پاک کردن کد های اضافه

این تاپیک 5 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حمید رضا مصطفی زاده ،‏ 11 ماه و 2 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 494 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 22 دسامبر 2015     6:45 ب.ظ #

ramin afshar

Subscriber
9 پست5 تاپیک

سلام .

من یک سایت رو دانلود کردم بعد بردم تو دریم ویور و تمام قسمتهایی که نمیخواستم رو پاک کردم . در واقع فقط منوش رو نگر داشتم . اما چون سایت کامل بود کلی فایل جاوا و css بهش لینک شده که لینک هر کدوم رو از فایل html برمیدارم منو به هم میریزه . یعنی این منو تو هر کدوم از این js و css ها یه چیزی داره .

حالا سوال اینه که من چجوری میتونم فقط چیزای مربوط به منو رو تو js و css  ها نگه دارم و بقیه کدهایی که جایی استفاده نشده رو ازشون پاک کنم ؟

ممنون میشم زود جواب بدین .

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
سه شنبه ، 22 دسامبر 2015     11:31 ب.ظ #

حمید رضا مصطفی زاده

Subscriber
124 پست11 تاپیک

سلام دوست عزیز

شما تمام کلاس ها و id که در منو هست رو در html‌فایل چک کنید و همون طور که میدونید با ctrl+f سریع میشه پیدا کرد و بعدش بگردید تو فایل های css و js هر جا پیداش کردید این تیکه خط کد ها رو پاک نکنید.

موفق باشد

1  تشکر
سه شنبه ، 22 دسامبر 2015     11:53 ب.ظ #

ramin afshar

Subscriber
9 پست5 تاپیک

این کار که گفتین رو میتونم بکنم ولی حدود ۱۰ تا فایل js و css بهش لینکه و هوارتا خط کد . که بخوام پاکشون کنم حداقل یه روز کامل طول میکشه . چون واقعا زیادن .. ینی خیلی خیلی زیادن ..

دوستان راه دیگه ای نیست ؟

1  تشکر
چهار شنبه ، 23 دسامبر 2015     12:19 ق.ظ #

حمید رضا مصطفی زاده

Subscriber
124 پست11 تاپیک

معمولا این گونه فایل ها در یک css و یکjs کاستوم شده ای تعریف میشه نظر من اینه که یا خودتون بشینید بنویسید سریعتر به جواب میرسید

اگر بگید مثه منو کدوم سایت هست و یا اینکه خط کدهاتون رو پیوست کنید و بفرستید بهتر میتونم کمکتون کنم

2  تشکر
چهار شنبه ، 23 دسامبر 2015     1:26 ق.ظ #

ramin afshar

Subscriber
9 پست5 تاپیک

ممنون دوست عزیز از توجهتون . واقعیتش این منو خیلی برام مهم نیست . این سوالیه که خیلی وقته تو ذهنمه و بعضی وقتا که هوس میکنم یه چیزی از سایتی رو کپی کنم این مشکل برام پیش میاد . الآن بیشتر هدفم این بود که اگه راهی داره یادش بگیرم .

بازم ممنون از توجهتون.

0  تشکر
چهار شنبه ، 23 دسامبر 2015     7:44 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

حمید رضا مصطفی زاده

Subscriber
124 پست11 تاپیک

خواهش میکنم وظیفه بود.

اما عرض کنم به طور کلی این کار به این صورت نیست که شما فقط یک قسمتی رو کپی کنید ذقیقا همون استایل همون رنگ و همون اندازه .... باشه.باید ببینید کجا ها کلاس های و id هاش و تگ ها و .... استفاده شده.

به طور مثال عرض کنم بنده خودم سایتی رو طراحی میکنم.پیش فرض ها (اینکه مثلا padding margin و فونتی ....)تو فایلی به نام reset.css میگذارم.فایل های هسته فریم ورک خودم رو (به طور مثال bootstrap) در فایلی به نام bootstrap.css میگذارم حال تنظیمات خودم (مثلا برای همون منیو که شما عرض کردید) در فایل custom.css میگذاریم

حال میرسه تازه به فایل های js دقیقا مثه روند بالا.

در برخی از موارد در خود Html هم از فایل های css استفاده میکنن.(البته خیلی کم)

دقیقا مثه یه شبکه و تار عنکبوت هست.حال شما برای اینکه بخواهید ببینید منیو من چطور ساخته شده باید تمام این فایل ها رو بررسی کنید.

یعنی اصول هر برنامه نویسی همینطوری هست که هریک از فایل هاش رو تو یه قسمت بگذاره که بعدا اگر خواست تغییر بده راحت بتونه و یه حالت منظم هست.

جدای از این در برخی از سایت ها css و js خودشون رو obfuscate و یا مبهم سازی میکنن.تا براحتی کپی پیس نشود.

اگر در مورد آخری هم که گفتم(مبهم سازی) میخواهید بیشتر اطلاع کسب کنید سوال و جوابی از استاد کردم که میتونید در آدرس زیر بخونید.و یا اینکه در نت سرچ کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

یا حق

http://www.7learn.com/tutorials/js-s33-conclusion-the-end

2  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .