علت عدم نمایش footer بصورت تمام صفحه در سند من

این تاپیک 10 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  وحید صالحی ،‏ 3 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1659 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     7:44 ب.ظ #

مریم

Subscriber
5 پست9 تاپیک

سلام خسته نباشید

2تا سوال داشتم

1-من یه صفحه دارم که یک دیو اصلی داره که المانهای مربوط به صفحه درش قرار میگیره و زیر اون یه دیو دیگه ایجاد کردم با نام footer من عرضش رو برابر 100 درصد گذاشتم حالا زمانی که مروگر بصورت تمام صفحه بازه مشکلی نیست این دیو تمام عرض صفحه رو می پوشونه ولی وقتی پنجره مروگر رو کوچیک تر می کنم بطوری که اسکرول افقی میخوره این دیو فوتر دیگه کل پنجره مروگر رو نمی پوشونه و یه قسمت خالی میمونه دلیلش چه هست لطفا اگه کدی باید اضافه کنم قرار بدید یه فایل پیوست هم گذاشتم که درش این مشکل رو میتونید مشاهده کنید

2-در طراحی یک صفحه چه کدی رو باید بکار ببریم که اگه پنجره مرورگر کوچک هم شد صفحه اسکرول افقی نخوره؟؟؟

ممنون میشم به این دو سوال من پاسخ دهید...

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     8:07 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

مشکل اینه که به طور پیش فرض مرورگر ها برای body و html یک حاشیه و فاصله از داخل پیش فرض دارن،برای همین از این کد استفاده می کنیم.

فایل تون اصلاح شد.

پیوست ها:
2  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     8:14 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

برای سوال دوم هم می تونید برای این صفحه به تگ body این استایل رو بدید.

2  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     8:25 ب.ظ #

مریم

Subscriber
5 پست9 تاپیک

[quote=12905]مشکل اینه که به طور پیش فرض مرورگر ها برای body و html یک حاشیه و فاصله از داخل پیش فرض دارن،برای همین از این کد استفاده می کنیم.
*{ margin:0; padding:0; }
فایل تون اصلاح شد. [/quote]

ممنون آقای علی محمدی ولی منظورم magin , padding نبود منظورم اسکرول افقی بود که وقتی پنجره مرورگر رو کوچیک میکنم میخوره و قسمت فوتر که آبی رنگه دیگه کل صفحه رو نمیپوشونه لطفا صفحه رو در مرورگر اجرا کنید و  اندازه پنجره رو به نصف کاهش بدین حالا با اسکرول افقی فوتر رو نگاه کنید که دیگه کل صفحه رو نمیپوشونه...  لطفا به تصویر پیوست شده که کادر قرمز داره نگاه کنید...

در ضمن وقتی از خاصیت overflow برای body استفاده کردم دیگه صفحه اسکرول عمودی هم نمیخوره و ثابت هستش من میخوام اسکرول عمودی بخوره ولی اسکرول افقی نخوره ببخشید زیا وقتتون رو می گیرم...

پیوست ها:
0  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     10:17 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

شما گفتین فوتر کل صفحه رو نمیگیره خوب این به خاطر همون کد ریستی هست که باید بنویسین،برای اینکه فقط اسکرول عمودی بخوره به جای overflow خالی از overflow-x استفاده کنید،من تو مروگر خودم تست کردم درست نشون میده وقتی سایز پنجره رو کوچیک می کنم دیگه فضای خالی اطراف فوتر قرار نداره.

پیوست ها:
1  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     10:32 ب.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

سلام کیوان جان خوبی میبینم انجمن رو ترکوندیWink خسته نباشی

1  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     11:42 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام وحید عزیز،فدات داداش،اختیار داری،خدا قوت خسته نباشید به خود گلت بابت آموزش های تصویری خوبی که درست میکنی و بیان خوبت و زحمتی که برا سایت میکشی.ما که چند وقتی گیر بودیم نتونستیم زیاد بیایم این جا،سعی میکنیم تا جایی که چیزی بلدیم به بچه ها کمک کنیم و خودمونم چیزی یاد بگیریم،راستی این آموزش ASP چیکارش کردی؟ البته میدونم فعلا سرت شلوغه.کلا دستت درد نکنه.

ما مخلص همه بچه های گل تیم سون لرن و همه کاربرای خوبش هستیم.Smile

0  تشکر
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     12:02 ق.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

لطف داری کیوان جان چشم به فکر asp هستم...

موفق باشی...

1  تشکر
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     12:04 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

بابت z-index هم باید بگم که اون عدد فقط بر مبنای ترتیب بر روی هم قرار گرفتن لایه هاست ،اگه اونجا گفتیم z-index=2000 باشه برای این بود که با این مقدار زیاد دیگه خیالمون راحته که لایه دیگه ای روی اون لایه منو قرار نمیگیره و اونو نمیپوشونه.برای مقادیر زیاد هم معمولا از همین چند هزار استفاده میشه،از اعداد منفی هم برای قرار دادن لایه زیر لایه های دیگه استفاده میشه،چون شروعش از صفر هست پس z-index=-1 لایه رو زیر همه لایه های صفحه وب قرار میده.

برای توضیح تکمیلی هم این مطلب رو بخونید

موفق و پیروز باشید.

0  تشکر
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     12:09 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

وحید میگم این چند ساله معماری MVC خیلی باب شده،حتی فریمورک های معروف php مثل CI و FUEL هم الان با بیس MVC کار میکنن،حالا برنامه ات چیه خودت؟ وب فرم رو میخوای شروع کنی یا MVC ؟ هر چند خودم همیشه عاشق پسوند های aspx بودم و MVC دنیای دیگه ایه.

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 11 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .