مشکل فارسی نویسی در phpstorm (و بقیه نرم افزارها)

این تاپیک 10 پاسخ و 7 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  armiran ،‏ 1 سال و 7 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 3527 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 2 می 2014     10:31 ق.ظ #

Mohsen M

Subscriber
2 پست1 تاپیک

سلام به همه دوستان عزیز و مدیران گرامی .

عاقا ما هرچقدر گشتیم تو اینترنت این مشکل فارسی نویسی تو storm رو حل کنیم چیزی نیافتیم.

من رفتم توی قسمت setting همه چی رو utf-8 کردم .ولی هیچ اتفاقی نیفتاد.جالبه كه وقتي مي ري تو مرورگر فارسی که نوشتی رو نشون می ده . منتها توی خود phpstorm نشون نمی ده.الان این عکسی که گذاشتم در واقع نوشتم " آموزش طراحی وب " . خواهشا دوستان به تمام مشکلاتی که در این زمینه وجود داره اشاره کنن.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     10:20 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام

من هم از phpstorm استفاده میکنم مشکل داره اما به این خرابی هم نیست کلمات فارسی رو درست نشون میده اما وقتی میخوای دوباره ادیت کنی مثلا یک حرف اشتباه خورده یا کم زیاده نمیشه و باید کل کلمه یا جمله رو پاک کنی و دوباره بنویسی

2  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     4:03 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

سلام

چه ورژنی؟

طبق چیزی که تا الان فهمیدم بعضی از ورژن های این نرم افزار درست فارسی رو پشتیبانی نمیکنند.

با وارد کردن این کد در قسمت head صفحه وبتون بعضی از مشکلات حل میشه.

در ضمن از اینجا هم میتونین ورژن هفت رو دانلود کنین.

من این ورژن رو نصب کردم و بدون این که تنظیمش کنم خودش فارسی تایپ میکنه و بدون هیچگونه مشکل.قبلا هم با این نرم افزار کار نکرده بودم که بگم شاید تنظیماتش مونده و الان رو همونه.

1  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     6:33 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

مال من 7.1.1

فارسی میشه نوشت و نشون هم میده فقط تو ادیت اذیت میکنه. نمیدونم دیگه من که همینجوری سوختم و ساختم چون بازم به دریم ویور ترجیهش میدم. نت بینز هم قبلا واسه جاوا کار میکردم خیلی باحاله اما وب رو به خوبیه phpstorm ساپورت نمیکرد. این شد که چرخیدیم اینوری

0  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     7:36 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

کلا نرم افزار هایی که درست فارسی رو ساپورت میکنن و کارشون هم درسته خیلی کمن.

سر همین قضیه یه بار قتوشاپ فارسی نویسش داغون شد،پدرم در اومد تا این درست شد.

با paint مینوشتم،میاوردم تو فتوشاپ،اون جا هر بلایی که میخواستم سرش در میاوردم.

0  تشکر
سه شنبه ، 6 می 2014     5:55 ب.ظ #

Mohsen M

Subscriber
2 پست1 تاپیک

آقای سیدعلی ورژنی که بنده استفاده می کنم 7.1.1 هستش. ولی همونطور که گفتم من توی بروزر مشکل ندارم . مشکل اینه که توی خود phpstorm درست نشون نمی ده

0  تشکر
سه شنبه ، 6 می 2014     10:01 ب.ظ #

Mohsen M

Subscriber
2 پست1 تاپیک

[quote=25731]سلام چه ورژنی؟ طبق چیزی که تا الان فهمیدم بعضی از ورژن های این نرم افزار درست فارسی رو پشتیبانی نمیکنند.

1

<meta charset="utf-8">

با وارد کردن این کد در قسمت head صفحه وبتون بعضی از مشکلات حل میشه. در ضمن از اینجا هم میتونین ورژن هفت رو دانلود کنین. من این ورژن رو نصب کردم و بدون این که تنظیمش کنم خودش فارسی تایپ میکنه و بدون هیچگونه مشکل.قبلا هم با این نرم افزار کار نکرده بودم که بگم شاید تنظیماتش مونده و الان رو همونه. [/quote]

داداش من ورژنی که فرمودید رو دانلود و نصب کردم .اما هیچ اتفاقی نیفتاد. احتمالا مشکل از سیستم باشه . اگه راه حلی هست بفرمایید

0  تشکر
دوشنبه ، 5 ژانویه 2015     11:10 ب.ظ #

Hosein

Subscriber
3 پست1 تاپیک

اقا از netbeans 8 استفاده میکنم باید کدوم ورژن از netbeans استفاده کنم تا مشکل منم حل بشه؟

0  تشکر
چهار شنبه ، 11 فوریه 2015     8:20 ب.ظ #

مجتبی

Subscriber
11 پست6 تاپیک

منم همین مشکل برام پیش اومده ولی هر کار می کنم نمی تونم رفعش کنم حتی نرم افزار و دوباره نصب کردم ولی تاثیری نداشت...

اگه مشکل شما رفع شده به منم کمک کنید

پیوست

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
چهار شنبه ، 13 می 2015     1:59 ب.ظ #

koorosh koorosh

Subscriber
4 پست0 تاپیک

برنامه نویسی PHP

.................................

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 11 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .