قالب واحد

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 3 سال و 11 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1137 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 28 دسامبر 2012     1:13 ب.ظ #

saeidsh

Subscriber
2 پست3 تاپیک

سلام خسته نباشید
یک نرم افزار قرآنی با htm ساخته ام که از 114 صفحه htm درست شده و وقتی می خواهم قالب آن را ویراش کنم باید قالب 114 فایل را ویرایش کنم
چطوری می شود یک قالب واحد برای همه فایل ها ساخت که با ویرایش این قالب همه فایل ها با این قالب آپدیت شوند؟
با تشکر

0  تشکر
جمعه ، 28 دسامبر 2012     4:52 ب.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

سلام

می تونی از masterpage استفاده کنی  یعنی یه صفحه مستر پیج باز کنی قاب مورد نظر رو توی اون طراحی کنی و صفحات دیگر رو با ارث بری از صفحه masterpage ایجاد کنی البته من این کار رو در صفحات asp انجام می دم نمیدونم  که در html هم میشه یا نه اما فکر کنم با قالب نویسی توسط css میشه ...

1  تشکر
جمعه ، 28 دسامبر 2012     5:24 ب.ظ #

saeidsh

Subscriber
2 پست3 تاپیک

نظر خودم اینه که از یه فایل  htm  استفاده کنم، یعنی یه صفحه طراحی کنم، بعد در این صفحه متغیرهایی رو قرار بدم و اطلاعات رو در یه فایل txt ذخیره کنم باید با کد نویسی این اطلاعات (ترجمه سوره و ...) را در متغیرها فرا بخوانم، حالا می خواستم بدونم از چه کدهایی استفاده کنم

مثلا چطور می توانم اطلاعاتی در یه فایل  txt را در متغیر EXAMPLE  در مثال زیر فرا بخوانم

<p><font color=blue>EXAMPLE</font></p>

0  تشکر
جمعه ، 28 دسامبر 2012     8:26 ب.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

سلام
این کاری رو که شما می خوای انجام بدی با html ممکن نیست چون html برای ساخت وب سایت های استاتیک هستش باید یا از asp یا php استفاده کنی چون نیاز به یک دیتابیس داری (همون فایل متنی که گفتی میشه دیتابیست) بعد با توجه به نوع دیتابیس که در اینجا فیل متنی هست باید با متد read محتویاتش رو فراخونی کنی که این کار عملی هست ولی منطقی نیست بهترین کار اینه که مثلا در asp یه دیتابیس با access یا sql بسازی مقادیر رو درشون وارد کنی بعد در asp یه کانکشن با دیتابیست بسازی سپس با استفاده از دستور select مقادیر دیتابیست رو در کنترلی مانند dataview یا کنترهای مربوطه دیگه نمایش بدی اگه می خوای همچین کارهایی در وبسایتت انجام بدی بهتر بری دنبال یادگیری asp یا php چون این دو توانی ساخت وب سایت های داینامیک و تبادل اطلاعات رو دارند ...

1  تشکر
یکشنبه ، 30 دسامبر 2012     10:42 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

شما باید یک بدنه ی کلی برای قالبتون طراحی کنید و یک فایل js و یک فایل css رو در همه ی اونها لود کنید . تغیراتی که در این دو فایل میدید بعدا در همه ی 114 صفحه ی شما از لحاظ ظاهری اعمال خواهد شد .

1  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .