مشکل در استفاده از position

این تاپیک 3 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  mehrdad ،‏ 2 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 656 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 8 آوریل 2014     12:01 ب.ظ #

mehrdad

Subscriber
62 پست27 تاپیک

درود

من توی طراحی قسمتی از سایت به مشکل برخورد کردم . همونطور که توی تصویر ضمیمه مشخصه من 3 تا کلاس با نام و کاربرد های مختلف ساختم . برای قسمت نظرات دوستان من برای اینکه div مربوطه بیاد و زیر نام نویسنده قرار بگیره از position:absolute; استفاده کردم ولی همونطور که توی عکس مشخصه div نظرات تداخل داره و div مربوط به content بعد از کد position:absolute; ارتفاعش بصورت اتوماتیک تنظیم نمیشه و قسمت نظرات دوستان بیرون از div قرار میگیره و هر وقت این کد رو برمیدارم مشکل حل میشه ... آیا راه حل بهتری هستش تا من بتونم div رو زیر هم بدون مشکل ایجاد کنم . از table هم استفاده کردم درست نشد همینطور از کد overflow : hidden ولی باز جواب نداد

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
سه شنبه ، 8 آوریل 2014     2:10 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

سلام و عرض ادب

وقتی شما position رو absolute قرار میدید اون المنت روی همه ی المنتها قرار میگیره و مشکل همینجاست...

از position زیاد استفاده نکنید چون توی رزولوشن های مختلف نتیجه برعکس میده

اگه میخواهید بره خط بعد display نوشته شده در تاریخ رو inline-block کنید...یا از تگ br استفاده کنید

اگرهم میخواهید بره سمت چپ از float:left استفاده کنید.

2  تشکر
سه شنبه ، 8 آوریل 2014     2:16 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

با سلام خدمت شما

شما می توانید از خاصیت های float و clear استفاده کنید برای چیدن div ها به صورت دلخواه.حال اگر بخواهید از خاصیت position استفاده کنید ، باید به عنصر پدر خاصیت position:relative بدهید و به عناصر فرزند درون آن که می خواهید در مکان خاصی قرار گیرند ابتدا خاصیت position:absolute میدهیم و با استفاده از top , left آن را در مکان دلخواه قرار می دهیم.

3  تشکر
سه شنبه ، 8 آوریل 2014     2:59 ب.ظ #

mehrdad

Subscriber
62 پست27 تاپیک

دوستان مشکل حل شد . ممنون از راهنماییتون

0  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .