مشکل با فیلد شماره تماس فرم تماس با ما

این تاپیک 5 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  طاها دریس ،‏ 2 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 662 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 11 جولای 2014     8:41 ب.ظ #

دسیرونا

Subscriber
31 پست7 تاپیک

درود

پیش از هرچیز، بخاطر اینکه "نمی دونم" این سئوال من مربوط به کدام بخش از انجمن میشه، حدس زدم یحتمل به html مربوط باشه، بهمین خاطر تاپیکم رو در این بخش ایجاد کردم. (اگر اشتباهه، درخواست دارم لطف فرموده تاپیک را منتقل نمائید به بخش مربوطه. بی نهایت سپاس)

ممکنه از دست این فرم تماس من اعصابتون خورد شده باشه..! (من که دیوانه شدم دیگه..!)

الان، به لطف امیر جان، مشکلش برطرف شده، تنها مورد (که مشکل نیست)، اینه که :

چطور میشه کاری کرد تا کاربر وقتی قصد داره فیلد مربوط به شماره تماس رو پُر کنه، "فقط و فقط" بتونه "اعداد" رو وارد کنه، و اگر حروف وارد کنه، در فیلد وارد نشه ؟

دقیقاً مثل فیلدهای چهارتایی شماره کارت عابربانکِ مربوط به فرم پرداخت آنلاین درگاه بانک..

این هم کُد مربوط به شماره تماس :

سپاسم

دسیرونا

0  تشکر
جمعه ، 11 جولای 2014     10:10 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

با سلام

3  تشکر
شنبه ، 12 جولای 2014     1:03 ق.ظ #

دسیرونا

Subscriber
31 پست7 تاپیک

ممنونم امیر جان.

امّا منظورم اینه که "نشه" هیچ چیزی بغیر از اعداد در  فیلد شماره تلفن همراه تایپ کرد. نه اینکه بعد از درج مقادیر پیام بده.

چهار فیلد مربوط به شماره شانزده رقمی عابربانک در فرم پرداخت آنلاین درگاه بانک، دقیقاً اونطوری هست که مدّنظرم هست.

اگر شما هر حرفی بجز اعداد رو درونش تایپ کنید، چیزی درج نمیشه. ولی وقتی اعداد رو تایپ کنید، اعداد در فیلد درج میشه.

این مدّنظرم هست..

0  تشکر
شنبه ، 12 جولای 2014     9:56 ق.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

میتونید از کد جی کوئری زیر استفاده کنید

2  تشکر
سه شنبه ، 15 جولای 2014     4:08 ب.ظ #

سید کمال مولا

Subscriber
13 پست0 تاپیک

با سلام

کد پایین نوع ورودی شماره تلفن در نظر گرفته شده است ، در ابن ورودی کاربر اگر فرمتی غیر فرمت عدد وارد کند مرورگر با پیغام  خطا کاربر را متوجه می کند . ورودی هایی مانند tell ، date  ،  time وغیره ...

ورودی های  جدبد HTML5 می باشند .

</  "input type="tel>

0  تشکر
سه شنبه ، 15 جولای 2014     9:58 ب.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

سلام.

درسته آقا کمال میتونن از input tel استفاده کنن، ولی هنوز هیچ مرورگری ازش ساپورت نمیکنه، و فعلا استفاده ازش تفاوتی با یک input text نداره!!

1  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .