معرفی asp.net

این تاپیک 15 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  aligh ،‏ 2 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2480 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 21 فوریه 2014     12:21 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

سلام دوستان عزیز.

من هرچی تو اینترنت گشتم نتونسم یه مقاله خوب و مفید درباره ی asp.net پیدا کنم ، بخاطر همین هم مجبور شدم به اینجا رو بیارم.

من درباره ی سرور هیچی نمی دونم.

و یه سری سوال دارم که اگه لطف کنید و جواب منو بدید واقعااا ازتون ممنون میشم.

1-توضیح مختصری درباره ی سرور

2-توضیح مختری در باره ی asp.net

3-نقش زبان هایی مثل vb.net , c#.net در asp.net چیست ؟

0  تشکر
جمعه ، 21 فوریه 2014     12:38 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام دوست عزیز،منابع که زیاده و پیشنهاد میکنیم حتما از منابع انگلیسی زبان استفاده کنید،برای سوالات شما هم باید بگم که سرور به کامپیوتری گفته میشه که خدماتی رو ازائه میکنه مثلا وب سرور که خدمات میزبانی وب سایت هارو ارائه میده یا میل سرور که خدمات ارسال ایمیل رو بر عهده داره و یا مثلا ISA سرور (اسم نرم افزار هم هست) که در پلت فرم ویندوز برای کنترل امنیت و داده های کاربران اینترنت در شبکه هدف مورد استفاده قرار میگیره،کلا سرور میتونه خدمات مختلفی رو بسته به نوع تنظیمات وسیستم عامل و نرم افزار هاش ارائه بده.

درباره ASP.NET هم باید بگم چارچوب و پلتفرمی خاص برای طراحی و توسعه وب هستش که میشه باهاش برنامه های کاربردی وب رو ایجاد کرد و متعلق به شرکت مایکروسافت هستش امکانات زیاد و جالبی برای طراحی و توسعه وب داره و بر روی پلت فرم ویندوز اجرا میشه.

برای سوال سوم هم باید بگم که خود ASP.NET صرفا یک چارچوب هستش و زبان خاصی برای برنامه نویسی نیست ما برای کدنویسی در این محیط باید حتما از زبان های برنامه نویسی مثل سی شارپ یا ویژوال بیسیک دات نت استفاده کنیم،کنترل کردن رویداد ها و پاسخ دادن به درخواست های کاربر و اتصال به بانک داده و کلا همه کار های با زبان برنامه نویسی انجام و کنترل میشه.شما مختار هستین که هر کدوم رو که راحت هستین انتخاب کنید و ازش استفاده کنید.از این زبان های علاوه بر طراحی وب سایت میشه در اپلیکیشن های ویندوز هم استفاده کرد.پس شما باید قوانین و نحوه کد نویسی این زبان ها رو بلد باشین.

2  تشکر
جمعه ، 21 فوریه 2014     1:00 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

ممنون

یعنی یادگیری یکی از زبان های c# یا vb.net اجباری هست ؟

من یه سوال دیگه داشتم که گفتم بهتره همینجا بپرسم و دیگه یه تاپیک براش درست نکنم.

میخواستم بپرسم که برنامه نویسی تحت وب غیر از طراحی قالب ، دیگر چه استفاده و کاربردهایی داره ؟

0  تشکر
جمعه ، 21 فوریه 2014     1:52 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

بله یادگیری یکی از این زبان ها الزامیه،طراحی قالب صرفا بخش استاتیک طراحی وب هستش و برنامه نویسی بخش داینامیک رو تشکیل میده،طراحی Application های مختلف بسته به نیازهای مشتری و یا کاربران  برنامه نویسی انجام میشه،مثل ساخت برنامه اتوماسیون اداری که یه نمونه قوی از برنامه های تحت وب هستش.

3  تشکر
جمعه ، 21 فوریه 2014     6:16 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

ممنون آقای علی محمدی.

من میخوام asp.net را یادبگیرم باید از کجا شروع کنم ؟ و مقدماتش چی هست ؟

البته نا گفته نمونه که من css, html و حدود هفتاد درصد جی کوئری رو کامل بلدم.

2  تشکر
جمعه ، 21 فوریه 2014     8:59 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام کتاب ها و ویدیوهای زیادی برای ASP.NET وجود داره من پیشنهاد میکنم شما از کتاب خانم فاطمه سادات هاشمیان شروع کنید.توی نت جستجو کنید PDF اش گیر میاد.

2  تشکر
دوشنبه ، 24 فوریه 2014     8:25 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

یه سوال دیگه آقای علی محمدی ، برای یادگیری asp.net باید حتما mysql بلد باشی ؟

1  تشکر
دوشنبه ، 24 فوریه 2014     10:41 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

کلا مایکروسافت برای سیستم های پایگاه داده از نسخه خودش یعنی SQLSERVER استفاده میکنه پس شما باید برای ASP.NET این نسخه رو یاد بگیرید.

1  تشکر
چهار شنبه ، 26 فوریه 2014     6:41 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

به نظر شما یادگیری کدام نسخه ی my-sql بهتر هست ؟

البته از نظر آسان بودن نمیگم ، کلا میگم

1  تشکر
چهار شنبه ، 26 فوریه 2014     8:48 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

اکثر نسخه ها با هم تفاوت های جزئی رو دارن پس بهتره مثلا برای PHP از mysql و برای ASP.NET هم از SQL SERVER استفاده کنی،البته میشه از هر دوتاشم استفاده کرد فقط باید ماژول های مربوطه نصب بشه،

2  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 16 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .