مشکل در طراحی قالب

این تاپیک 8 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  s.alifarrokh ،‏ 2 سال و 6 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 654 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     10:41 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

سلام

یکی از مشکلاتی بعضا وقتی برا من پیش میاد اینه که چطوری میشه دو تگ div رو کنار هم بذاری؟دقیقا مثه هدر سون لرن که اسلایدر کنار اسلایدره؟من از یه بنده خدایی پرسیدم گفت با float در css میشه این کارو کرد،میشه برام توضیح بدین؟

0  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     10:55 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

دوست عزیز div یک عنصر block level هست ، یعنی کل عرض صفحه رو میگیره......پس باید با استفاده از عرض دادن به آن و float (شناور کردن) کردن آن ، به جایی که دلمان می خواهد ببریمش......مثلا یک کد نوشتم ببین :

کد HTML :

کد CSS :

با اینکار یچیزی شبیه به همون که گفتی درست میشه....حالا بجای دو تا div میتونی n تا قرار بدی......قاعده ی کلیش همینه....یا علی

1  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     10:58 ب.ظ #

kalhor

Subscriber
115 پست62 تاپیک

سلام دوست عزیز

در مورد float شما فرض کن یه تیکه چوب روی آب انداختی و می بینی این تیکه آروم میاد نزدیک دیوار کنار آب می ایسته الان این چوب float دیوار رو داره

اگه پهنای کلی قالبتون 1000 پیکسله و شما 2 باکس دارین یکی با پهنای 400 و یکی 600 به یکی float راست میدی و به یکی چپ دقیقا کنار هم می ایستن و تمام پهنای قالبتون پر میشه

اگه یکی از جعبه ها حتی 1 پیکسل بزرگ بشه میاد زیر دیگری چون 1 پیکسل از پهنای کل قالب بیشتره......

پاینده باشید

0  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     11:08 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

ممنون از راهنمایی هاتون،فقط یه مورد هست که من هنوزم شک دارم.ترتیب مارگین،فلوت،پدینگ و ... در خروجی تعثیر نداره؟

0  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     11:11 ب.ظ #

محمدسینا معراجیان

Contributor
112 پست0 تاپیک

راه حل درست شما اینه برای اینکه بلاک هاتون رو کنار هم بذارید از دستور زیر در هر دیوایدر استفاده کنید:

0  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     11:14 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

نه هیچ تفاوتی نداره......کدهای CSS در یک چشم بهم زدن توسط مرورگر تحلیل و تفسیر میشه و تفاوتی نداره که چطور بنویسی.....البته اگر مثلا دو بار margin تعریف کنی و بهش دو تا مقدار مختلف بدی.......اون مقداری که در خط پایینتره برای margin انتخاب میشه.......CCS یا CASCADING STYLE SHEET همین.....یعنی بصورت آبشاری مقادیر بر اساس اولویتشون انتخاب میشن.......ولی در کل جواب سوال شما اینه که ترتیب خواص مختلف فرقی نداره....یا علی

1  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     11:17 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

ممنون

فقط میشه چند تا از مباحث پیشرفته و مهم css رو بگین؟چون من میخوام مطمئن شم که css تمومه.اخه امروز یکی از دوستان زد تو ذوقم و گفت تو css رو خوب بلد نیستی...

همین یه موردی که الان پرسیدم فقط بودا!!به جان خودم.حالا شما بگین چند مورد و بگین مهم ترین ها درcss چیه،من دلخوش شم...:)فقط بهشون اشاره کنین بسه

0  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     11:22 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

برو اینجا :

http://www.w3schools.com/css/default.asp

دیگه خودت ببین کدوماشو بلدی کدوماشو بلد نیستی.........سمت چپ این سایته همه خاصیت ها رو لیست کرده....خودت به خودت نمره بده :)))) ....یا علی

1  تشکر
دوشنبه ، 9 ژوئن 2014     11:35 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

ممنونم

0  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .