قرار دادن ویدئو در سایت

این تاپیک 11 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  مهران ،‏ 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 290 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     1:01 ب.ظ #

Ali Ahmady

Subscriber
8 پست3 تاپیک

با سلام و خسته نباشید من می خوام تو سایتم فایل ویدئو قرار بدم (آنلاین) و مهمه که پهنای باند سایتم خیلی کم نشه

راهی داره (البته اگه قرار باشه جایی بزارم طوری باشه که فقط از طریق سایت قابل دیدن باشه)

ممنون میشم راهنماییم کنید

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     1:22 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

سلام دوست عزیز Ali Ahmady

راه که کم نیست ولی در هر حال باید مقداری هزینه پرداخت کنید که سعی می کنم همه رو بگم

1.خیلی هاستینگ ها هستند که هاست با پهنای نا محدود میدن که شاید خیلی گرون نباشه هاستشون،اگر نشناسید من می تونم نمونه اش رو معرفی کنم.

2.از هاست دانلود استفاده کنید برای مثال هاستینگی میشناسم که 50 گیگ هاست دانلود رو ماهیانه 10 هزار تومن ارائه میده کیفیت خوبی هم داره.

3.استفاده از آپلود سنتر هایی با لینک مستقیم،که البته پولی اند مثل آپلود بوی.البته این سایت در اکانت رایگانش 25 گیگ به شما فضا میده و از فایل های شما به مدت یک سال نگه داری میکنه و بعد اون فایلتونو پاک میکنه یعنی هر ساله باید فایل هاتو آپلود کنید و لینک ویدیو رو عوض کنید که کاری طاقت فرساست.

*من به هیچ وجه گزینه ی سوم رو پیشنهاد نمی کنم چون ممکنه یه وقتی سایت خوشش بیاد و تعطیل کنه یا هارد هاشون بسوزه و ... که در این صورت اطلاعات شما پاک میشه و اونا مسئولیتی نمی پذیر اند.

راه اخر و یکی از بهترین راه ها استفاده از سرویس های اشتراک ویدیو مثل آپارات و نماشا است که می تونید در آپارات تا 100 مگ و در نماشا تا 400 مگ ویدیو آپلود کنید و خودشون بهتون کد پخش ویدیو در سایت رو میدن و خیلی از سایت ها از این روش استفاده می کنن راه خیلی خوبیه.

در آخر هم یه نکته و توصیه کنم اینکه اگر به سایت،تجارت و یا فایل ها و کاربران خودتون اهمیت قایل میشید از خرید هاست دانلود یا هاستی که پهنای باند نامحدود داره ابا نکنید و شاید هزینه بیشتری صرف کنید ولی این کار اعتبار شما رو بیشتر می کنه و از صدمه دیدن سایتتون و اطلاعاتتون جلوگیری میکنه

امیدوارم پاسخ لازم رو داده باشم

موفق باشید

4  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     4:44 ب.ظ #

Ali Ahmady

Subscriber
8 پست3 تاپیک

خیلی ممنون

به نظر شما vps استفاده کنم خوبه؟

کدوم vps بهتره؟

میتونم اطلاعات سایتمو جابجا کنم به هاست دیگه و واسه لینک ها و بازدید کنندهام مشکل پیش نیاد؟

0  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     5:01 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

راستش سوال شما خیلی خیلی کلی است و انتظار نداشته باشید الان بتونم جواب بدم! بستگی به میزان بازدید روزانه ی شما و استفاده ی سایت شما از منابع و حجم فایل آپلودی تون داره

اگر سوال این باشه که با vps نیاز شما براورده میشه که جواب بعله است ولی باید بدونید vps به درد چه کسانی میخوره ...

اول اینکه هزینه اش بالاست علاوه بر هزینه ی vps باید هزینه ی کنترل پنل هم بدید،سی پنل ماهیانه 55 هزار تومن و دایرکت ادمین 14 هزار تومن

دوم اینکه دانش لازم رو میخواد،اگر در اینترنت سرچ کنید سرور مجازی مدیریت شده می بینید بازم هم هزینه ها بالا میره

نتیجه اینکه تا زمانی که شما می بینید بازدید سایت به حدی است که می تونید روی هاست اشتراکی بمونید نیازی به استفاده از vps و هزینه های اضافی نیست حتی الان بسیاری از هاستینگ ها هاست با منابع اختصاصی می دن که میشه از اون هم استفاده کرد

اگر بازدید روزانه و حجم ویدیویی رو که میخوایید آپلود کنید و آدرس سایتتون و هم بودجه تون رو بفرمایید بیشتر میشه راهنمایی کرد

------------update------------

میتونم اطلاعات سایتمو جابجا کنم به هاست دیگه و واسه لینک ها و بازدید کنندهام مشکل پیش نیاد؟

بعله این کار ممکنه،خیلی وقت ها ممکنه اونی که ما ازش هاست داریم کیفیت خدماتش نامناسب باشه و یا دیگه نخواد به ما هاست ارائه بده،در این صورت باید سایت رو به یه هاست دیگه انتقال داد

برای این کار کافیه از اطلاعاتتون فول بک آپ بگیرید(این قابلیت هم در دایرکت ادمین و هم سی پنل است)بعد همین بک آپ رو به پشتیبانی هاست جدیدتون بدید تا اونا عملیات بازگردانی رو انجام بدن

اگر بخوایید از سایت فول بک آپ بگیرید(انتقال سایت و ...) در سی پنل از این لینک و در دایرکت ادمین از این لینک استفاده کنید

در پایان فراموش نکنید تا فایل بک آپتونو دانلود کنید و یا به هاست بک آپتون منتقل کنید

2  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     5:14 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

اگر بخواهید vps تهیه کنید این دو هاستینگ معروف رو معرفی می کنم که می تونید به پلن هاش نگاهی بندازید:

1.پارس پک

2.میهن وب هاست

تا جایی که یادم اگر اشتباه نکنم همین سایت سون لرن احتمالا بر روی سرور های پارس پک هستش

البته این دو رو من تنها معرفی می کنم و به این معنی نیست که هاستینگ های دیگه نامناسب اند

2  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     5:22 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

البته هاست دی ال هم هست که من باهاشون اصلا کار نکردم هزینه اشون بالاتر از بقیه اس و خیلی از سایت های معروف رو میزبانی میکنه مثل سافت 98 و دانلود ها و رزبلاگ و فیس نما و ... تعریفش رو خیلی بیشتر از بقیه شنیدم

هاست دی ال

2  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     7:42 ب.ظ #

Ali Ahmady

Subscriber
8 پست3 تاپیک

سلام

ممنون از راهنمایی هاتون

بودجه : می خوام ماهیانه حداکثر تا 150 یا کمی بیشتر ...

بازدید فعلیم حدود 70 هزاره و احتمالا تو چند ماه اخیر تا 150 هزار بره

شاید روزانه چند صد مگی آپلود کنم واسه فیلم های آنلاین ولی دانلودی ها تا چند گیگ روزانه میشه

ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر فراوان

0  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     7:57 ب.ظ #

Ali Ahmady

Subscriber
8 پست3 تاپیک

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم :

تو سایتم هم asp دارم و هم وردپرس و باعث میشه با vps لینوکسی مشکل پیدا بشه

راهی هست ؟ یا اینکه vps ویندوزی هم به خوبی لینوکسی هست؟

0  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     8:43 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

بازدید روزانه تون این تعداده یا هفتگی یا ماهیانه؟

اگر روزانه این مقدار باشه فکر نکنم بازدید با این حجم بالا رو سرور مجازی بتونه تحمل کنه حتما باید یه سرور اختصاصی با رم حداقل 16 گیگ تا 32 گیگ تهیه شه و...

در این حالت من پیشنهاد می کنم حتما حتما به پشتیبانی اون سه تا هاستینگ تیکت بدید تا اونا واستون سایتتون رو بررسی کنن و بهترین پلن رو براتون انتخاب کنن...بعد می تونید یکی از این سه تا رو که مناسب تر دیدید انتخاب کنید حتما هم بگید اونا براتون کانفیگ اختصاصی کنن تا در آینده به مشکلی بر نخورید حتما هم نیاز هست سایتتون بهینه سازی شه

اما اگر بازدید ماهیانه تون 70,000 تا 150,000 تا باشه(یعنی روزانه در حدود 5000 تا) من اصلا توصیه نمی کنم سرور بخرید و این عدد بازدید به خوبی در هاست اشترکی پشتیبانی میشه

برای مثال این هاستینگ رو ببینید

نت افراز

سرویس طلایی و الماسش(ترجیحا سرویس الماس) می تونه نیاز شما رو براورده کنه در حالی که پهنای باندش نامحدوده و بدون هیچ ترسی می تونید هر مقدار ویدیو خواستید در سایتتون آپلود کنید تا کاربران بتونن دانلود کنن یا آنلاین مشاهده کنن ولی بازم نیاز است برای بررسی بیشتر تیکت بدید تا اونا سایتتون رو بررسی کنن

2  تشکر
پنجشنبه ، 4 آگوست 2016     8:48 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم :

تو سایتم هم asp دارم و هم وردپرس و باعث میشه با vps لینوکسی مشکل پیدا بشه

راهی هست ؟ یا اینکه vps ویندوزی هم به خوبی لینوکسی هست؟

متوجه نشدم منظورتونو ، یعنی بعضی قسمت های سایتتون asp است بعضی php ؟

الان مگه سایتتون روی هاست یا سرور ویندوز نیست مگه؟؟؟؟

asp تنها در ویندوز اجرا میشه در حالی که php روی هر دو،اگرچه بهتره وردپرس و php روی لینوکس اجرا شن ولی هاست ویندوز هم توانمنده

2  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 12 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .