مشورت در مورد طراحی یک سایت وردپرسی

این تاپیک 6 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  علی ،‏ 1 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 416 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 16 سپتامبر 2015     10:48 ق.ظ #

علی

Subscriber
17 پست16 تاپیک

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

دوستان من نزدیک دو ساله که تو کار طراحی وبم و با اکثر زبان های وب از جمله php و دستورات sql کار کردم (البته هنوز تجربه ی استفاده از اون ها رو در قالب پروژه ندارم!) ، همچنین مقدار اندکی هم با وردپرس کار کردم و تجربیات کم و بیشی در موردش دارم.

دیروز یکی از دوستان بنده یه پیشنهاد بهم داد برای طراحی یه سایت در زمینه it و بوسیله وردپرس!نکته اینجاست همونطور که گفتم من زیاد در زمینه وردپرس کار نکردم و بیشتر تو حوزه ی ساخت قالب براش بوده.این دوست بنده سایتی میخواد که به لحاظ امنیتی در رده ی خوبی باشه و حالا به اضافه چند تا افزونه!

سوال من اینجاست ، منی که زیاد وردپرس کار نکردم اما با php و ... اشنایی خوبی دارم میتونم این پروژه رو قبول کنم و از پسش بر بیام یا اینکه اینکار از دست من ساخته نیست و نیاز به گذروندن دوره و کسب تجربه دارم؟؟

در واقع گیر کار من اینه که کار با امنیت و ویرایش نسبی افزونه های وردپرس نیاز به دانش خاصی داره یا با یکم تحقیق تو اینترنت و کمک گرفتن از این و اون میشه انجامش داد؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
چهار شنبه ، 16 سپتامبر 2015     2:15 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام دوست عزیز

کار با وردپرس نیاز به دانش php + علاقه داره . در حال حاضر وردپرس امن ترین cms هست که در نت موجوده ....

شما اصلا لازم نیست روی امنیت وردپرس کار کنید ... خودش کار کرده ...

فقط باید در مورد استفاده از افزونه ها دقت کنید چون اون ها هستن که امنیت رو میارن پایین . چرا که ممکنه درون خودشون یه سری مشکلات داشته باشن که باعث ایجاد باگ میکنه در وردپرس ...

طراحی قالب برای وردپرس خیلی آسونه و تا دلتون بخواد میتونید شخصی سازی کنید وردپرس رو ...

اینکه پروزه رو قبول کنی یا نکنی بستگی به خودتون داره که چقدر به خودتون اعتماد دارید که میتونید این کار رو تموم کنید ...

من بودم با شرایط شما قبول میکردم ... دیگه خود دانی ... در ضمن شما نگران نباش . مشکل داشتی مطرح کن تو انجمن اساتید هستن جواب میدن ...

موفق باشید ... :)

0  تشکر
چهار شنبه ، 16 سپتامبر 2015     2:46 ب.ظ #

علی

Subscriber
17 پست16 تاپیک

اینو قبول دارم که وردپرس امن ترین cms موجود هست اما به هر حال بدلیل اینکه سورسش در اختیار عموم هست بازم به لحاظ امنیتی مشکل هایی بوجود میارن.

نکته که ای یکم روش تردید دارم اینکه به نظر شما وسط این پروژه (همونطور که گفتم یه سایت خبر it و تو این فضا ها هست) نیاز به پلاگین نویسی خواهم داشت یا نه؟

راستش در مورد پلاگین نویسی تقریبا هیچی کار نکردم ، اضافه کردن کد و ویرایش پلاگین ها در حد معقول و اضافه کردن یه سری امکانات البته بدون کد نویسی رو زیاد کار کردم اما اینکه در قالب پلاگین بخوام بنویسم نه!!

ممنون از کمکتون

0  تشکر
چهار شنبه ، 16 سپتامبر 2015     5:38 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

علی جان شما فکر میکنی تنها سایت خبری هستی که داری از وردپرس استفاده میکنی :)

کلی سایت خارجی و ایرانی دارن از وردپرس استفاده میکنن و هیچ مشکلی ندارن ...

من 4 ساله دارم با وردپرس کار میکنم ... این چیز ها رو میدونم که بهت میگم برای امنیت مشکلی نیست . شما فکر کردی هر cms که اپن سور باشه دلیلی بر امن نبودنش هست ؟

شما اگر خیلی هم روی امنیت وسواس داری میتونی یه پلاگین سیکوریتی نصب کنی که امنیت رو بیشتر کنی ...

یه سرچ کن لطفا تو نت در مورد وردپرس ...

0  تشکر
چهار شنبه ، 16 سپتامبر 2015     11:39 ب.ظ #

مهدي

Subscriber
38 پست17 تاپیک

دوست من اگر میدونی جسارتش رو داری یه یا علی رو بگو و با توکل به خدا پروژه رو قبول کن ایشالا از پَسِش بر میای...اگه جایی مشکل پیدا کردی اینجا مطرح کن در خدمتیم

0  تشکر
پنجشنبه ، 17 سپتامبر 2015     1:43 ق.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

با کمال احترام برای دوستان عزیز که پاسخ شما دادن نکته ای رو باید خدمتتون عرض کنم که درسته php لازمه کار با وردپرس بخصوص در مبحث افزونه نویسی اون هست اما فرامو نکنید که کنار php شما باید به توابع وردپرس هم تسلط مناسب داشته باشید تا بتونید یک افزونه رو بنویسد به عنوان ساده ترین مثال نحوه ارتباط با دیتابیس سایت وردپرسی زمانی که میخواهیم توسط افزونه ای که دارید طراحی میکنید کوئری به دیتابیس بزنید و اطلاعاتی رو واکشی کنید یک مقدار متفاوتره نسبت نوشتن یک cms با php برای خودتون این ساده ترین مثال بود پس پیشنهاد میکنم برای اینکه بعد از قبول پروژه با مشکل مواجه نشید ابتدا تسلط کافی با نحوه افزونه نویسی و توابع وردپرس رو پیدا کنید نمی خوام مایوستون کنم بلکه می خوام بعدا در طول پروژه با مشکلی مواجه نشید و باعث دلسردیتون نشه...

موفق باشید

0  تشکر
پنجشنبه ، 17 سپتامبر 2015     3:53 ب.ظ #

علی

Subscriber
17 پست16 تاپیک

از همتون ممنونم بخاطر پاسخ های خوبتون

یه دید کلی و نسبتا خوبی در ذهنم ایجاد شد

در ضمن پروژه رو هم قبول کردم 😀

یا علی

0  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .