مشکل در استفاده از 2 DropDownList در vb.net

این تاپیک 23 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Paria RVN ،‏ 2 سال و 7 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2853 بازدید داشته است .

نویسنده پست
یکشنبه ، 16 مارس 2014     6:15 ب.ظ #

Paria RVN

Subscriber
60 پست10 تاپیک

با سلام

من از 2 DropDownList استفاده می کنم که یکی مربوط به کد گروه محصولات و دیگری مربوط به محصولات مرتبط با کد گروه می باشد، با انتخاب کد گروه ، محصولاتش نشان داده می شود، کدش رو می دونم ، مشکلی در اجرا ندارم فقط وقتی کد گروه را انتخاب می کنم ، صفحه 1 بار Reload می شه بعد محصولات تو DropDownList بعدی نشون داده می شه ، چه کار کنم صفحه Reload نشه؟

شاید به خاطر وجود AutoPostBack="true" هست ولی اگه اینو نذارم ، اجرا نمی شه.

لطفاً راهنمایی کنید.

با تشکر

0  تشکر
یکشنبه ، 16 مارس 2014     8:33 ب.ظ #

وحید زارعی

Subscriber
6 پست0 تاپیک

در صورتی که می خواهید صفحه refresh نشه می بایست از تکنیک AJAX استفاده کنید

1  تشکر
یکشنبه ، 16 مارس 2014     10:14 ب.ظ #

Paria RVN

Subscriber
60 پست10 تاپیک

ممنون آقای زارعی میتونین بیشتر توضیح بدین؟ یا سایتی معرفی کنین؟

آیا راه حل دیگه ای هست؟ اگه کسی می دونه لطفاً راهنمایی کنه.

0  تشکر
یکشنبه ، 16 مارس 2014     11:39 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام،باید از ای جکس استفاده کنید،یا ای جکس خود مایکروسافت (ابزار های ای جکس در نوار ابزار) یا از ای جکس جی کوئری استفاده کنید.

1  تشکر
دوشنبه ، 17 مارس 2014     11:26 ق.ظ #

Paria RVN

Subscriber
60 پست10 تاپیک

پس من باید از AJAX MasterPage در asp استفاده کنم، درسته؟

یعنی کدهای مربوط به DropDownList ها رو در این صفحه قرار بدم، در این صورت باید کل صفحه مورد نظر رو تو این صفحه کد نویسی کنم؟ یا اینکه راهی برای ارتباط این صفحه با صفحه ی اصلی وجود داره؟

0  تشکر
دوشنبه ، 17 مارس 2014     12:15 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

نه لازم نیست شما یه script manager قرار بدین در صفحه و بعدشم یه update panel و دو تا drop رو بندازین توی update panel و بعدشم کد های دو تاشون رو بنویسید.

اینم یه مثال ساده.

کد های aspx :

این قسمت code behind :

حالا در قسمت code behind ارتباط دیتابیس رو بنویسید،اینجا هم یه مثال خیلی خوبه که کارتون رو راه میندازه هم با سی شارپه و هم با وی بی.موفق باشید

1  تشکر
دوشنبه ، 17 مارس 2014     12:20 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

البته برای ای جکس علاوه بر خود ابزارهای دات نت از روش جی کوئری و استفاده از سرویس های وب هم وجود داره.که در اون روش تسلط بیشتری بر روی جزئیات کار وجود داره.البته محدودیت هایی هم وجود داره براش چون وب سرویس ها فقط اشیایی که قابلیت سریالایز شدن رو داشته باشن پردازش میکنن ولی خوب ترجیح اکثر برنامه نویس ها هم همون رو وب سرویس و جاوااسکریپت هستش.

2  تشکر
دوشنبه ، 17 مارس 2014     4:26 ب.ظ #

Paria RVN

Subscriber
60 پست10 تاپیک

ممنون آقای محمدی ، سایتی که معرفی کردین رو قبلاً دیده بودم و می خواستم از همون راه استفاده کنم، 1 مشکلی که دارم اینه که وقتی از ScriptManager و کدهای مربوطه تو صفحه vb استفاده می کنم زیرشون خط سبز رنگ می یفته و اررور می گیره چون به صورت پیشفرض تو لیست خودش نیست.

باید چه کار کنم؟

0  تشکر
دوشنبه ، 17 مارس 2014     5:04 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سعی کنید ScriptManager بالای کد های دیگه باشه یعنی اولین تگی باشه که در داخل تگ فرم اصلی قرار میگیره،میشه بگین چه خطایی رو نشون میده؟

1  تشکر
دوشنبه ، 17 مارس 2014     5:26 ب.ظ #

Paria RVN

Subscriber
60 پست10 تاپیک

لطفاً پیوست را مشاهده نمایید.

فکر می کنم مشکل از web config باشه که احتمالاً کدی از توش پاک شده ولی نمی دونم چیه! باید بررسی کنم.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 24 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .