کد php مدیریت گالری

این تاپیک 7 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 4 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2187 بازدید داشته است .

تگ شده :  , , ,

نویسنده پست
یکشنبه ، 9 سپتامبر 2012     3:29 ب.ظ #

fatima61

Subscriber
12 پست9 تاپیک

سلام

من یک  گالری دارم که با js هست و در اون تو سایز مختلف از عکس هست که وقتی روی عکس کوجکش کلیک می کنیم عکس بزرگش نمایش داده میشه میخوام برای قسمت مدیریت عکس ها با php برنامه بنویسم ولی نمی دونم اصل کلی اون چطوریه .  وقتی ما سایتی رو طراحی میکنیم قسمتی رو برای مدیریت طراحی میکنیم حالا برای گالری  هم همینطوره ؟

0  تشکر
یکشنبه ، 9 سپتامبر 2012     8:56 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

برای گالری هم میشه اینکار رو کرد .

منتهی باید به خوبی با php و برنامه نویسی اون آگاه باشید .

2  تشکر
یکشنبه ، 9 سپتامبر 2012     10:19 ب.ظ #

fatima61

Subscriber
12 پست9 تاپیک

[quote=4697]برای گالری هم میشه اینکار رو کرد . منتهی باید به خوبی با php و برنامه نویسی اون آگاه باشید . [/quote]
 مشکل سایز عکس ها هست اون گالری یک سایز مشخصی رو برای عکس ها داره و من مثلا اول عکس رو میبرم تو فتوشاپ تغییر سایز میدم میارم تو پوشه ایمیج میریزم ولی این کار منطقی نیست میخوام کد php بنویسم کمکم کنید . من آپلود عکس رو بلدم و لینکش رو در دیتابیس میذارم و بعد فراخوانی میکنم این چطوریه ؟

0  تشکر
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     7:31 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

خوب روش کلی انجام کار به این شکل هست .

شما باید یک کدی بنویسید که عکس رو بتونید آپلود کنید و اطلاعات اون رو توی دیتابیش ذخیره کنید . اندازه ی دلخواهتون رو هم همینطور . بعد در جایی که لازمه اون عکس ها و سایز رو از دیتابیس می گیرید و در کدتون استفاده می کنید .

اگه مشکلتون حل نشد اسم و آدرس گالری تون رو بدید + توضیح بیشتر در مورد کاری که می خواید بکنید .

3  تشکر
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     2:40 ب.ظ #

fatima61

Subscriber
12 پست9 تاپیک

خیلی ممنون .

یعنی اگر سایز عکس مثلا 1222 در 3222 پیکسل باشه و ما در کد سایز 333 در 444 بدیم عکس خود به خود در آپلود تغییر سایز میده ؟

1  تشکر
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     3:01 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

نه ، فقط برای تغیر نمایشش گفتم . اگر می خواهید با php عکس رو تغیر سایز بدید باید از یه سری کد ها استفاده کنید . می تونی سرچ کنی با واژه های how to resize image in php . همچنین می تونی اینجا و یا اینجا رو ببینی . ضمنا یه اسکریپت پی اچ پی خوب هم برای تغیر اندازه عکس در اینجا وجود داره و با مثال توضیح داده .

3  تشکر
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     3:12 ب.ظ #

fatima61

Subscriber
12 پست9 تاپیک

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

0  تشکر
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     3:21 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

خواهش می کنم . موفق باشید ...

1  تشکر
پست 1 تا 8 (از مجموع 8 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .