پرسش در رابطه اصلاح قالب وبلاگ

این تاپیک 5 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  میثم دات تی ،‏ 2 سال و 11 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 842 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 17 دسامبر 2013     4:31 ب.ظ #

mohcen

Subscriber
20 پست11 تاپیک

سلام
این قالبمه

چهار تا سوال دارم: اول اینکه رنگ متن تو body خاکستریه به همین خاطر وقتی رنگ متن پست رو سیاه می کنم اعمال نمی شه مگه رنگ متن هر div مقدم نباید بشه بر رنگ body؟
دو) چیکار کنم وقتی متن پست زیاد شد همراه با اون ارتفاع دایو page و post هم زیاد بشه؟
سه) چرا دایو footer رو اصلا نمایش نمی ده؟
چهار) وقتی padding به عنوان پست می دم عرضش هم افزایش پیدا می کنه، راهی هست که اینطوری نشه؟

1  تشکر
سه شنبه ، 17 دسامبر 2013     10:50 ب.ظ #

میثم دات تی

Subscriber
31 پست18 تاپیک

با سلام دارم کدهاتون رو اصلاح میکنم کمی صبر کنید جواب هر چهار سوالتون رو میگیرید.

0  تشکر
سه شنبه ، 17 دسامبر 2013     11:20 ب.ظ #

میثم دات تی

Subscriber
31 پست18 تاپیک

سلام

قالب شما چند مشکل داشت که بهم ریخته بود.

قبل از شروع توضیحات توصیه میکنم سری آموزشی طراحی قالب رو مطالعه کنید تا از پایه بصورت اصولی طراحی وب رو یاد بگیرید.

خوب من کد قالب شما رو تغییر دادم که قسمت به قسمت در زیر توضیح میدم و فایل ویرایش شده رو در آخر ضمیمه میکنم.

توضیحاتی در قبال قالب شما:اولا کدهاتون رو صریح و واضح بنویسید تا بعدا بتونید راحت تر تغییر بدید.توصیه میکنم از نحوه کدنویسی فایل ضمیمه شده الگو برداری کنید.در ضمن استفاده پوزیشن ها اصلا کار خوبی نیست چون مشکلات زیادی رو بعدا ایجاد میکنه.

قبل از تگ بادی کد زیر رو میذاریم تا مرجین ها و پدینگ ها همشون صفر بشن تا بعدا اگه نیاز بود توی دایو مورد نظر خودمون تنظیم کنیم:

تگ بادی در استایل به شکل زیر تغییر یافت:

در تگ بادی باید دایرکشن رو تنظیم کنید تا توی دایو های دیگه مجبور به تنظیم تکست الاین نشین.

تگ پیج به شکل زیر تغییر یافت:

شما در این تگ اندازه حاشیه رو مشخص نکرده بودید و اون کار نمیکرد.

تگ هدر به شکل زیر تغییر یافت:

توی هر دایو لازم نیست که عرضش رو تنظیم کنید چون هر دایوی میتونه عرض دایو والد خودش رو به ارث ببره.

تگ ساید بار به شکل زیر تغییر یافت:

ما ابتدا یک دایو ایجاد میکنیم که فلوتش چپ هستش و بلاک های ما رو دربر میگیره و سپس استایل بلاک ها رو اینجور مینویسیم:

تگ پست به شکل زیر تغییر یافت:

شما برای تگ پست ارتفاع داده بودید که این باعث میشه ارتفاعش ثابت باشه ولی اگه ارتفاع ندید ارتفاعش به نسبت محتویاتش تغییر میکنه.

تگ پست-تایتل هم به شکل زیر تغییر یافت:

و تگ پست-کنتنت هم به شکل زیر:

ما به تگ پست کنتنت فلوت راست دادیم تا در طرف راست باشه و با پدینگ فاصله عناصر داخلش رو از حاشیه اون تنظیم کردیم.

و در آخر تگ فوتر به این شکل تغییر یافت:

من توی بلاک هایی که توی بادی ازش استفاده کردم  از چندتا تگ br استفاده کردم تا این دایو ها مشخص بشه چون اگه دایوی رو بهش ارتفاع ندید و توش هیچ محتوایی نباشه اون دایو دیده نمیشه،که این مشکل فوتر شما بود.

خوب تموم شد امیدوارم مشکلتون حل بشه.

توصیه میکنم خودتون کدها رو خط به خط بررسی کنید تا به اشتباهاتتون پی ببرید.

در هر کجای کدها که مشکل داشتید بگید تا توضیح بدم.

اینم زکات علم من.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
2  تشکر
سه شنبه ، 17 دسامبر 2013     11:22 ب.ظ #

میثم دات تی

Subscriber
31 پست18 تاپیک

در ضمن در تگ دایوی که شما میخواستید رنگ متنش رو تغییر بدید از font-color میخواستید استفاده کنید که درستش color هستش چون توی css همچین چیزی نداریم اون توی html هستش و توی تگ فونت.

خوابم میومد نتونستم خط به خط توضیح بدم مشکلی بود حتما بگید تا حل بشه.

1  تشکر
چهار شنبه ، 18 دسامبر 2013     10:28 ق.ظ #

mohcen

Subscriber
20 پست11 تاپیک

حیف که نمی تونم بیش از دوتا تشکر بزنم.

2  تشکر
چهار شنبه ، 18 دسامبر 2013     10:32 ق.ظ #

میثم دات تی

Subscriber
31 پست18 تاپیک

خواهش میکنم

0  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .