نصب دو رم در یک سیستم

این تاپیک 5 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد مهدی اکرمی ،‏ 2 سال و 1 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 939 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 16 اکتبر 2014     3:49 ب.ظ #

naani

Subscriber
106 پست60 تاپیک

سلام. دوستان من قصد نصب دو رم روی مادربورد سیستممو دارم، فقط خواستم بپرسم چجوری متوجه بشم که سیستمم رم جدیدمو پشتیبانی و شناسایی کرده؟ اینکار اتوماتیک انجام میشه یا نه؟

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
پنجشنبه ، 16 اکتبر 2014     4:04 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام

شما باید اول راهنمای مادربورد رو بخونید و ببینید که تا چند گیگ رو ساپورت میکنه که از روی DDR معلوم میشه ... مثلا DDR3 میتونه تا 16 گیگ رو ساپورت کنه ... البته رم شما هم باید از نوع DDR3 باشه ... حالا اینکه بفهمید رم DDR ش چنه اونم یه سری راه حل داره ...

اگر دفترچه ندارید روی خود مادربورد اون جایی که رم رو جاگزاری میکنید کنارش نوشته که DDR چند است ...

برای آشنایی کامل و دقیق با DDR پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخوانید : link

برای اینکه بفهمید رم افزایش پیدا کرده یا نه از خود ویندوز میتونید اقدام کنید ...

موفق باشید ... :)

5  تشکر
پنجشنبه ، 16 اکتبر 2014     5:58 ب.ظ #

naani

Subscriber
106 پست60 تاپیک

مادربردم تا 16 گیگ رم ddr2 ساپورت میکنه، قبلش یه رم 2 گیگ روش بود، حالا هم یه رم 2 گیگ دیگه میخوام کنارش بزارم تا بشه 4 گیگ، فقط مشکل نحوه ساپورت و پشتیبانی سیستم هست. یکی از بچه ها می گفت باید بایوس بشه و ازین حرفا.... دیگه نمیدونم منظورش چی بود

0  تشکر
پنجشنبه ، 16 اکتبر 2014     10:36 ب.ظ #

mohamad pk

Subscriber
16 پست13 تاپیک

0  تشکر
جمعه ، 17 اکتبر 2014     12:07 ق.ظ #

naani

Subscriber
106 پست60 تاپیک

ببخشید متوجه نشدم

0  تشکر
جمعه ، 17 اکتبر 2014     9:22 ق.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام

من خودم تا حالا چند بار رم رو خودم عوض کردم و هیچ احتیاجی به بایوس نبوده ...

وقتی شما باید به بایوس بری که مشکلی پیش بیاد .. یعنی شما رم رو میزاری بعد میبینی که رم رو نشناخته ... به خاطر همین میایید به تنظیمات بایوس و از اون جا مشخص میشه که مشکل از کجا است ...

شما الان رم رو بزار اگر مشکلی پیش اومد در خدمتیم ...

البته جاگزاری رم هم یه سری کار ها داره که حتما سرچ کنید و بخوانید چون اگر درست انجام ندید ممکنه به رم و حتی قطعات دیگه صدمه بزنه ...

موفق باشید ... :)

4  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .