مشکل در جلسه نهم اموزش طراحی وب

این تاپیک 5 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Pouria Ariafar ،‏ 4 ماه و 3 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 193 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 18 جولای 2016     6:08 ب.ظ #

it,one

Subscriber
99 پست46 تاپیک

سلام دوستان من یه leyout  با html  واسه تمرین درست کردم میشه اونو برسی کنید و

مشکلات و خطا های کدشو بهم بگید >>>؟ ؟؟؟؟ ممنون !!!

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
دوشنبه ، 18 جولای 2016     9:02 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام

البته من خیلی حرفه ای نیستم ولی بااجازه نگاه کردم و در حد خودم چند تا نکته دیدم

وقتی اومدی script  رو لود کردی از ایتریبویت async="async" استفاده کردی و فکر کنم اشتباهه، لینک زیر از نحوه صحیح این اتریبویت تو سایت w3sch هست و باید خالی استفاده بشه یعنی اینطوری async

لینک async

تایپ srcipt  رو هم فکر کنم اشتباهه، اصولا از text/javascript استفاده میکنن

برای منوها بهتره از تارگت _blank استفاده نکنی و جالب نمیشه، بازدید کننده هر بار که روی منوهای اصلی سایت میزنه همش صفحه جدید باز میشه

چند بار هم از تگ h1 استفاده کردی که خوب نیس، اصولا یک بار توی هر صفحه استفاده میکنن، یا برای تیتر سایت استفاده میکنن یا مثلا یک عنوان مهم داخل صفحه

یک لیست هم داخل سایدبار داری که اومدی توش از تگ footer استفاده کردی، تا اونجایی که میدونم از تگ footer برای قسمت انتهای صفحه هات استفاده میکنن

برای هر تیتری از سایتت هم اومدی از تگ header استفاده کردی که اصولا از این تگ برای قرار دادن هدر سایت مثل عنوان ها و منوهای بالای سایت استفاده میکنن یا اگر مثلا چند تا hn زیر هم استفاده کرده باشی میتونی همه اونها رو داخل header قرار بدی

ولی اینکه بیای برای هر تیتر یک header هم بنویسی فکر کنم درست نیست

من دیگه چیزی پیدا نکردم :)

البته چون css نداره و فقط html هست خطای کمی میشه پیدا کرد

من خودم وقتی کد مینویسم بیشتر سمت css به خطا میخورم

موفق باشی

1  تشکر
دوشنبه ، 18 جولای 2016     9:55 ب.ظ #

it,one

Subscriber
99 پست46 تاپیک

ممنون دوست عزیز از لطفتون اصلاح شد تمام موارد

1  تشکر
دوشنبه ، 18 جولای 2016     9:56 ب.ظ #

it,one

Subscriber
99 پست46 تاپیک

دوست عزیز دیگه ای  مشکلی توی قالب پیدا نکردند ؟؟؟

1  تشکر
دوشنبه ، 18 جولای 2016     10:58 ب.ظ #

it,one

Subscriber
99 پست46 تاپیک

async تصحیح شد ولی فک نکنم خطای کدی این مورد به وجود اورده باشه ... چون اتریبیوت چون مقداری نمیگیره میتونه به عنوان value  خودش باشه ....

مورد بعدی  تایپ اسکریپت  هستش توش یه اشکال syntaxt داشتم ممنون از اقا پوریا که توضیح دادند .....

ولی یه مورد اینجا هستش اونم اینه که تایپ به عنوان ورودی دو مقدار میگیره

1-text/javascript

2-application/javascript

البته با توجه به وب سایت

http://www.freeformatter.com/mime-types-list.html

میگم

حالا ما کدومشو استفاده کنیمم...................؟

-واسه منو ها هم قبول دارم که نباید _blank  باشه باز ممنونم از پوریا جانکه بهم تذکر دادند

-در مورد تگ h1  یه تردید خیلی کوچولو دارم   من نظرم اینه (موتور جستو جو با توجه به پدرش  تیتر یه قسمتو تشخیص میده ) نمیدونم درسته یا نه لطفا در این زمینه راهنماییم کنین ...

1  تشکر
دوشنبه ، 18 جولای 2016     11:20 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

حقیقتش دقیق درباره تایپ js نمیدونم ولی من چون چند سایت معتبر فارسی رو چک کردم دیدم همه از تایپ text/javascript استفاده میکنن واس همین گفتم

حالا نمیدونم از تایپ application/javascript چه موقع استفاده میکنن

در پروژه ویدیو 20 دوره طراحی سایت هم من نگاه کردم استاتید سون لرن از text/javascript استفاده کردن

البته اگر تایپ رو نذارید به صورت پیش فرض تایپ text/javascript فعاله

ولی درباره h1 من کاملا مطمئن هستم و بدون تردید میگم که باید در هر صفحه فقط یک بار از تگ h1 استفاده کرد، حتی خوده آقای اوند موقع معرفی hn به این موضوع اشاره کردن، من دوره سئو سون لرن رو هم نگاه کردم آقای باقی هم چندین بار تکرار کردن که در هر صفحه فقط یک بار باید از تگ h1 استفاده کنید، ولی میشه از بقیه hn ها یعنی  h2 تا h6 چند بار در یک صفحه بسته به اهمیت تیتر استفاده کرد

مثلا شما برای اطمینان میتونید صفحات مختلف سایت سون لرن رو چک کنید، در تمام صفحات این سایت فقط یک بار از تگ h1 استفاده شده

یا مثلا سایت دیجی کالا رو چک کنید و کدهاش رو بررسی کنید و ببینید در هر صفحه چند بار از تگ h1  استفاده کردن

موتور جستجو میخواد بدونه که موضوع اصلی صفحه چی هست و برای همین دنبال تگ h1 میگیره،ولی اگر سایت چند تا زیر موضوع داشته باشه بهتره از h2 استفاده بشه

درباره async هم نمیدونم خطا میگیره یا نه، ولی چون در سایت w3sch خالی نوشته بود گفتم

خواهش میکنم دوست خوبم :)

2  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .