چند سوال درباره HTML

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 3 سال و 10 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1270 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 22 ژانویه 2013     8:21 ب.ظ #

Sina4everafter

Subscriber
14 پست16 تاپیک

سلام.من یه چند تا سوال درباره تگ های html داشتم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

اولین سوالم در باره تگ های meta ست.من آموزشی و که شما برای تگ های متا گذاشتین کاملا

خوندم.من یه کتابی برای html5 خریدم.( کتاب بدی نیست.مثال های خیلی آسونی داره ولی در کل مفاهیم پایه و به طور کامل بیان کرده).برای اون تگ متا که داخلش utf-8 و مشخص می کنیم یه فرقی دیدم.توی این کتاب این طور نوشته:<meta encoding="utf-8">

من کد های بلاگفا و که نگاه کردم و اونطوری بود که شما درس داده بودید.می خواستم بدونم فرقشون چیه؟

سوال بعدیم درباره تگ group.من خیلی با این تگ کار کردم ولی آخر متوجه نشدم که بود و نبودش چه فرقی می کنه.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

و سوال آخرم اینه که : همانطور که می دونید( من خودم نمی دونستم توی این کتاب خوندم و فهمیدم) تگ font در html5 وجود نداره.و نتیجه ای که از توضیحاتی که کتاب داده بود گرفتم این بود که سراغ تگ های قدیمی و کلا کار های قدیمی طراحی سایت نریم.(من دوست دارم یه طراح سایت خوب بشم) می خواستم بدونم بین بلد بودن و نبودن این ها فرقی وجود داره یا نه؟یعنی بلد بودنش کمک می کنه یا نه؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.تشکر.

0  تشکر
چهار شنبه ، 23 ژانویه 2013     4:47 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

در مورد تگ متا فرقی نمی کنن . اون یکی خلاصه تر نوشته .

از group معمولا برای در بر گرفتن عناصری که یه ارتباط منطقی با هم دارن استفاده میشه . ولی خوب خیلی کم و خاص استفاده میشه . میتونه کد رو خوانا تر کنه .

بله ، یادگرفتن این چیزا مهمه . خیلی از تگ های قدیمی مثل center و font منسوخ شدند و باید سعی بشه ازشون استفاده نکنید . چون ممکنه در آینده مرورگرها دیگه ازشون پشتیبانی نکنن و طراحی شما در نمایش دچار اشکال بشه .

2  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .