مشاوره از دوستان سون لرنی

این تاپیک 9 پاسخ و 5 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  +amirali ،‏ 2 سال و 7 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 954 بازدید داشته است .

نویسنده پست
یکشنبه ، 4 می 2014     5:59 ب.ظ #

امین

Subscriber
144 پست85 تاپیک

سلام دوستان خوبید

من کلاس سوم راهنمایی هستم و میخواستم که در آینده رشته کامپیوتر بخونم
به نظر شما بهتره به دبیرستان برم ( رشته ریاضی فیزیک ) و برم دانشگاه رشته کامپیوتر یا برم هنرستان و از اونجا رشته کامپیوتر بخونم و برم دانشگاه رشته کامپیوتر ؟
آیا به نظر شما هنرستان بهتره یا دبیرستان ( از نظر محیطی ) ؟
آیا برم هنرستان یه سال جلوتر نمی اُفتم ( نخواندن پیش دانشگاهی ) ؟

با تشکر فراوان

1  تشکر
یکشنبه ، 4 می 2014     8:59 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

سلام دوست عزیز

منم دقیقا مثل شما بودم یعنی علاقه فوق العاده زیادی به رشته کامپیوتر داشتم و دارم اما هنگام انتخاب رشته مدیر دبیرستان به من گفت که توکه معدلت خوبه برو رشته تجربی منم بعلت تجربش به حرفش گوش کردم . اما الان که سال سوم دبیرستان رشته تجربی ام واقعا پــــــــــشــــــــــیــــــــــــمــــــــونم  و دارم همه تلاشم رو برای تغییر رشته میکنم .

در کل ازنظر من فقط فقط فقط رشته مورد علاقت رو بخون.

و از نظر محیطی هنرستان با دبیرستان فرقی نداره ولی خب چیزی که معلومه هنرستانی ها خیلی کم معدلشون از دبیرستانی ها کمتره و این میتونه معدل تورو هم پایین بیاره البته این رو هم بگم که اگه واقعا به کامپیوتر علاقه داشته باشی و درس بخونی میتونی از این کار جلوگیری کنی.

از نظر جلو افتادن هم اینطور نیست چون هنرستانی ها یک سال توی دانشگاه بیشتر میخونن ، پس با دبیرستان هیچ فرقی نداره هنوز هنرستانی ها دو تا کنکور دارن یکی همین کنکور ورود به دانشگاه و یک دیگه کنکور کاردانی به کارشناسی .

از نظر من در کُل همون رشته ای رو که میخوای انتخاب کن.

1  تشکر
یکشنبه ، 4 می 2014     9:23 ب.ظ #

hamid7n

Subscriber
50 پست1 تاپیک

سلام
اشتب نکن داداش اصلا به رشته ای که علاقه نداری فکر هم نکن اشتباهی که من کردم و رشته مورد علاقم رو انتخاب نکردم و الان از راه دیگه ای دارم پول در میارم ....

2  تشکر
یکشنبه ، 4 می 2014     9:47 ب.ظ #

امین

Subscriber
144 پست85 تاپیک

[quote=25797]این رو هم بگم که اگه واقعا به کامپیوتر علاقه داشته باشی و درس بخونی میتونی از این کار جلوگیری کنی. [/quote]

ممنون از دوستان عزیز

توضیح بیشتر بدید در مورد این متنتون آقای سید رضا شجاع رضوی

0  تشکر
یکشنبه ، 4 می 2014     10:37 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

یعنی اگه واقعا واقعا به درسی علاقه داشته باشی به اون درس توجه بیشتری میکنی و همین خودش نمیزاره معدلت بیاد پایین

0  تشکر
یکشنبه ، 4 می 2014     10:52 ب.ظ #

امین

Subscriber
144 پست85 تاپیک

بله حرفتون کاملا درسته

به نظر شما هنرستان بهتره پس ؟

0  تشکر
دوشنبه ، 5 می 2014     12:21 ق.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

سلام.

اگر به رشته کامپیوتر علاقه دارید و مطمئن هستین که قراره تو دانشگاه هم رشته های کامپیوتر رو بخونید که خب از هنرستان وارد این رشته بشید خیلی بهتره.

ولی اگر مطمئن نیستید خب بهتره یه رشته ای رو انتخاب کنید که بعدا برای رشته های دانشگاه راحت تر انتخاب رشته کنید.

من خودم وقتی اول دبیرستان بودم میخواستم برم رشته معماری، ولی بابام گفت که تو معدلت بالا  هست برو ریاضی بعدا موقع دانشگاه رشته رو انتخاب کن شاید بعدا دیگه معماری رو دوس نداشتی.

البته من ریاضی رو خیلی زیاد دوس داشتم.

واقعا هم راضیم که به حرفش گوش دادم چون موقع انتخاب رشته دانشگاه هم بین رشته شیمی و فیزیک مونده بودم که دیدم کامپیوتر رو بیشتر دوس دارم دیگه کامپیوتر رو انتخاب کردم.

(حالا بماند که دولتی هم قبول نشدیم :))

ولی واقعا اگر میخواید کامپیوتر بخونید، هنرستان به نظرم بهتره چون الان تو دانشگاه بچه هایی که از هنرستان اومدن رشته نرم افزار، چیزایی که بهشون درس میدن و سرفصل های درساشون، از بچه هایی که از رشته های نظری اومدن کامپیوتر، کامل تر هست.

2  تشکر
دوشنبه ، 5 می 2014     7:18 ق.ظ #

+amirali

Subscriber
200 پست28 تاپیک

سلام بر دوستان عزیز

داش امید اگه میخوای مدرکت در اینده ارزش و احترامی داشته باشه بهتره که رشته ریاضی انتخاب کنی و بعد توی دانشگاه نرم افزار قبول بشی

اگه میخوای از نظر فنی و به عنوان یه کارشناس قبولت داشته باشن خب همون هنرستان بری کافیه

کسایی که از هنرستان شروع میکنن بعد از اینکه کارشناسی رو به هزار بدبختی میگیرن تازه میرسن سر اصل مطلب که اولا بهشون میگن شما تکنولوژی هستین یعنی حق مهر و امضای مهندسی ندارین و این یعنی طراح نیستین در صورتی که همه ی اون درسایی که اونایی که با رشته ریاضی کارشناسی میگیرن رو میخونی و سر یه کلاس میشینید ولی ارج و قرب و احترام مدرک تو از مال اونا پایینتره

من خودم ار هنرستان شروع کردم و الان کارشناسی عمران دارم

از نظر فنی و تجربه و کارکرد نسبت به کسی که ریاضی بوده خیلی چیزای عملی بیشتر و بهتری بلدم سر کلاس که بودیم استاد که درس تخصصی درس میداد ما برامون اب خوردن بود ولی اونا اصلا متوجه نمیشدن به قدری که من دلم به حال استادمون سوخت چون تلاش میکرد به زبون ساده اینا رو متوجه کنه اما خداییش توی درسای ریاضی و امار اونا سرتر بودن چون رشتشون بود

خلاصه اینکه بعدش که فارغ التحصیل شدیم همه با هم به اونا مدرک مهندسی عمران دادن و به ما مهندسی تکنولوژی عمران دادن و این یعنی اونا توی نظام مهندسی میتونن مهر بگیرن و دفتر مهندسی بزنن در صورتی که به ما فقط مهر نظرات میدن.

دیگه مقایسه و بقیه چیزاش با خودت

اینم بگم که واسه اینکه بتونی یه کارشناسی بگیری کلی کنکور و دردسر باید بکشی البته شاید تا موقع تو اوضاع بهتر بشه

=====

اقا سیدرضا چرا پشیمون شدی؟؟؟؟؟؟ رشته ی پتجربی بهترین رشته تو ایرانه اگه بتونی ادامه بدی و یه رشته ی پزشکی قبول بشی میدونی این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

یعنی درامد روزانه بسته به تحصصی که داری بالغ بر 10 میلیون الای 100 میلیون و حتی بیشتر ولی خب باید برای رسیدن به اون تخصص تلاش کنی و زحمت بکشی

2  تشکر
دوشنبه ، 5 می 2014     3:16 ب.ظ #

امین

Subscriber
144 پست85 تاپیک

از دوستان عزیز خیلی خیلی ممنون
مشاوره بدرم خورد از اول هم باید فکرش را میکردم فقط اینجا میتونم به جواب برسم .
فقط یه مشکلی دارم ! در شهر ما که یزد هست هنرستان خوبی وجود نداره واسه کامپیوتر و اکثرا کسانی که معدل پایین هستند میان هنرستان ( در یزد اینجوریه نمیدونم جاهای دیگه هم اینطوریه یا خیر ؟ ) و منم میترسم اگه برم معدلم بیاد پایین و دانشگاه خوبی قبول نشم !!

1  تشکر
دوشنبه ، 5 می 2014     11:36 ب.ظ #

+amirali

Subscriber
200 پست28 تاپیک

امین جان کلا ربطی به معدل و شهر نداره

اتفاقا تا جایی که من یاد دارم یزد یکی از بهترین هاست و بهترین هنرستان رو داره

اون موقع که هنرستان بود یه مسابقه علمی بین هنرستان ها برگزار شد گفتن هر کی شهرستان قبول بشه بعد بره یزد اونجا هم قبول بشه بدون کنکور میبرنش دانشگاه که متاسفانه ما به یزد نرسیدیم

اینکه دانشگاه خوب قبول بشی ربطی به مدرسه و هنرستان و رشته نداره همه چیز به تلاش و زرنگی و درس خوندن خودت داره

کسانی که هنرستان درس میخونن کنکور و دانشگاهشون با بقیه رشته ها فرق میکنه و جداست

فقط توی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها میشن یکی که بازم قبولی در مقطع ارشد و دولتی خیلی سخته

انشاا.. که موفق باشی

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 10 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .