فرق asp با asp.net

این تاپیک 4 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  کیوان علی محمدی ،‏ 3 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1370 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 19 آگوست 2013     10:42 ب.ظ #

سید مجتبی موسوی

Subscriber
98 پست51 تاپیک

سلام من می خوام یه زبان دیگه غیر ازphpبرای سرور یاد بگیرم همه می گن aspیعنی منظورشون asp.net؟راستی یکی از pdfبرای یاد گرفتن aspیاasp.netبهم بدید.

1  تشکر
دوشنبه ، 19 آگوست 2013     10:46 ب.ظ #

محمد امین واحدی نیا

Subscriber
136 پست13 تاپیک

برای asp.net باید اول بررید سی شارپ یاد بگیرید. برای سی شارپم کتاب مرجع خوب می خوای بهتره بری کتاب چگونه با سی شارپ برنامه نویسی کنیم رو بخری. انتشاراتشم که دیتل اند دیتل که ترجمشو انتشارات ناقوس ارائه می ده

2  تشکر
سه شنبه ، 20 آگوست 2013     1:35 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام،ASP نسخه قبلی و اسکریپتی (شبیه PHP) برای ASP.NET بود،اما بعد از انتشار فریمورک دات نت مایکروسافت در قالب این فریمروک اونو عرضه کرد،یا #C یا VB رو می تونید کار کنید و بعدش برید سراغ ASP،برای ASP کتاب PDF خانم فاطمه سادات هاشمیان مناسبه و اکثر مباحث رو به خوبی پوشش داده(نزدیک 612 صفحه PDF)،برای خود #C هم کتاب سید محمد هاشمیان خیلی کتاب خوبیه (951 صفحه pdf).البته کتاب های PDF انگلیسی خیلی خیلی خوب هم موجوده که پیشنهاد میشه اگه زبان انگلیسی تون خوبه و درک مطلب خوبی دارید حتما اول اونارو بخونید.

1  تشکر
سه شنبه ، 20 آگوست 2013     1:59 ب.ظ #

Pakdaman

Subscriber
15 پست3 تاپیک

این که همش تو در تو شد!

برای یادگیری کد نویسی تحت وب (به طور کلی) باید از کجا شروع کرد ، یه چیزای از html و php و css تو خاطر مشوش بنده هست که فقط بگم بدرد خودم میخوره!

یه سوالم در مورد ماهیت ASP دارم

کد های ASP در قالب یه کنترل گر و صفحه مجزا (مثل اسکریپت های CMS البته خیلی ساده) طراحی میشود که از داخل خود سرور مدیریت میشه ! درسته ؟

0  تشکر
سه شنبه ، 20 آگوست 2013     2:27 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

طراحی وب

• HTML,HTML5
  • CSS,CSS3
  • JavaScript
  • JQuery (تقریبا استفاده ازش این روزا اجتناب ناپذیر شده)
  • زیان سمت سرور (یا ASP.NET یا PHP)
اکثر آموزش های این مواردی که گفتم توی قسمت سری های آموزشی پیدا میشه.

بله تقریبا درسته ASP از تکنولوژِی به اسم Code Behind بهره میبره که در واقع قسمت کد اصلی و کد HTML از هم جدا هستن و امنیت و کارایی رو تا حد زیادی افزایش میده.

1  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .