مشکل با توابع وردپرس

این تاپیک 14 پاسخ و 6 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محراب ،‏ 1 سال و 6 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1524 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 14 جولای 2014     3:43 ب.ظ #

hamed_z2001

Subscriber
156 پست51 تاپیک

سلام دوستان.من به یک سوال کوچیک تو طراحی قالب برای وردپرس برخوردم.

در بعضی از توابع به عنوان مثال در حلقه و نشان دادن یک پست با cat مشخص که یک شماره cat خاصی رو باید به صورت دستی وارد کنیم وقتی در هر سایت شماره cat ها با هم فرق میکنه این تابع ممکنه یا اصلا کار نکنه یا چیز متفاوتی در هر سایت نشون بده ..... این مشکلو چه جوری میشه حل کرد؟؟

آیا روشی داره که وقتی قالب رو طراحی میکنیم این مشکل رفع بشه؟؟؟

2  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     4:10 ب.ظ #

طراحی سایت

Subscriber
28 پست3 تاپیک

متاسفانه متوجه منظورتون نشدم لطفا کمی واضح تر و خوانا تر توضیح دهید !

هر Cat آیدی خاصی دارد و شما برای نشان دادن ارسال های هر موضوع باید Query جدایی بنویسید و آیدی آن موضوع را داخل Query قرار دهید

3  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     6:08 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام حامد جان

بله حق با شماست آیدی ممکنه هر دفعه تغییر کنه، با استفاده از نامک یا همون اسلاگ هم میتونی، خوبیش اینه که هر دفعه عوض نمیشه مثه آیدی، اما به شرطی که دسته ها رو از قبل ایجاد کرده باشی با همون نامک، یا تو سایت جدید هم نامک دسته ها همونی باشه که تو قبلی ها تعریف شده، یعنی ثابت باشه. توابعی هم برای بدست آوردن آیدی دسته برای پست جاری و امثال اینا هم وجود داره که مثلا اگه میخوای تو سایت های مختلف پست های آخر دسته یا پست های مرتبط رو نشون بدی و برای اینجور موارد آیدی رو میخوای میشه در لحظه بدست آورد.

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     7:33 ب.ظ #

hamed_z2001

Subscriber
156 پست51 تاپیک

ایران وردپرس عزیز مثلا حلقه زیر را  در نظر بگیرید:

در این کد باید ID را به صورت دستی وارد کرد.من قالبی رو طراحی میکنم و به مشتری تحویل میدم.حالا مشتری که برای خودش نامک تعریف میکنه لزوما همین شماره ID های منو که نداره ....

در اینصورت هم که کد کار نمیکنه !!!

امیدوارم طوری توضیح داده باشم که متوجه منظورم شده باشید ...

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     7:37 ب.ظ #

hamed_z2001

Subscriber
156 پست51 تاپیک

ممنون از جوابت بهرام جان
هر سه روشی رو که گفتی نمیتونه کارا باشه.
چون به عنوان مثال من قالب رو طراحی میکنم و به مشتریم تحویل میدم و مشتری خودش که نمیتونه کد رو دستکاری کنه!! و نامک هم نمیتونه ثابت باشه ... و این یک ضعف بزرگه !!
البته فکر میکنم به همین دلیله که پشتیبانی سایت توسط خودمون(طراح) شکل میگیره!! اینطور نیست؟؟
فرمولی که برای بدست آوردن ID گفتیو میشه بهم بگی؟؟؟

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     11:20 ب.ظ #

طراحی سایت

Subscriber
28 پست3 تاپیک

اگر درست منظورتونو فهمیده باشم شما باید یک دسته مادر درست کنید تا یک آیدی و نامک ثابت داشته باشد سپس دیگر موضوعات را زیر مجموعه هایی که میخواهید آخرین ارسال شوند در آن موضوع مادر قرار دهید , به مشتری هم همینو بگویید ! البته اگر درست متوجه شده باشم :دی ...

3  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     11:50 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

خواهش میکنم، البته یک روش بیشتر نبود. اونهم اینکه من میگم شما بیا با نامک کار کن به جای id که البته باز هم باید خودت دسته رو از قبل درست کنی، حالا من نمیدونم مورد استفاده شما دقیقا چیه اما پیشنهاد میکنم چندتا دسته رو خودت همون اول درست کنی و به مشتری هم توضیح بده که مثلا اگه میخوای مطالبت تو قسمت مطالب ویژه نمایش داده بشن دسته مطالب ویژه رو اضافه کن، یا اسلایدر برای اسلایدر و... حالا دسته هایی که خودش میخواد هم که تعریف کنه و...

کدوم فرمول؟ منظورت بدست آوردن دسته پست جاری هست؟ خدمت شما:

که اگه پست فقط تو یک دسته باشه که همین متغییر میشه دسته جاری و با categories->slug نامک , با categories->id آیدی دسته رو برمیگردونه. اگه بیشتر از یک دسته داشته باشه به صورت یک آرایه بر میگردونه که با foreach میتونی یکی یکی عناصر رو چک کنی و با یه if هم داخل حلقه چک کنی که اگه id یا slug برابر با X بود اینکارو انجام بده.

با استفاده از این روش الان شما میتونی همونطور که گفته شد. چندتایی دسته از پیش تعریف کنی و بعد به مشتری بگب نوشته هایی که میخوای اینجا نشون داده بشن رو تو این دسته قرار بده. بعد تو حلقه با این تابع آمار دسته یا دسته های هر پست رو در میاری و بعد چک میکنی که اگه تو دسته موردنظر قرار دارن نشون داده بشن یا نشن. کلا دستت خیلی باز میشه دیگه و راحتی.

اگه مایلی بگو این فیلتر کردن دسته هارو واسه کجا میخوای. فکر میکنم اینجوری بهتر بشه کمک کرد.

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     11:57 ب.ظ #

hamed_z2001

Subscriber
156 پست51 تاپیک

ممنون ایران ورد پرس عزیز .... جواب باید همینکارو کنم و به مشتری بگم که بقیه دسته هایی رو که میخواد بسازه زیرمجموعه دسته مادر بسازه ... :تشکر

0  تشکر
سه شنبه ، 15 جولای 2014     12:02 ق.ظ #

hamed_z2001

Subscriber
156 پست51 تاپیک

بهرام جان ممنونم.پاسخ کامل و جامعی دادی.هرچند که به دلیل اینکه من تازه PHP رو شروع کردم ، زیاد قسمت فرمولو متوجه نشدم :دی
اما همونطور که ایران وردپرس و شما گفتید میشه یک یا چند دسته اصلی درست کرد و براساس اونا تابع رو نوشت و موثع استفاده از کد
orderby=rand استفاده کرد.فکر کنم اینجوری جواب بده...
البته یک روش دیگه که خودم تست کردم این بود که اومدم از تابع فراخوانی شماره دسته رو حذف کردم و فعلا برای قسمت آخرین نوشته ها جواب داده،نمیدونم جلوتر برای قسمت دیگه ای اگه استفاده کنم به مشکل میخورم یا نه!! آخه هنوز استفاده نکردم :دی

0  تشکر
سه شنبه ، 15 جولای 2014     12:11 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

تو همین سون لرن مطلب نمایش چند نوشته آخر و نمایش پست های مرتبط گذاشته شده، یه سرچ بزن. بد که کدش اومد راحت میتونی تعداد نمایش پست یا اینکه از چه دسته ای باشه یا راندوم و... رو تغییر بدی به دلخواه خودت.

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 15 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .