مشکل جسجتو و خطای 404

این تاپیک 7 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد مهدی اکرمی ،‏ 2 سال و 5 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 698 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 1 جولای 2014     10:06 ق.ظ #

kalhor

Subscriber
115 پست62 تاپیک

سلام بر همگی

من صفحه 404 رو ساختم اما در جستجوی سایت چیزی میزنم که سایت نداره صفحه 404 بالا نمیاد مگر لینکی اشتباه در آدرس بار وارد کنم؟

به عبارت دیگه فرم جستجو با 404 ست نیست

منتظرم جواب شما دوستان هستم

سپاس

1  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
سه شنبه ، 1 جولای 2014     11:03 ق.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

سلام

اگر بصورت اصولی بخواهید که قالب طراحی کنید بهتره نتایج جستجو در صفحه ای با عنوان search.php نمایش داده بشه که در اکثر قالب های استاندارد همچین صفحه ای موجوده که نتایج جستجو درش نمایش داده میشه و همچنین اگر مطلبی در سایت یافت نشد به صفحه  search.php برای نمایش موجود نبودن عبارت جستجو  ریدایرکت میشه و یه چیز دیگه مثل برچسب های سایت رو به کاربر نمایش میده یا هرچی که خودت مد نظرته

از صفحه 404 برای صفحاتی که در سایت موجود نیست بطور معمول استفاده میشه و این کار اصولی تره

برای اینکه بهتر متوجه در آدرس بار مرورگر این آدرس رو وارد کن

7learn.com/fff که با صفحه 404 روبرو میشی

حالا همین آدرس 7learn.com/fff رو در کادر جستجو وارد کن میبینی که به 404 نمیری بلکه منتقل میشی به صفحه search.php و خطالی 404 بهت نمیده و میده عبارتی که جستجو کردی موجود نیست این روش اصولیشه

موفق باشی...

2  تشکر
سه شنبه ، 1 جولای 2014     12:24 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام

باید از کد استفاده کنی. این کد میگه اگه مطلبی وجود داشت که نشون بده و اگر نه یه پیغامی که خودت بهش میدی رو نشون میده.

انم کد کامل برای قسمت جستوجو است که فقط باید حلقه مطالب رو بهش اضافه کنی و یکم شخصی سازی و دادن کلاس :

3  تشکر
چهار شنبه ، 2 جولای 2014     12:45 ق.ظ #

kalhor

Subscriber
115 پست62 تاپیک

در مورد آقای صالحی باید بگم که هم صفحه 404 ساختم هم صفحه search اما چیزی رو که سایت نداره در آدرس بار جستجو می کنم میره به 404 و چیزی که در سایت نیست در جستجو گر می زنم به صفحه سرچ میره و هیچی نمیاره من می خوام در غیر این صورت به 404 بره؟

در مورد آقای اکرمی هم این که خیلی خوب گفتی اما من نمی دونم این کد ها تو کدوم صفحه باید قرار بگیره یا خیلی چیزای دیگه..........

0  تشکر
چهار شنبه ، 2 جولای 2014     8:16 ق.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام

این کد ها که دادم همه رو باید در search.php قرار بدید و در این کد مهمترین بخش قسمت حلقه مطالب است که باید خودت تکمیلش کنی. اگر هم نمی دومی چی هست کد های index.php رو برام ارسال من تا خودم برات درستش کنم.

2  تشکر
چهار شنبه ، 2 جولای 2014     8:19 ق.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

راستی در آخرین پیغامی که دادی در اون جایی که گفتی هیچ پیغامی نمی ده دلیلش اینه که براش تعیین نکردی یعنی باید بگی اگر مطلب بود مطلب را نشان بده و اگر هم نمبود یک پیغام نشان بده .

اگر هم تونستی کد های search.php رو برام ارسال کن تا با کلاس های خودت درستش کنیم.

2  تشکر
چهار شنبه ، 2 جولای 2014     9:46 ق.ظ #

kalhor

Subscriber
115 پست62 تاپیک

آقای اکرمی بسیار عالی

فقط میشه کاری کرد اگه مطلب بود نشون بده اگه نبود بره 404؟

1  تشکر
چهار شنبه ، 2 جولای 2014     11:47 ق.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

با سلام

آیا با php آشنایی دارید ؟ من که گفتم که توی کد های بالا اگه مطلب بوذ نشون میده که فقط برای نشون دادن باید حلقه مطلب رو که من خالی گذاشتم رو پر کنید .

لطفا فایل های زیر رو به ایمیل zistfa90@gmail.com بفرستید من براتون درست میکنم و بعد یا براتون ایمیل میکنم یا همین جا پیوست میکنم.

فایل های index.php - search.php - single.php 404.php

1  تشکر
پست 1 تا 8 (از مجموع 8 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .