کاربرد زبان های تحت وب

این تاپیک 4 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حامد مودی ،‏ 2 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 682 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 3 آوریل 2014     4:33 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

سلام دوستان.اول یه معذرت خواهی ازآقای آوند و همه ی دوستان بکنم که این سوال رو اینجا پرسیدم.

هرچی فکر کردم دیدم اینجا بهترین جا برای پرسیدن این سوال هست . من میخواستم بدونم زبان های تحت وب مثل php  و asp.net و ...(البته زیاد کاری به html , cssندارم) ، چه کارهایی را میتونن انجام بدن.

مثلا یکی از کاربردهاش طراحی قالب داینامیک و یکی دیگه اسکریپت نویسی هست .

اما دیگه کاربردی از زبان های تحت وب سراغ ندارم.اگه یه سری کاربردهای دیگه به من معرفی کنید ممنون میشم.

البته از نظر بازار کارهم میگم.

0  تشکر
پنجشنبه ، 3 آوریل 2014     5:58 ب.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

یکی دیگه ساخت اپلیکیشن های تحت وبه. بهترین فایده ش:

فرض کنید شما یه سرور دارید برای اپلیکیشن های تحت وبتون نیازی نیست برا مشتریاتون نرم افزار نصب کنید و غصه این رو داشته باشین که فلان نرم افزار رو سیستم مشتری نصب باشه و یا اگه هارد سیستم مشتری نابود شد اطلاعات رو چطور بازگردانی کنیم و سیستم عاملش چی باشه و فاصلاه مشتری از ما برای پشتیبانس حضوری دوره و اینجور چیزا. تنها نیازمندیهاش یه اینترنته و مرورگر گه خدارو شکر جایی پیدا نمیشه که نداشته حتی اگه مشتری اون سر دنیا هم باشه بازم به اپلیکیشنش دسترسی داره باشه فقط اینکه مدیریت سرور بدونی و برنامه نویسیش

برنامه نویسی سوکت رو هم در نظر بگیر دوست عزیز

این نکته از دید من بود که برا من خیلی جالبه

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 آوریل 2014     6:35 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

ممنون . آقا حامد میشه یک مقدار بیشتر درباره ی برنامه نویسی سوکت توضیح بدین ؟

برای یادگیریش چه پیش نیازهایی لازمه ؟ تو اینترنت سرچ کردم دیدم با php هم میشه سوکت نویسی کرد.میخواستم بدونم بدون php دیگه چه چیزهایی لازمه ؟

0  تشکر
پنجشنبه ، 3 آوریل 2014     6:49 ب.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

خلاصه ش اینکه شما میتونی بین اپلیکیشن های سیستم عامل و شبکه بوسیله سوکت ارتباط برقرار کنی. فرض کن شما میخوای وضعیت رم سرورتو بفهمی. باید یه سوکت بزنی به سرور با یه کد وضعیت رم رو بگیری بعد از طریق همون سوکت بوسیله کد وضعیت رم رو تو مرورگر نشون این یه مثال ساده ش بود. یعنی بین نرم افزار های نصب شده تو سیستم عامل و شبکه ارتباط برقرار کنی

این چیزیه که خودم تازه فهمیدم. امیدوارم صحیح باشه. اگه دوستان بیشتر اطلاعات دارن لطفاً دریغ نکنن

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 آوریل 2014     8:39 ب.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

مثال دیگه همین مرورگرای اینترنت که یه نرم افزار نصب شده س و از طریق سوکت با شبکه ارتباط برقرار میکنه و ما میتونیم اطلاعات رو از شبکه اینترنت بگیریم.

1  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .