نوشتن برنامه سفارش مشتریان

این تاپیک 4 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  mohammad005 ،‏ 1 سال و 9 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 643 بازدید داشته است .

نویسنده پست
شنبه ، 21 فوریه 2015     11:54 ق.ظ #

mohammad005

Subscriber
17 پست1 تاپیک

سلام دوستان و استاد عزیز آقای آوند

من در حال دیدن آموزش php استاد آوند هستم.

به قسمت 11 رسیدم. حالا یه پروژه ای برام اومده که باید انجام بدم. پروژه نوشتن یم سیستم سفارشات هست با امکانات اولیه زیر:

ثبت مشخصات کامل مشتری همراه با یک شماره اختصاصی برای پی گیری

وضعیت سفارش

و مشاهده لیست مشتران

این امکانات اولیه هست که باید داشته باشه بعدا تکمیل تر میشه.

حالا لطفا کمک کنید که باید از چی شروع کنم و چطور ؟ خودم هیچ ایده ای ندارم که چطور نوشته میشه؟

خیلی ممنون

0  تشکر
شنبه ، 21 فوریه 2015     12:14 ب.ظ #

Mr. MiM

Subscriber
157 پست10 تاپیک

با اجازه دوستان و آقای آوند

در درجه اول باید همه خواسته های مشتریت رو مشخص کنی و به قولی روی کاغذ بیاری. اینکه دقیقا چه اطلاعاتی میخاد وارد کنه و چه اطلاعاتی میخاد ببینه. اما با توجه به توضیح مختصری که دادی عرض می کنم :

شما برای ثبت اطلاعات مشتریان باید یک فرم طراحی کنی و اطلاعات این فرم رو در دیتابیس خودت وارد کنی

برای دیتابیس هم باید با توجه به فیلدهای ورودی در phpmyadmin یک جدول طراحی کنی

و اطلاعات فرم رو با دستور insert داخل جدول وارد کنی

برای شماره اختصاصی هم میتونی موقع submit فرم یک input مخفی داشته باشی و یک شماره رندم رو داخل جدول وارد کنید

هم می تونی یک فیلد مثلا به نام code در جدول در نظر بگیری و روی حالت Auto Increment قرار بدی تا برای هر رکورد یک کد اختصاصی در نظر بگیره

اون قسمت وضعیت سفارش هم باز بستگی به حالت های مورد نظرت داره که برای هر حالتی باید یک کد رو داخل جدول بنویسی

برای مشاهده لیست مشتریان هم یک حلقه while بنویس و با دستور ساده echo لیست مشتریان رو نمایش بده

0  تشکر
شنبه ، 21 فوریه 2015     1:39 ب.ظ #

mohammad005

Subscriber
17 پست1 تاپیک

خیلی ممنون از شما
مشکلم اینه که اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چطور؟
به غیر از طراحی فرم مابقی بخش هایی که گفتید را هنوز یاد نگرفتم.

0  تشکر
یکشنبه ، 22 فوریه 2015     8:38 ق.ظ #

Mr. MiM

Subscriber
157 پست10 تاپیک

خوب پس به دیدن فایلهای ویدوئی آموزشی آقای آوند ادامه بدید

حتما به صورت جامع و کامل توضیح دادند

موفق باشید

0  تشکر
جمعه ، 6 مارس 2015     4:17 ب.ظ #

mohammad005

Subscriber
17 پست1 تاپیک

سلام

دوستان خسته نباشید

من همچنان درگیر این موضوع هستم. کلا بی خیال نوشتنش شدم و رفته بودم دنبال این کدهای آماده تا ببینم می تونم چیزی پیدا کنم به دردم بخوره یا نه که چیزی پیدا نکردم.

کسی از دوستان می تونه این برنامه را فقط برای اینکه این اطلاعات تو دیتا بیس ذخیره بشه برام انجام بده.

این مینی پروژه قسمت 8 هست که اطلاعات یک فرم بعد از ارسال تو یک صفحه دیگه نمایش داده میشه.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .