چند تنظیم مربوط به نوار منو

این تاپیک 9 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  hadi khalaj ،‏ 3 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 1080 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 18 نوامبر 2013     9:26 ق.ظ #

hadi khalaj

Subscriber
18 پست33 تاپیک

سلام من در تنطیم مکان نوار منوها مشکل دارم. میخوام نوار منو بین هدر و کادر خالی بدنه سایت قرار بگیره(زیر هدر) ولی هر کاری میکنم هدر را هم جابجا میکنه.چکار کنم؟

یه مشکل دیگه هم اینه که میخوام منوها دقیقا سمت راست نوار منو باشه که نشد. کدها را میزارم ممنون میشم راهنمایی کنین.

0  تشکر
دوشنبه ، 18 نوامبر 2013     11:50 ق.ظ #

محمد سلطان زاده

Subscriber
243 پست30 تاپیک

سلام دوست عزیز.

خدمت شما:

2  تشکر
دوشنبه ، 18 نوامبر 2013     11:57 ق.ظ #

کاظم

Subscriber
22 پست7 تاپیک

سلام دوست عزیز،قالبت روویرایش کردم.امیدوارم همین طورکه می خواستی شده باشه:

راستی اگه می خوای توقسمت کلاسbodyمتنی بنویسی بهتره کدheightروتواستایلش برداری.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
2  تشکر
دوشنبه ، 18 نوامبر 2013     1:42 ب.ظ #

hadi khalaj

Subscriber
18 پست33 تاپیک

سلام ممنون آقا کاظم و آقای سلطان زاده. یه سوال. کار دو کد clear:right و float : right توی این کدها چیه؟ لازمه؟و در کل چه کاربردی دارن و کجاها حتما باید به کار روند؟ممنون.

1  تشکر
دوشنبه ، 18 نوامبر 2013     2:00 ب.ظ #

محمد سلطان زاده

Subscriber
243 پست30 تاپیک

خاصیت float داخل کد شما باعث تنظیم عنوان داخل هدر میشه. (راست یا چپ)

1  تشکر
سه شنبه ، 19 نوامبر 2013     12:47 ق.ظ #

restless

Subscriber
54 پست5 تاپیک

[quote=18281]سلام ممنون آقا کاظم و آقای سلطان زاده. یه سوال. کار دو کد clear:right و float : right توی این کدها چیه؟ لازمه؟و در کل چه کاربردی دارن و کجاها حتما باید به کار روند؟ممنون.[/quote]

سلام دوست عزیز؛
خاصیت float در css باعث میشه که عنصر شناور بشه و شما هر سمتی رو (چپ یا راست) رو براش انتخاب کنید به همون سمت میره و عناصر بعد اون پشت سر عنصر float گرفته قرار میگیرند؛
ولی خاصیت clear باعث میشه که عنصرهایی که بعد ازعنصری که خاصیت float رو گرفته پشت سر اون قرار نگیرند و تقریبأ در زیر عنصرشناور قرار میگیرند که خاصیت clear سه مقدار رو میگیره:

موفق باشید!!!

1  تشکر
سه شنبه ، 19 نوامبر 2013     1:55 ق.ظ #

restless

Subscriber
54 پست5 تاپیک

هادی جان تو پست قبلیت میگفتی که منو رو کامل میخوای تا شسته رفته تر طراحی میکردم و خدمت شما تقدیمش میکردم دوست عزیز؛؛؛

1  تشکر
سه شنبه ، 19 نوامبر 2013     3:31 ب.ظ #

hadi khalaj

Subscriber
18 پست33 تاپیک

ممنون restless عزیز. راستش من علاقه زیادی به طراحی وب دارم و دارم امتحانی میرم جلو تا به جاهایی انشاا... ختم بشه. من میخام یه سایتی را به دلخواه خودم تغییرش بدم تا یاد بگیرم. لینکشو میزارم ممنون میشم راهنماییم کنید در مورد ظاهرش و امکاناتش و کدنویسیش.

www.mahallat-class.com

0  تشکر
چهار شنبه ، 20 نوامبر 2013     2:57 ق.ظ #

restless

Subscriber
54 پست5 تاپیک

خواهش دوست عزیز؛

دوست من بعد اینکه منوی سایت رو طراحی کردین خاصیت direction تگ body رو rtl قرار بده تا عناصر از راست به چپ قرار بگیرن به این صورت

بعدش برای طراحی "لینک های مفید" میتونید از خاصیت float کمک بگیریدو آیتم هاشو بصورت لیست نامرتب قرار بدی به این صورت

فعلأ این قسمتشو طراحی کن تا اونجاییکه میتونی خاصیت هاشو تغییر بده بعد ی preview کاراتو حتمأ ببین منظورم تمرین زیاده واقعأ اگه دوسداری ی طراح وب حرفه ای بشی این 3 نکته رو ملکه ذهنت کن:

تمرین - تمرین - تمرین

البته علاقه که جای خودشو داره...

موفق باشید!!!

2  تشکر
پنجشنبه ، 21 نوامبر 2013     11:48 ق.ظ #

hadi khalaj

Subscriber
18 پست33 تاپیک

سلام دوست عزیز. من تا حدودی دکمه لینکهای مفید را طراحی کردم شما بگو خوبه یا تغییرش بدم البته من از کدهای خود سایت استفاده کردم. چن تا سوال برام پیش اومده:
1- کار برد کد z-index چی هست؟از کجا بفهمم باید استفاده کنم؟
2- آیا behavior هم جزو کدهای سی اس اس هست و چه کار میکنه؟
ممنون.

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 10 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .