چگونه تبدیل نرم افزار های تحت وب به نرم افزار تحت سیستم عامل و Close Source؟؟؟

این تاپیک 8 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  رضا نصرالهی ،‏ 2 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1126 بازدید داشته است .

تگ شده :  , , , , ,

نویسنده پست
یکشنبه ، 28 سپتامبر 2014     9:17 ب.ظ #

علی رضا

Subscriber
31 پست6 تاپیک

سلام دوستان

از عنوان اصل سوال مشخص است.
ولی یه توضیح کوچولو می دهم برای درک بهتر:

کدام نرم افزار می تواند یه پروژه تحت وب که شامل PHP, HTML, CSS, JavaScript و MySQL هست را تبدیل به نرم افزاری تحت سیستم عامل ( تمام سیستم عامل ها Linux, Mac, Windows ) کرد که امکان Close Source شدن داشته باشه.

من چند نرم افزار پیدا کردم:
TideSDK
PHP nightrain
متاسفانه تمام این نرم افزار ها در آخر پروژه را در یک پوشه با چند فایل پیش نیاز و به صورت Open Source ارائه می دهند.

من نرم افزاری می خوام مثل cx-freeze که یک پروژه Python را به یک فایل اجرایی و Close Source تبدیل می کنه.

باتشکر

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     12:28 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

زبون های PHP, HTML, CSS, JavaScript و MySQL  برای پیاده سازی برنامه های تحت وب هست و در تعامل با مرورگر اجرا میشن .

اگه میخوای نرم افزار دسکتاپ بنویسی که فایل exe داشته باشی خوب برو سراغ زبون هایی مثل C# یا جاوا !

0  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     1:40 ق.ظ #

علی رضا

Subscriber
31 پست6 تاپیک

ممنون

والا من در http://www.7learn.com/forums/topic/%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86-javascript-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86-%D8%B1%D8%A7-close-source-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F پرسیدم که از چه زبانی باید استفاده کنم به نتیجه نرسیدم.

تصمیم گرفتم دنبال نرم افزار مبدل بگردم.

حداقل به یکی از این سوالات یه جوابی بدید؟

1- کدام زبان برنامه نویسی هست، که بتوان آن را در همه جا ( Linux, Mac, Windows ) استفاده کرد؟ و قابلیت های JavaScript + PHP را داشته باشد؟ و از همه مهمتر بتوان آن را Close Source کرد.

2- چگونه تبدیل نرم افزار های تحت وب به نرم افزار تحت سیستم عامل و Close Source؟؟؟

مهمترین مسئله من چگونه Close Source کردن کامل پروژه هست، نه فقط یک قسمت، تمام پروژه!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی آقای آوند، یه مطلبی را بگم فقط قبلش بگم که قصد جسارت ندارم.

اما شما با چه سند و مدرکی می فرمایید که PHP و MySQL تحت مرورگر هستند؟

تا اونجایی که من می دونم و در اینترنت هست، PHP و MySQL تحت سرور هستند و می توان در هرجا از آنها استفاده کرد.

HTML, CSS را در جایی غیر از مرورگر ندیدم.

اما JavaScript را می توان بدون مرورگر هم استفاده کرد. و تا جایی که الان بخاطر دارم در بعضی گوشی ها می توان از آن استفاده کرد. ( فرق بین Java و JavaScript را می دانم و دقیقا منظورم JavaScript هست. )

0  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     10:49 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

دوست عزیز، بحثی از کلاینت ساید یا سرور ساید بودن زبونها نشدن اصلا. من نگفتم تحت مرورگر اجرا میشن . پست منو بخونید دوباره . نوشتم در تعامل با مرورگر ! یعنی خروجی های تولید شده از کدهای php که به زبان html هست به مرورگر اسال میشه و نمایش داده میشه . منظور اینه که کاربر برای اینکه از این زبون ها استفاده کنه و با برنامه های اونا کار کنه، نیاز به یه مرورگر داره. همین !

این که کاملا واضح و مبرهن هست که زبون های فوق سمت سرور هستند و گفتن غیر از اینش برای بنده که چند ساله دارم php رو تدریس می کنم یکم خنده داره ...

بله جاوااسکریپت در خیلی جاهای دیگه هم استفاده میشه .

شما باید هدفتون از نوشتن یه برنامه رو مشخص کنید . پاسخ این سوال ها رو به من بدید تا جوابتون رو بدم .

آیا برنامه ی سمت وب می خواید بنویسید ؟ و کاربران در تعامل با مرورگر باید با برنامه ی شما کار کنند ؟ یا اینکه یه برنامه ی دسکتاپ می خوای بنویسی و نیازی به مرورگر نیست برای کار با اون ؟

برای چه مقاصدی قصد دارید در این برنامه تون از جاوااسکریپت استفاده کنید و کلا با اون می خواید چیکار کنید که ببینم جایگزین هست یا نه ؟

ممنون

0  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     11:55 ق.ظ #

علی رضا

Subscriber
31 پست6 تاپیک

کلا بحث خروجی PHP, MySQL و... به کنار. از بحث اصلی دور نشیم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

باور کنید من چندین بار هدف پروژه ای که می خوام را عرض کردم. ولی باز هم می گم:

1- بتوان پروژه را کاملا Close Source کرد. ( اصلی ترین نکته )

2- تحت سیستم عامل یا تعامل مرورگر بودن برام فرق نداره. فقط کدها نباید توسط کاربر قابل دسترس باشه. و پروژه باید کاملا Close Source باشه. ( شما تحت سیستم عامل در نظر بگیرید. )

نکته: باید پروژه برای همه سیستم عامل ها قابل استفاده باشه ( Linux, Mac, Windows )

3- امکان استفاده از JavaScript برام مهم نیست.

برای درک بهتر : پروژه UI که می خواستم با JavaScript المنت هایی را از صفحه اصلی به درون iFrame بیندازم و مرتب کنم، را در نظر بگیرید. ( در اینجا باز هم تشکر می کنم، بابت وقتی که گذاشتید. )
می خوام این پروژه را کاملا Close Source کنم.
بیشتر اساس کار پروژه با JavaScript هست، که متاسفانه نمی توان Close Source کرد.

0  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     12:37 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

من اهداف اصلیت که بستن کد و پورتیبل بودن برنامه ات هست رو می دونم . سوالا رو برای این پرسیدم که بدونم جایگزینی برای انجام کارهات با زبان دیگه وجود داره یا نه! تا ندونم که چه چیزایی رو به چه شکل می خوای پیاده سازی کنی نمی تونم زبان یا جایگزینی تعریف کنم .

با این تفاسیر اگر جاوااسکریپت یا کلا تحت وب بودن برات مهم نیست برو سراغ جاوا !

jvm برای همه ی سیستم عاملا هست و مطمئنی کدت رو همه شون کار میکنه . سورس ها و بایت کدهای جاوا رو هم میتونی به راحتی تبدیل به فایل exe کنی که در دسترس نباشند .

0  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     1:39 ب.ظ #

علی رضا

Subscriber
31 پست6 تاپیک

پس با این حساب من می تونم با JAVA یک برنامه درست کنم که بتونه:

1- به دیتابیس وصل بشه.

2- بتونه فایل بخونه و بنویسه.

3- بتونه المنت ها را جابجا و محیطی مثل UI درست کنم.

4- پروژه را Close Source کنم.

5- در تمام سیستم عامل ها اجرا بشه.

درسته؟

0  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     6:39 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

موارد 1 و 2 و 4 و 5 رو مطمئن هستم که میشه .

در مورد 3 هم باید سرچ کنی . من خیلی اینترفیس توی جاوا کار نکردم که بتونم جواب دقیق بدم .

اینجا یه کد و مثال هست که شاید بهت کمک کنه :

http://examples.javacodegeeks.com/desktop-java/awt/dnd/drag-and-drop-example

5  تشکر
دوشنبه ، 29 سپتامبر 2014     9:46 ب.ظ #

رضا نصرالهی

Subscriber
201 پست8 تاپیک

بحث خروجی PHP, MySQL رو قانع شدید دوست عزیز یا بیشتر توضیح بدیم؟

0  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .