چند تا سوال مهم هر کی بلده بیا داخل!!!!!

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  +amirali ،‏ 2 سال و 5 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 448 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     6:04 ب.ظ #

kalhor

Subscriber
115 پست62 تاپیک

سلام

1.چطوری بعضی از قالب ها تمام صفحه هستند؟(منظورم رسپانیسو نیست,محتوا همون سایز 1024 می باشد اما بکگراند هایی که استفاده شده سر تاسر نمایشگر رو پوشش میده فقط ظاهر سایت عریض میشه؟!؟!؟)

2.من در حال طراحی یه قالبم اما از اولش به مشکل بر خوردم(یه پس زمینه دارم که نمی خوام blur شه فقط می خوام منو ها یا ساید بار یا هر چی که روی پس زمینه ایجاد میشه فقط اون خواصیت blur رو داشته باشه که بخش هایی از زمینه رو بلار کنه دقیقا مثل قالب های جدید ایمیل یاهو)

منتظر جواب درست حسابی هستم......

سپاس

1  تشکر
سه شنبه ، 10 ژوئن 2014     11:34 ق.ظ #

+amirali

Subscriber
200 پست28 تاپیک

سلام

برای سوال اولت باید بگم که اونا یا از عکسای بزرگ استفاده میکنن یا اینکه برای عرض تگی که پس زمینه رو در بر میگیره از درصد استفاده میکنن و مقدار اونو 100 درصد در نظر میگیرن اینجوری هر چقدر صفحه عریض بشه یا کوچیک بشه اون پس زمینه به حالت 100 درصد یا تمام صفحه نمایش داده میشه.

برای سوال دوم هم باید بگم که برای خاصیت یا همون استایل دادن به هر قسمت از سایت باید از کلاس و ای دی استفاده کنید که بشه برای هر کلاس یا ای دی مشخصی یه سری استایل تعریف کرد.

مثلا :

کد اچ تی ام ال

کد سی اس اس :

با این کد من یه تگ div برای منو ایجاد کردم و کلاس menu بهش دادم و در سی اس اس رنگ پس زمینه ی اونو مشکی در نظر گرفتم

2  تشکر
چهار شنبه ، 11 ژوئن 2014     10:48 ق.ظ #

kalhor

Subscriber
115 پست62 تاپیک

سلام

من منظور من اینه:

1. این عکسو ببینید:

http://bayanbox.ir/id/4990811669012278572?view

طرف تمام المنت هایی از جمله متن تصویر یا دایو هایی که ایجاد شده در عرض 1024 طراحی کرده اما ادامه منو از 1024 فرا تر رفته و تا 100% نمایشگر ادامه داره(یعنی دایو کلی بر پیکسل 1024 داره)

2. بعدی این شکل باشه:

http://bayanbox.ir/id/775446930896551518?view

بکگراند عکس شکوفس اما دایوی که جلوی اون اومده شفافیت 0 داره اما blur ایجاد کرده......

سپاس

1  تشکر
چهار شنبه ، 11 ژوئن 2014     11:41 ق.ظ #

+amirali

Subscriber
200 پست28 تاپیک

خب همین دیگه برا سوال اولت طرف از یه تگ دیو برای منو استفاده کرده و مقدار پهنای اونو 100 درصد برابر با body در نظر گرفته و فقط مقدار position رو برابر  Fixed قرار داده و مقدار margin-top رو برابر مثلا 100 پیکسل گذاشته و اینجوری متن و تصاویر در عرض خودشون به سمت پایین کشیده میشن و منو در جای خودش ثابت میمونه

یه حالت دیگه اینه که

اون قسمت بالای منو رو جداگانه قرار داده که در واقع قالب میشه سه قسمت

قسمت بالای منو

خود منو

قسمت پایین منو

که اینجوری دیگه نیازی به این کد  position: fixed; نیست و خیلی راحت طراحی انجام میشه

اگه متوجه منظورم نشدین بگین تا با تصویر و کد نشونتون بدم

واسه سوال دومت باید بگم دفه اول منظورتو یه جور دیگه متوجه شدم اما الان دقیق متوجه شدم و باید بگم که منم نمیدونم :)

ولی هرچی هست چیز سختی نیست

2  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .