قرار دادن یک اسلاید شو با کدهای asp.net

این تاپیک 13 پاسخ و 6 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  N4H ،‏ 1 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 10114 بازدید داشته است .

تگ شده :  

نویسنده پست
دوشنبه ، 6 می 2013     8:07 ب.ظ #

saba

Subscriber
10 پست7 تاپیک

سلام

دارم با کدهای ای اس پی دات نت کار می کنم هر کار می کنم یک اسلاید شو درست کنم تا خودم کار رو اساسی یاد بگیرم نمی شه اگه آقا کیوان می تونن برام آموزشش رو بزارن ممنون می شم .لطفا گام به گام و مبتدی توضیح بدید .باتشکر صبا

6  تشکر
دوشنبه ، 6 می 2013     8:18 ب.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

سلام شما با کدهای asp نمی تونی اسلایدشو درست کنی اصلا asp.net کد نداره asp یه تکنولوژی برای طراحی وب سایت های داینامیک بر پایه زبان های برنامه نویسی مثل سی شارپ یا vb برای اینکه بتونی اسلایدشو درست کنی یا باید از کامپوننت اسلاید شو  استفاده کنی و در ویژوال استودیو ازش استفاده کنی یا از جی کوئری که دومی هم منطقی تره هم راحت تر ... موفق باشی...

7  تشکر
دوشنبه ، 6 می 2013     8:51 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

با سلام دوست عزیز،شما در اولین مرحله باید کد یه اسلایدر رو از نت یا هرجای دیگه دانلود کنید،من به شخصه نرم افزار WOW Slider رو که دارای قالب ها و افکت های زیادی هست پیشنهاد میکنم،در مرحله بعد باید اطلاعاتی که میخواین توی اسلایدر نمایش داده بشه رو توی یه جدول دیتابیس خودتون قرار بدین(البته می تونید یه کار دیگه هم  بکنید و اینکه مثلا اگه جدولی به اسم مطالب (POST or Articles) دارید توی ک.ئری خودتون 4 تا مطلب یا 5 تا مطلب آخر رو دریافت کنید و توی اسلاید نمایش بدید)،مرحله بعدش ایجاد کد HTML و ASP.NET هست،بهترین گزینه و کنترل دات نت به نظر من برای این کار استفاده از Repeater هست،وقتی این کنترل رو به صفحه اضافه می کنید،می تونید توی قسمت HTML کد هاش رو به راحتی تغییر بدین.

در پایین ساختار این کنترل رو میتونید ببینید:

شما باید مطابق کوئری خودتون و مطابق کد HTML اسلایدر،تگ های لازم رو توی قسمت ItemTemplate قرار بدید.

چرا ؟

خوب این قسمت هست که داده های لازم رو از سطر های برگشتی کوئری فرا میخونه و برای ما به تعداد مناسب تکرار میکنه،مثلا اگه توی کوئری خودتون 5 تا مطلب اخر جدول مقالات رو واکشی کرده باشید،این قسمت به تعداد 5 بار تکرار میشه.

این ساختار یه اسلایدر ساده هست،خوب اگه شما الان نگاه کنید می بینید که تگ li 5 بار تکرار شده،پس نتیجه میگیریم که قسمت تکرار پذیری که باید در ItemTemplate قرار بدیم همین تگ li و محتویات داخلش هست.

از این کد  می تونید برای گرفتن اطلاعات فیلد های مختلف جدول که در کوئری شما واکشی شده استفاده کنید.

پس کد اولیه ما  بدون الصاق داده ها همچین شکلی به خودش میگیره :

حالا فرض کنید  ما توی جدول اطلاعات از این 3 تا فیلد برای اسلایدر استفاده میکنیم (طبق سلیقه خودتون و اینکه نیاز دارید چه اطلاعاتی در اسلایدر نمایش داده بشه میتونید این فیلد ها رو اضافه و کم کنید یا تغییر بدید)،خوب این سه تا فیلد ما یکی ادرس عکسی رو که توی اسلایدر نمایش داده میشه نگهداری میکنه یکی عنوانی که روی اسلایدر نمایش داده میشه و یکی هم خلاصه مطلب رو نمایش میده (img_addres,title,abstract).

پس کوئری ما شبیه این میشه :

خوب کد نهایی کنترل ما با توجه به این تغییرات این شکلی میشه :

یادتون باشه نتیجه کوئری که یه دیتاست یا دیتاتیبل یا هر چیز دیگه ای هست رو حتما به کنترل Repeater اسلایدر DataBind کنید.

موفق و پیروز باشید.

14  تشکر
دوشنبه ، 6 می 2013     9:00 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

کد کوئری رو به این صورت اصلاح میکنم :

6  تشکر
دوشنبه ، 6 می 2013     9:39 ب.ظ #

saba

Subscriber
10 پست7 تاپیک

سلام

ممنونم از لطفتون شما عالی توضیح می دید موفق باشید.

صبا

4  تشکر
دوشنبه ، 6 می 2013     9:43 ب.ظ #

saba

Subscriber
10 پست7 تاپیک

سلام آقای آوند

به شما تبریک می گم واقعا نویسنده های خوب و خوش بیانی دارید .موفق باشید.

صبا

6  تشکر
پنجشنبه ، 8 آگوست 2013     6:18 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

[quote=11003]سلام آقای آوند به شما تبریک می گم واقعا نویسنده های خوب و خوش بیانی دارید .موفق باشید. صبا[/quote]

سلام شما لطف دارید دوست عزیز

دوستانی که تو سون لرن در حال حاضر دارن نویسندگی می کنند از جمله کیوان ، سجاد و وحید عزیز صاحبان اصلی سایت هستند و شما باید به اونها تبریک بگید و تشکر کنید . باید از اونها تشکر کنید که در این برهه ی زمانی که بنده خودم مشغول تز ارشدم هستم و وقتم شدیدا محدوده ، خیلی بهتر از قبل دارن سایت رو می گردونند ، حتی بهتر از زمانی که خودم هم فعالیت نویسندگی داشتم!

از همینجا دوباره و برای چندمین بار صمیمانه ازشون تشکر می کنم و به خاطر این سخاوتمندیشون در ارائه ی رایگان و بی منت خدمات آموزشی به کاربران براشون آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم ...

7  تشکر
یکشنبه ، 6 آوریل 2014     12:26 ب.ظ #

nafiseh ghasemi

Subscriber
3 پست0 تاپیک

سلام مرسی از راهنمای شما

اما من همه این کارها را کردم ولی تصاویر نمایش داده نمی شوند

البته من از content place holder در سایتم استفاده کردم نمی دونم ربطی داره یا

لطفا کمکم کنید که خیلی کارم گیر

0  تشکر
یکشنبه ، 6 آوریل 2014     12:36 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام،چک کنید آدرس فایل های تصاویر درست باشه.

0  تشکر
یکشنبه ، 6 آوریل 2014     12:55 ب.ظ #

nafiseh ghasemi

Subscriber
3 پست0 تاپیک

سلام

آدرس عکس ها درست چون وقتی کدهای html رو از داخل فایل index مربوط به خود wowslider ساخته شده کپی می کنم و در صفحه asp.net خودم فرار میدهم تصاویر نمایش داده می شوند اما مشکل اینچاست که ترتیب تصاویر و نظم حرکت بهم می ریزه، وقتی این کد ها را در یک صفحه asp.net ساده که دارای content place holder  نیستد می گذارم مشکلی نیست اما وقتی داخل صفحه مورد نظر سایت که دارای content place holder هست قرار می دهم نظم و ترتبیت به هم می ریزه

وقتی براساس فرمایش شما داخل یک repeter قرار دادم تصاویر اصلا نمایش داده نمی شوند

درضمن من نمی خوام اطلاعات عکس ها از دیتابیس خوانده شود می خواهم از داخل همان پوشه data-images خوانده شود

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 14 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .