ویرایش دیتابیس وردپرس

این تاپیک 5 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  کیوان علی محمدی ،‏ 3 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1057 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 27 سپتامبر 2013     6:45 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

سلام

من میخوام یه ابزارک پیشخوان وردپرس مثل سایت شما درست کنم

راجع به این موضوع مشکلی ندارم و میتونم درست کنم

اما برای اینکار باید اول چندتا ستون به جدول کاربران وردپرس اضافه کنم و مقدار اونارو بگیرم

الان یه کمک تو نوشتن کوئری میخوام، یه نمونه کوئری مدل وردپرسی دارین؟ :)

1  تشکر
جمعه ، 27 سپتامبر 2013     7:56 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام خوب چرا از usermeta اسفاده نمیکنی؟میتونی از این جدول برای ایجاد فیلد های اضافی برای کاربران استفاده کنی؟اگه درباره اون قضییه امکانات درباره نویسندگان هست به نظرم چون تعداد کاربران نویسنده کمه همین روش گزینه خوبیه.

2  تشکر
جمعه ، 27 سپتامبر 2013     8:03 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

یجورایی درباره ی اونه

درواقع دارم قالب آماده میکنم برای فروش

میخوام کسایی که میتونن همکاری کنن برای فروش و یه درصدی از اون فروش هم برای خودشون بشه رو تو سایتم عضو کنن

یعنی شما میگین که جدول usermeta رو فیلد بهش اضافه کنم؟

بعد من اصل مشکلم اینجاست که نمیدونم چطوری یه کوئری select براش بنویسم که تو اون پیشخوان مثلا درامد ها رو نشون بدم

1  تشکر
جمعه ، 27 سپتامبر 2013     8:17 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

نه منظورم این نیست که خودتون  به جدول usermeta فیلد اضافه کنید،میگم از این جدول استفاده کنید،شما می تونید توی این جدول برای هر کاربر فیلد های جدید اضافه کنید اما با روش خود وردپرس،اگه از جدول usermeta استفاده کنید نیازی به کوئری select نیست (برای کار با دیتابیس وردپرس میتونید از کلاس wpdb$ استفاده کنید)،شما مثلا برای یوزر با آیدی 100 میخواین یه فیلد داشته باشین برای درامد خوب میتونید از کد زیر استفاده کنید.

اگه این فیلد متا وجود نداشته باشه خودش ایجاد میشه،پس همیشه از همین متد update استفاده کنید.

حالا برای دریافت این مقدار از این کد استفاده میکنیم.

خوب حالا اون پارامتر سومی که  true هست برای اینه که فقط مقدار متا رو برگردونه نه یه آرایه از متا.

خوب فکر کنم مشکلتون با این حل بشه کافیه برای هم کدوم از نویسند ها از این متا ها چندتا( بسته به تعداد مقادیری که براشون ذخیره میکنید) ایجاد کنید و کار خودتونو راحت کنید.

2  تشکر
جمعه ، 27 سپتامبر 2013     9:32 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

خیلی ممنون واقعا لطف کردید

فقط یه سوال دیگه میمونه

این که من این تکه کدهارو باید تو فایل functions.php بذارم؟

منظورم اینه کجا بذارم که وقتی از وردپرس یه کاربری ساختم این عملیات خودش انجام بشه؟

یا اصن باید داخل ابزارک خود پیشخوان قرار بدم؟

1  تشکر
جمعه ، 27 سپتامبر 2013     10:24 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

ابزارک پیشخوان خودش یه نوع پلاگین هست دیگه؛ شما باید یه تابع بنویسید که اطلاعات کاربر جدیدی که اضافه شده رو بتونید بدست بیارید،وردپرس یه اکشن داره با نام user_register که میتونید تابع مورد نظر رو وقتی این اکشن اجرا انجام میشه اجرا کنید،خوبی این اکشن اینه که شناسه کاربر جدید رو به تابع مورد نظر میفرسته و شما میتونید چک کنید که اگه کاربر جدید از نوع مثلا نویسنده ارشد هست اون متا ها براش ایجاد و مقداردهی پیش فرض بشه.

اینم مثال تابع :

من اینجا فرض کردم که کاربر نویسنده شما دارای سطح کاربری 5 توی وردپرس هست.حالا دیگه خودتون باید طبق نیاز خودتون ویرایشش کنید.امیدوارم مفید بوده باشه.

3  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .