نحوه کپی کردن از پست های سایت وردپرس

این تاپیک 11 پاسخ و 5 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  mojtaba a ،‏ 4 ماه و 1 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 360 بازدید داشته است .

نویسنده پست
شنبه ، 23 جولای 2016     5:01 ب.ظ #

mojtaba a

Subscriber
6 پست7 تاپیک

سلام دوستان

ی سایت وردپرس دارم ک 10_12 هزار پست خورده از طریق خبر خوان

چون مشکل داره مجبورم کلا سایت رو حذف کنم دوباره راه بندازم

ممنون میشم راهنماییم کنین واسه کپی کردن پست ها ک بعد از راه اندازی دوباره سایت بتونم پست هارو نصب کنم داخل سایت

مرسی

0  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     8:39 ق.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

اگر پست هاتون عکس نداره خیلی راخت می تونید از بخش ابزار>برون ریزی یه خروجی از پست هاتون بگیرید و بعد نصب دوباره ی وردپرس از طریق افزونه ی wordpress importer فایلی رو که خروجی کرفته بودید بهش بدید تا پست هاتون کاملا به شکل قبل بر روی سایت قرار بگیره

1  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     8:49 ق.ظ #

hamed_z2001

Subscriber
156 پست51 تاپیک

یک فولدر به نام آپلود داره وردپرس از اون یک کپی بگیر ... توی دیتابیس هم از دیتابیست یک کپی بگیر ....

بازهم اگه نمیتونی دستی اینکارا رو انجام بدی یک پلاگین هست به نام wp-cloner ,برای انتقال فایلهای یک سایت به سایت دیگست,شما میتونید از کل سایتتون یک کلون بگیرید ... بعد از نصب دوباره کلون رو پیاده سازی کنید

0  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     8:53 ق.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

با تشکر از دوست خوبمون hamed_z2001

اما فکر نکنم این روش که فرمودید منظور دوستمون بوده باشه چون این روش که فرمودید طریقه ی بک آپ گرفتن از کل سایت است در حالی که mojtaba a با خود سایت (مثلا دیتابیس و ...) مشکل داره ...

این روش همون سایت قبلی رو با تمام خوبی هاش و همچنین مشکلاتش بارگذاری میکنه ...

2  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     1:49 ب.ظ #

حمید رضا مصطفی زاده

Subscriber
124 پست11 تاپیک

سلام جناب Mehran

بنده هم چنین خواسته ای دارم میخام تمام پست ها (که شامل عکس و ...) مطالب کامنت ها و و و به غالب جدید که شامل امکانات دیگه ای هست بیارم

چطور میشه این کار کرد؟

0  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     3:54 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام دوستان .

برای انتقال مطالب توسط ابزار برون ریز وردپرس همیشه نمیشه 100 درصد مطمئن بود که همه اطلاعات به درستی انتقال پیدا میکنن . پس قبل از استفاده از این ابزار حتما یه نسخه پشتیبان از دیتابیس بگیرید تا در صورت نیاز ازش استفاده کنید .

مطلب دوم اینه که آقا  Mehran از ابزار خود وردپرس هم میشه برای انتقال تصاویر استفاده کرد .

فرض کنید شما سایتی با این دامنه دارید :

7learn.com

حالا میخواهید که همه مطالب همراه با تصاویر به این آدرس منتقل بشه :

themesfa.net

در صورتی که فایل های رسانه در 7learn.com پاک نشده باشن خود ابزار وردپرس همه رو به صورت اتومات در سایت themesfa.net آپلود میکنه .

نتیجه گیری :

اگر میخواهید وردپرس رو از نو نصب کنید یا اصطلاحا reset کنید ابتدا با استفاده از ابزار خود وردپرس یک بکاپ بگیرد .

2. از دیتابیس پشتیبان بگیرید .

3.فایل های داخل پوشه upload رو پاک نکنید و ازشون بکاپ بگیرید . البته لازم به بکاپ نیست . فقط اسم فایل upload رو به هرچی که میخواهید تغییر دهید .بعد مرحله 4 رو دنبال کنید .

4. افزونه wp reset رو برای reset وردپرس نصب کنید تا همه چی مثل روز اولش بشه .حالا به پوشه wp-content برید و اگر پوشه upload وجود داشت اون رو پاک کنید و پوشه قبلی رو که تغییر نام داده بودید دوباره به upload تغییر بدید تا جایگزین بشه .

5.فایل پشتیبان رو در وردپرس درون ریزی کنید و صبر کنید تا همه اطلاعات آپلود بشه چون گفتید چند هزار تا پست هست ممکنه طول بکشه . ...

موفق باشید ... :)

1  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     5:37 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

سلام

آقای محمد مهدی اکرمی گفته های شما در این مورد که میشه با خود ابزار وردپرس عکس ها رو انتقال داد کاملا صحیحه ولی این در صورتی امکان پذیره که آدرس سایت عوض شه مثل همون مثال که فرمودید

فرض کنید شما سایتی با این دامنه دارید :

7learn.com

حالا میخواهید که همه مطالب همراه با تصاویر به این آدرس منتقل بشه :

themesfa.net

در صورتی که فایل های رسانه در 7learn.com پاک نشده باشن خود ابزار وردپرس همه رو به صورت اتومات در سایت themesfa.net آپلود میکنه .

اما در این مورد سوال اینکه چجوری روی همون سایت بتونیم عکس ها و پست ها رو  به وردپرسی که تازه نصب کردیم روی همون هاست و دامنه،منتقل کنیم که در این صورت روشی که فرمودید عکس ها منتقل نمیشه.

و همچنین در مورد اینکه فرمودید برای انتقال مطالب توسط ابزار برون ریز وردپرس همیشه نمیشه 100 درصد مطمئن بود که همه اطلاعات به درستی انتقال پیدا میکنن ،این گفته ی شما کاملا صحیحه ولی احتمال اشتباه در همه جا حتی در بک آپ گیری از دیتابیس یا حتی فول بک از هاست هم وجود داره،برای من به شخصه پیش نیومده که بک آپ وردپرس تمام مطالب رو منتقل نکنه درحالی که چند بار شده که دیتابیس به درستی و به صورت کامل export نشده! بنابر این بک آپ گیری از دیتابیس امری مطلق نیست که تضمین کننده ی مطالب سایت ما باشه(این مطلب رو صرفا برای آموزش و بیان تجربه ی خودم گفتم)

اما در مورد روش کار نیز پوشه ی wp-content رو به پوشه ای دیگه منتقل کنید چون بهش نیاز داریم

دو پوشه ی wp-admin و wp-includes و سایر فایل ها رو حذف کنید

فایل های وردپرس رو به هاست منتقل کنید و پوشه ی wp-content خودتونو جایگزین پوشه ی wp-content موجود کنید

اقدام به نصب وردپرس بکنید

فایل xml رو که از وردپرس قبلی گرفتید رو در افزونه wordpress importer بدید و منتظر باشید تا پیغام موفقیت آمیز براتون بیاد 

1  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     7:24 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

Mehran عزیز من هم مطالبم رو بیشتر از روی تجربه میگم .

اصلا لازم نیست شما وردپرس رو از جا نصب کنید . تنها کافیه که پوشه آپلود رو نامش رو عوض کنید . مثلا بزارید » old-upload

بعد افزونه wp-reset رو نصب کنید تا وردپرس به تنظیمات اولیه خودش برگرده .

بعد باید دوباره بیاد و پوشه upload که ساخته شده رو پاک کنید و پوشه old-upload رو اسمش رو به upload تغییر بدید .

اینطورس وقتی درون ریزی میکنید آدرس فایل ها تغییر نکرده و مشکلی پیش نمیاد .

بنده این روش رو بار ها برای دوستان اجرا کردم  . مطمئن باشید از خودم نمیگم .

اینم بگم که من قصد رو کم کنی و ... این چیزا رو ندارم . همه ما قصدمون اینه که این جا چیز یاد بگیریم . من خودم خیلی چیزا از این انجمن یاد گرفتم .

موفق باشید.... :)

2  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     11:24 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

دوست عزیزم آقای محمد مهدی اکرمی ، اینجا وقتی سوالی پرسیده میشه افرادی که میان پاسخ بدن سعی در کمک دارن،من هم اینجا چیزی رو که بلد نباشم نمیام بگم تا کاربر رو فردا به دردسر بندازم...ولی مسئله ای که اینجا هست اینکه برای رسیدن به یه هدفی راه های مختلفی هست ... همه ی این راه ها هم ما رو به هدف می رسونن ... حالا ممکنه یه راهی برای یکی ساده باشه واسه اون یکی سخت یا واسه یکی نا مفهوم باشه و واسه اون یکی واضح.

مثلا در همین مثال میشد کاری کرد که لینک عکس ها عوض شه و بعد با یه افزونه لینک ها رو تغیر داد و درست کرد ... این روش به هیچ وجه اشتباه نیست و واسه کسی که هفته ای چند بار این کار رو کرده مطمئنا ساده به نظر میرسه.روش ها فرق میکنه ولی نتیجه یکیه

اگر در پست های قبلی متنی که نوشتم تعبیری متفاوت از منظورم برای شما ایجاد کرده پوزش می طلبم.

موفق باشید ...

1  تشکر
یکشنبه ، 24 جولای 2016     11:28 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

در ضمن من نظرم در مورد برون ریزی وردپرس همونیه که گفتم و به قدری که میشه روی بک آپ دیتابیس حساب کرد رو اینم به همون اندازه میشه حساب کرد و این روش منو تا به حال ناامید نکرده ...

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 12 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .