طراحی و کم کردن حجم

این تاپیک 10 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  طاها دریس ،‏ 4 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 3036 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     11:02 ب.ظ #

morteza

Subscriber
163 پست58 تاپیک

سلام من دوتا سوال دارم در مورد فتوشاب 1 . می خوام بدونم اگه من بخوام بلوکی رو طراحی کنم مثل بلوک ابزارهای کاربردی شما یکم توضیح بدید که چطوری طراحی کنم مثلا یه عکسی پیدا کنم و رو اون موضوع رو بنویسم یا .... ؟؟؟ 2 . من هدر ام رو تو فتوشاب طراحی می کنم اولش عکس ام رو حجم اش رو کم می کنم با برنامه ای و بعد از این که طراحی کردم حجم اش به دلیل نوشتن متون بالا میره و وقتی هم حجم اش رو پایین می یارم نوشته ها بهم میرزه و از لحاظ کیفیت خیلی زشت میشه آیا راه حلی هست که طوری کم کرد حجم اش رو که کیفیت متون و تصویر از بین نره ؟

0  تشکر
دوشنبه ، 10 سپتامبر 2012     11:51 ب.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

درمورد سوال اولت: این تصاویر با فتوشاپ طراحی شدن. اگه به فتوشاپ آشنایی داشته باشی میتونی همچین تصاویری طراحی کنی.

درمورده سوال دومت: بنظرم بهتره که بعد از نوشتن متون حجمش رو کم نکنی تا این مشکل به وجود نیاد!

0  تشکر
سه شنبه ، 11 سپتامبر 2012     2:33 ق.ظ #

میلاد حیدری

Contributor
34 پست3 تاپیک

برای کم حجم کردن تصاویر با کمترین افت کیفیت می توانید از نرم افزار Advanced JPEG Compressor استفاده نمائید البته قابلیت ذخیره برای صفحات وب (save for web) در فتوشاپ نیز وجود دارد.

0  تشکر
سه شنبه ، 11 سپتامبر 2012     7:58 ب.ظ #

morteza

Subscriber
163 پست58 تاپیک

[quote=4788]درمورد سوال اولت: این تصاویر با فتوشاپ طراحی شدن. اگه به فتوشاپ آشنایی داشته باشی میتونی همچین تصاویری طراحی کنی. درمورده سوال دومت: بنظرم بهتره که بعد از نوشتن متون حجمش رو کم نکنی تا این مشکل به وجود نیاد! [/quote]
خب با فتوشاب آشنایی دارمیشه از چند روش استفاده کرد تا درست کرد ولی من راهنمایی می خوام که بگین از کجاش درس کنم و در مورد جواب دوم تون هم خب همون کار رو می کنم ولی نوشته ها باعث میشن که حجم اش دوباره زیاد بشه من راه حلی می خوام که بعد از نوشتن متون حجم اش رو کم کنم ومتون خراب نشه ؟؟!!

0  تشکر
سه شنبه ، 11 سپتامبر 2012     8:00 ب.ظ #

morteza

Subscriber
163 پست58 تاپیک

[quote=4794]برای کم حجم کردن تصاویر با کمترین افت کیفیت می توانید از نرم افزار Advanced JPEG Compressor استفاده نمائید البته قابلیت ذخیره برای صفحات وب (save for web) در فتوشاپ نیز وجود دارد.[/quote]
 آقا میلاد ببخشید میشه مسیر هاش رو بگین تو فتوشاب کجاش می تونم اون کار رو بکنم ؟؟؟

0  تشکر
سه شنبه ، 11 سپتامبر 2012     8:41 ب.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

از منوی file گزینه Save for web & devices رو انتخاب کن. یه پنجره باز میشه. توی قسمت سمت راست این پنجره میتونی تنظیمات مربوط به کیفیت عکس رو انجام بدی. بعدش هم save  رو بزن. 😉

0  تشکر
چهار شنبه ، 12 سپتامبر 2012     2:00 ق.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

[quote=4819]خب با فتوشاب آشنایی دارم میشه از چند روش استفاده کرد تا درست کرد ولی من راهنمایی می خوام که بگین از کجاش درس کنم[/quote]
 مثلا برای ساخت طرح تماس با مدیریت سایت. اول پس زمینه آبی و سفید رو درست کن بعد نوشته ی "فرم تماس با مدیریت سایت " رو بنویس بعد هم تصویر یه پاکت نامه و قلم اظافه کن به طرحت!!! همین.

1  تشکر
چهار شنبه ، 12 سپتامبر 2012     2:56 ق.ظ #

محمدسینا معراجیان

Contributor
112 پست0 تاپیک

درمورد سوال اولتون بگم اگر مهارت زیادی ندارید تو فتوشاپ اصلا مشکلی نیست فایل های PSD واقعا خوب و حرفه ای تو اینترنت قرار داره که میتونید دانلود کنید و تکستتون رو روش بنویسید

وساه سوال دومتونم جز راه های دوستان نکته ی مهم اینه که اولا خوب هدر اصلا کلا نباید سنگین باشه اما خوب اگه از لحاظ طراحی سنگینش کردین باید یکم سنگین شدنش رو هم تحمل کنید اما با این حال میتونید یا با پسوند GIF ذخیره کنید یا با پسوند JPG و کیفیتشرو کم و زیاد کنید تا به یه حجم معقولانه ای برسید

پایدار باشید

1  تشکر
چهار شنبه ، 12 سپتامبر 2012     8:53 ق.ظ #

morteza

Subscriber
163 پست58 تاپیک

دوستان ممنون  ازتون کمک خوبی بهم کردین راستی آقا سینا یه آدرس خوب برا دانلود فایل های PSD بدین ممنون میشم .

0  تشکر
چهار شنبه ، 12 سپتامبر 2012     3:46 ب.ظ #

محمدسینا معراجیان

Contributor
112 پست0 تاپیک

Graphicha.com

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 11 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .