فرم جایگزینی متن

این تاپیک 18 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  sentinel ،‏ 2 سال و 11 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1603 بازدید داشته است .

نویسنده پست
یکشنبه ، 8 دسامبر 2013     3:15 ب.ظ #

sentinel

Subscriber
48 پست19 تاپیک

سلام به همگی

میخواستم ببینم چجوری میتونم یه فرم رو برنامه نویسی کنم که مثلاً یه متن بدم و اون این متن رو توی باکس زیرش جایگزین متن انتخابی من کنه

مثل همین سایت هایی که یه فرم درست کردن و گفتن که متن دلخواه شما

و زمانی که اون متن رو مینویسی اون متن رو توی متن قبلی مینویسه

0  تشکر
یکشنبه ، 8 دسامبر 2013     3:32 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

سلام

با php که همون لحظه نمیشه این کار رو کرد. احتمالا از جاوااسکریپت استفاده میشه. با زدن هر دکمه ای، مقدار اون فیلد گرفته میشه و جایگزین متن قبلی میشه.

0  تشکر
یکشنبه ، 8 دسامبر 2013     3:34 ب.ظ #

sentinel

Subscriber
48 پست19 تاپیک

http://avazak.ir/%DA%A9%D8%AF-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B3/

خوب یعنی الآن مثل این چطوری باید درست کنم؟

0  تشکر
یکشنبه ، 8 دسامبر 2013     6:38 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

با زدن دکمه "دریافت کد" متنی که درون تکست باکس وارد شده رو دریافت میکنه و میگذاره درون متغیر  message . و سپس اون کدها رو درون textarea نمایش میده.

0  تشکر
یکشنبه ، 8 دسامبر 2013     8:05 ب.ظ #

sentinel

Subscriber
48 پست19 تاپیک

خوب همین رو چجوری بسازم؟

0  تشکر
یکشنبه ، 8 دسامبر 2013     11:42 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

اگر من کد رو کامل در اختیارتون بگذارم، چیزی عاید شما نمیشه. باید کد نویسی کنید تا یاد بگیرید. اشکالهاتونو هم بپرسید. من ی مثال ساده برای یکی دیگر از دوستان زده بودم که فقط پیش نمایش کدها بود. براتون دریافت کد رو هم گذاشتم. این ی سیستم خیلی ساده ای رو تشکیل میده که یک کاربر میتونه همزمان نحوه کار و پیشنمایش تگ marquee رو ببینه و کد رو هم دریافت کنه. شما با استفاده از این مثال میتونید ابزارهای دیگری بسازید. این نمونه تنها با جاوا اسکریپت هست. با php هم میشه ابزارهای پیچیده تری رو ساخت.

1  تشکر
دوشنبه ، 9 دسامبر 2013     2:24 ب.ظ #

sentinel

Subscriber
48 پست19 تاپیک

ممنون داداش

من هم یه همچین راهنمایی میخواستم

فقط توی کدی که دادی پیش نمایش و دریافت کد جفتشون یکی هستند و کد اشتباهه

0  تشکر
دوشنبه ، 9 دسامبر 2013     3:40 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

خواهش میکنم.
نه عزیزم یکی نیستند. موقع پیش نمایش addtext اجرا میشه. موقع دریافت show اجرا میشه.
حالا من ی سوال میپرسم از شما !
چرا درون تابع show ، تابع addtext صدا زده شده؟

0  تشکر
دوشنبه ، 9 دسامبر 2013     3:44 ب.ظ #

sentinel

Subscriber
48 پست19 تاپیک

برای اضافه کردن متن به درون کد دیگه

بعد یه سوال دیگه هم برام پیش اومد

میخواستم بدونم چطوری به جای اینکه اون متن رو جای innerHTML بنویسه یه جای دیگه بنویسه؟

یعنی مثلاً بهش بگم توی row 5 و توی کلمه ی سوم بذاره؟
من یه جا این مدل کد رو دیدم بودم که بهش مختصات داده بود

میخواستم بدونم نمیشه مثلاً توی همین کد بهش دستوری داد که به جای ... بذاره این رو؟

0  تشکر
دوشنبه ، 9 دسامبر 2013     4:14 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

بدون صدا زدن اون هم ، کدها کار میکنن .. چون کاربر قبل از این که کد رو بگیره، اول پیش نمایش رو میزنه و هر موقعی به مورد دلخواهش رسید، دریافت کد رو میزنه و کد رو میگیره. فقط در یک جا مشکل پیش میاد .. در صورتی که کاربر بدون این که پیش نمایش رو ببینه، بخواد کد رو دریافت کنه .. :)

در مورد سوالت، بستگی به شرایط مسئله داره. معمولاً اگر شرایط پیچیده بشه، ورودی ها رو به صفحه ای میفرستن و اونجا پردازش میکنن و کد رو تولید و نمایش میدن. به این صورت کدهاشون امنیت بیشتری داره و همچنین چون سمت سرور هست، کسی نمیتونه کدهاشونو کپی برداری کنه.

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 19 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .