مشکل در کد php عضویت خبرنامه

این تاپیک 4 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  s.alifarrokh ،‏ 2 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 786 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 1 سپتامبر 2014     8:49 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

سلام

میخوام با php یه خبرنامه بسازم که البته زیاد هم شبیه خبرنامه نیست و صرفا جهت گرفتن ادرس ایمیل کاربران و ارسال ایمیل در مواقع خاص بهشون هست ولی الان در قسمت عضویت برام یه مشکل پیش اومده.

راستش هنوز تجربه ای در php ندارم چون تازه یاد گرفتم و از این مشکل ها برام زیاد پیش میاد.

در فایل پیوست همه چی مشخصه.یه فایل init.php دارم که فایل های توابع ، اتصال به دیتابیس و کانفیگ رو هم بهش متصل کردم و بعد این فایل init رو به صفحه اصلی متصل کردم.

یه فرم هست که به صورت get کار میکنه و در همون صفحه اصلی دستور شرطی گذاشتم که هر وقت که اکشن get برابر خبرنامه بود دست به کار میشه و قراره با تابع check_mail بررسی کنه که ایا این ایمل وارد شده در db وجود داره یا نه و اگه وجود نداشت وارد کندش داخل db.

الان هم درست کار نمیکنه.ممنون میشم مشکل کدم رو بهم بگین.

ببخشید سرتونو درد اوردم.انشاءالله بتونم جبران کنم.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
دوشنبه ، 1 سپتامبر 2014     10:00 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

سلام . دوست عزیز من کامل مشکل رو شما رو نخوندم . ولی یه نگاه گذری به کدهاتون انداختم فهمیدم تابع check_mail کامل اشتباه هست . برای تست این که آیا ایمیل وجود داره یا نه از کد زیر استفاده می کنن  :

البته شاید من منظورتونو درست متوجه نشده باشم یا بازم مشکل وجود داشته باشه ولی همانطور که گفتم فقط که یه نگاه گذری انداختم

0  تشکر
دوشنبه ، 1 سپتامبر 2014     10:37 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

میشه یه توضیحی در مورد کد بدین؟

الان اگه

مقدار true رو برگردونه یعنی ایمیل هست؟

0  تشکر
دوشنبه ، 1 سپتامبر 2014     11:00 ب.ظ #

aligh

Subscriber
136 پست33 تاپیک

اگر true برگردونه یعنی ایمیل وارد شده وجود نداره و اگر false برگردونه برعکس

0  تشکر
دوشنبه ، 1 سپتامبر 2014     11:15 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

ممنون از شما مشکلم کاملا حل شد ولی الان یه مشکل دیگه دارم.

با اینکه تمامی فیلدها،خود دیتابیس و همه چی کلا روی utf8_general_ci هستن اما وقتی متن فارسی داخلش وارد میکنم درست وارد دیتابیس نمیشه و یه سری کارکتر عجق وجق میره تو دیتبایس!!!

میشه بگین مشک از کجاست؟

ممنون

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .