قطع دسترسی استفاده کنندگان از wifi شخصی

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  hamid_yani ،‏ 3 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 3849 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 21 نوامبر 2013     7:08 ب.ظ #

naani

Subscriber
106 پست60 تاپیک

با سلام. من توی خونه دانشجویی زندگی میکنم و إی دی إس إل و مودم وایرلسی هم دارم. دوستامم همه گوشیشون وای فای رو میخونه. یه بار پسوورد رو براشون روی گوشی زدم تا استفاده کنن. الان هر موقع وای فای مودمو روشن میکنم تا خودم استفاده کنم بعد از چند ساعت می فهمم که بقیه هم داشتن استفاده میکردن، مثلا در عرض یه روز 1 گیگ از ترافیکم رفت. باید چیکار کنم تا فقط خودم بتونم استفاده کنم؟ راهی هست که بشه فیلتری برای این قضیه گذاشت؟

6  تشکر
پنجشنبه ، 21 نوامبر 2013     7:56 ب.ظ #

masoudnt

Subscriber
10 پست0 تاپیک

سلام ، آدرس 192.168.1.1 رو با وصل کردن مودمتون در آدرس بار بزنید بعد جای پسورد و یوزر رو admin وارد کنید و در صفحه جدید یکی از سربرگ ها یا منو ها مربوط به تغییر پسورد هست از اونجا تغییرش بدین،البته بعد از این کار روی کامپیوتر خودتون هم پسورد جدید رو باید ست کنید وگرنه نمیتونید از اینترنت استفاده کنید

1  تشکر
پنجشنبه ، 21 نوامبر 2013     8:21 ب.ظ #

naani

Subscriber
106 پست60 تاپیک

ممنون از پاسختون ولی من نمیخوام پسوردم عوض بشه چون هیچ فایده ای نداره. به هر حال بعضی مواقع از روی دوستی هم شده اجازه میدم از وای فای استفاده کنند اما متأسفانه چون روی گوشیشون پسورد ذخیره میمونه موجبات سو استفاده براشون محیا میشه. میخواستم اگه راهی باشه به صورت حرفه ای کنترل کنم، مثلا میزان ترافیک مصرفی هر کاربر رو تعیین کنم و یا با وجود اینکه چراغ وای فای مودم روشن باشه خودم بتونم استفاده کنم اما از استفاده بقیه جلوگیری کنم

ممنون میشم پاسخ بدین

3  تشکر
پنجشنبه ، 21 نوامبر 2013     8:43 ب.ظ #

masoudnt

Subscriber
10 پست0 تاپیک

شما اگر بخواید بهشون اجازه بدید که این موارد رو نمیتونید به صورت شخصی کنترل کنید مگر اینکه روی یک سیستم باشید . اگر هم نخواید استفاده کنن همونطوری که گفتم ..، البته  این امکان هست که میزان شدت موج رو کاهش بدید که با گوشی نشه وارد شد یا مثلا اجازه همزمان چند نفر رو ندید ولی در کل این هم در صورتی که نخواید بهشون اجازه استفاده بدید .

ممکنه راهی باشه که بنده بی اطلاع باشم ولی بهترین کار تماس با پشتیبانی شرکتش هست

5  تشکر
جمعه ، 22 نوامبر 2013     5:51 ب.ظ #

hamid_yani

Subscriber
1 پست0 تاپیک

سلام دوست عزیز

شما میتونید از این روش استفاده کنید

در تنظیمات مودمتون یه قسمت واسه فیلتر کردن مک آدرس هست که از اونجا میتونید مک آدرس دستگاههایی که میخواید وصل بشن را اضافه کنید و بقیه دسترسی ها رو ببندید

برای پیدا کردن مک آدرس کارت شبکه CMD را باز کنید و دستور getmac را وارد کنید و سپس اینتر

موفق باشید

3  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .