاس طراحی وب تشکیل نمیشه و باید خصوصی هزینه کنم . تحقیقاتی که من انجام دادم مربی آموزشگاه های آزاد رو هم باید خودمون یچیزی یادشون بدیم چون هنوز دارن نسخه های ما قبل تاریخ رو آموزش میدن :)

از اینکه وقت گذاشتید و این تاپیک رو مطالعه کردید تشکر میکنم . منتظر پیشنهاد های شما هستم .

1  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     1:25 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

اسماعیل جان اون قدر حرف دارم واسه گفتن ...

اول اینکه شما مگه دوره ی طراحی وب استاد آوند ثبت نام نکردی؟؟؟؟

شک دارم که ثبت نام کرده باشی چون این جمله رو نمی گفتی:

مشکل من اینجاست که اصلا نمیدونم کجا و چه زمانی از چه تگی استفاده کنم تا به بهترین شکل کار انجام شود .  مثلا نمیدونم در کجا از تگ Div  و در کجا از تگ Span استفاده کنم .

من تبلیغ بی جا نمی کنم ولی در این دوره به قدری کامل مدرس اومده تدریس کرده که آدم خودش خوشش میاد! اینکه می فرمایید 2 هفته اس شروع به یادگیری کرده اید و نمی دونید کی از کدوم تگ استفاده کنید،من از دو سال پیش با آموزش های w3schools تگ ها رو و خصوصیت های css رو یاد گرفتم و چند ماهه فرق div و span رو میدونم!!! البته من خیلی زیاد وقت نمی زارم و آموزش هام پراکنده اس ولی به صورت کلی زمان باید بگذره تا تگ ها توی ذهنتون تثبیت شه...تجربه تون بالا بره و ...

پیشنیاز دوره ی طراحی وب آستاد آوند دو تا چیزه یکی روحیه ی دونستن و دومی خستگی ناپذیری و صبر.خیلی افراد برای این میان طراحی وب یاد میگیرن تا صاحب شغل شن و ازش پول در بیارن،اگر به این راحتی بود که در طی چند هفته به مقام استادی رسید که دیگه همه کار و زندگی شونو رها میکردن و ...

شما باید اون قدر تمرین کنی که بتونی مثلا فلان قسمت یه سایت رو کد بزنی،از وبلاگ ها شروع کن چون ساده اند مثلا ببین که چطوری یه باکس رو ایجاد کردند ... ببین واسه اون باکس از div استفاده شده یا از span

بعد نگاه کن ... میبینی اون وسط متن ها مثلا با رنگ قرمز نوشته توجه،باید بتونی حدس بزنی چطوری این کار شده و بعد ببینی که واقعا اون طراح چی کار کرده ...

میبینی یه عکسی وسطه،با خودت بگو من اینو چطوری می تونم بکشم وسط؟؟؟ بعد سعی کن از اونجا به تکنیک این کار دست پیدا کنی ...

شما با خوندن سورس کد ها می تونی به راز کار دست پیدا کنی ... حالا یه چیزی که واسه هممون پیش اومده رو میخوام یاد آوری کنم ... سال اول ابتدایی روز اول که حرف آ رو بهمون یاد میدادند معلم توی همون کلاس به زور ما رو مجبور می کرد که چند صفحه بنویسید : آ

واسه خونه هم تکلیف میداد 10 صفحه بنویسید آ

روز دوم ب

روز سوم پ و الی آخر

اینکه الان یکی میتونه کتابی به ضخامت 300 برگ بنویسه به این علته که اون دوران 10 صفحه آ نوشته بود!

شما باید با همون روش بری جلو ، عجله این جا معنی نداره برای یاد گیری باید پله های یادگیری رو دونه دونه طی کرد،اگر واقعا احساس می کنی خسته شدی همین جا طراحی وب رو رها کن چون بعد html شما باید js یاد بگیری،php یادبگیری،بوت استرپ و توابع وردپرس و نرم افزار های گرافیک و اونقدر هست که با این روحیه 100 سال بعد هم موفق نمیشی،یا بزن کنار و علاقه ی درونی ات به طراحی رو فراموش کن،یا همین جا با خودت عهد کن که خسته نمیشی و اونقدر کد میزنی تا یاد بگیریش! همین قدر بگم که وقتی این همه آدم یادگرفتن طراحی وب رو،زبون های برنامه نویسی و ... پس شما هم میتونی فقط باید تلاش کنی اونا هم تلاش کردند و شما هم باید تلاش کنی

من توصیه ام اینکه طراحی وب دکتر آوند رو بگیری و مرحله به مرحله باهاش پیش بری،اگر هم ثبت نام کردی که هر ویدیو رو دو بار ببین اگه کافی نبود صد بار ببین ولی مطمئن باش با تلاش می تونی نتیجه بگیری

توی این دنیا هیچ چیز ساده به دست نمی یاد اگه قرار بود ساده بدست بیاد که دیگه دنیایی نبود!

مطمئنم موفق میشی ...

5  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     3:27 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام

اینکه آدم گاهی خسته بشه طبیعی هست ولی باید بتونی کنترلش کنی

اینکه آدم اولش ندونه چطوری باید از کدها استفاده کنه طبیعی هست ولی باید نمونه کارهای زیادی ببینی

من خودمم الان دارم میخونم مثل خودت، ولی وقتی حس کنم خسته شدم میرم دنبال کدهایی که بقیه نوشتن، دیدن نمونه کارهای زیبا و قشنگ که با خلاقیت همراه باشه و یک زنگ تفریحی میشه و هم باعث افزایش انگیزه میشه که قرار هست من روزی این کدهای جالب رو بزنم، اگر بتونی انگیزه یادگیری رو درونت همیشه روشنن نگه داری به مرور زمان موفق میشی

سعی نکن یک قالب طراحی کنی چون نمی تونی و ناامید میشی، سعی کن اول کار تیکه کدهای کوچیک بنویسی تا دستت راه بیوفته و به مرور زمان با تمرین کردن ها کم کم این تیکه کدهایی که نوشتی باعث میشه یک قالب از 0 تا 100 طراحی کنی، سرچ کردن خیلی مهمه، سعی کن دنبال کدهای راحت توی گوگل بگردی، کلی سایت ایرانی و خارجی هست که هم کدهای ساده نوشتن و هم کدهای جذاب نوشتن و دیدن کدها برای عموم آزاده

کدهای ساده باعث میشه راه بیوفتی در کدنویسی و کدهای جذاب و گاهی پیچیده باعث افزایش انگیزه میشه

یک استاد خوب که دلسوز باشه میتونه مثل یک کاتالیست عمل کنه و زودتر آدم رو به سمت هدفش هدایت کنه، همون طوری که آقا مهران گفتن دوره طراحی سایت سون لرن واقعا عالیه

3  تشکر
پست 1 تا 3 (از مجموع 3 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .