متن پیش فرض برای textbox

این تاپیک 5 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  وحید صالحی ،‏ 3 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2697 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 30 جولای 2013     12:38 ب.ظ #

مریم

Subscriber
5 پست9 تاپیک

سلام خسته نباشید

2تا سوال دارم:

1-من یه فرم جستجو دارم می خوام قسمت textbox یه متن پیش فرض مثل جستجو در سایت ... داشته باشه ولی وقتی روش کلیک شد این متن حذف بشه و کاریر بتون عبارت خودش رو وارد کن مثل فرم جستجوی همین سایت خودتون...چطور این کار رو انجام بدم؟؟؟

2-من برای دکمه جستجو همین فرم جستجو  از یه عکس استفاده کردم ولی نوشته دکمه جستجو می افته روی عکس و وقتی نوشته رو پاک میکنم دکمه من که یه عکسه خاصیت خودشو از دست میده و دیگه کار نمیکنه چطور text دکمه رو حذف کنم ولی عکس به عنوان دکمه جستجو کار کنه؟؟؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

0  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     12:57 ب.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

با سلام برای این کار دو انتخاب داری اول این که در ویژگی های فیلد جستجو از ویژگی placeholder استفاده کنی. این ویژگی یه متن رو داخل فیلد مینویسه وقتی کابر شروع به نوشتن داخل فیلد بکنه متن خود به خود حذف میشه که البته به دلیل پشتیبانی مرورگرها مخصوصا IE توصیه نمیشه

دوم اینکه از جاوا اسکریپت استفاده کنی. الگوریتم ساده اینه که متن مورد نظر رو به عنوان value برای فیلد بنویسی با جاوا اسکریپت بگی وقتی رو فیلد فوکوس شد اگه مقدار value همونی بود که خودت گذاشتی پس مقدار value رو خالی کن.

باید بگم این سایت از روش دوم استفاده کرده

4  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     12:58 ب.ظ #

javaheri

Subscriber
49 پست26 تاپیک

با سلام

در  html5صفت placeholder وجود دار که این کاره انجام میده فقط مقدار آن رو مقدار پیش فرضی که میخوای باشه بده واون توی input که میخوای این جوری بشه قرار بده

4  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     1:04 ب.ظ #

javaheri

Subscriber
49 پست26 تاپیک

برای دکمه جستجو از این کد استفاده کن

5  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     2:17 ب.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

استفاده ار placeholder:

استفاده از جاوا اسکریپت:

2  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     2:30 ب.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

[quote=13559]placeholder[/quote]

با تشکر از دوستان

شما می تونید برای مقدار پیش فرضی که برای textfiled جستجو خواستین از کد زیر استفاده کنید:

قسمت های size و maxlength اختیاریه و می تونید تغییر بدید مربوط به اندازه و تعداد کارکترهای textfield جستجو هست و توسط css هم میتونید استایل مورد نظر خودت رو بهش بدی...

موفق باشید...

5  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .