طراحی سایت ، جوملا یا وردپرس ؟

این تاپیک 5 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 4 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 2194 بازدید داشته است .

تگ شده :  , ,

نویسنده پست
جمعه ، 30 نوامبر 2012     12:11 ق.ظ #

mjmahdi

Subscriber
4 پست1 تاپیک

آقا لقمان اگر من بخوام يك سايت با ورد پرس و جوملا طراحي كنم از نظر هزينه باهم تفاوتي ميكنن.

وديگه اينكه وردپرس چه مزيت هايي نسبت به جوملا داره؟

براي راه اندازي يك سايت بامديريت چندين كاربره،شما كدوم رو پيشنهاد ميكنيد؟

0  تشکر
جمعه ، 30 نوامبر 2012     3:21 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

هر دوتاشون خوبن . ولی برای مقایسه این مطلبو بخون :

مقایسه وردپرس ، جوملا و دروپال از لحاظ مختلف

1  تشکر
جمعه ، 30 نوامبر 2012     3:28 ب.ظ #

mjmahdi

Subscriber
4 پست1 تاپیک

لقمان جان بابت پاسخگوییت ممنونم.اون مطلب خونده بودم ولی همونطور که میدونی دروپال در ایران خیلی طرفدار نداره. و اکثر شرکت ها هم بیشتر روی جوملا و وردپرس مانور میدن تا دروپال.هرچند تا جایی که من میدونم دروپال هم سیستم خیلی قدرتمندیه....ولی ذائقه ایرانی هاست دیگه...مثل نرم افزار رایت nero که یهو همه گیر شده!

حالا بنظر شما طراحی ماژول خاص برای کدوم یکی آسون تره؟یعنی ساختارکدوم یکی آسونتره تا بشه با یادگرفتنش برای یک ماژول هم نوشت؟

سوال آخرم اینکه ...سایتی مثل p30download بنظرتون برروی چه سیستمی کار میکنه؟

0  تشکر
جمعه ، 30 نوامبر 2012     3:39 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

وردپرس ساده تره و برای توسعه هم ساده تره . پلاگین های بیشتری هم داره . بستگی داره برا چه نوع سایتی می خواید .

جوملا محیط شلوغتری داره و معمولا هزینه توسعه اش (زمان و پول) بیشتره .

پی سی دانلود وردپرس که نیست . در جوملا بودنش شک دارم . ولی فکر کنم خودشون cms اختصاصی نوشتن .

2  تشکر
جمعه ، 30 نوامبر 2012     3:50 ب.ظ #

mjmahdi

Subscriber
4 پست1 تاپیک

پس اگه به این سئوالم جواب بدی دیگه خیلی ممنون میشم و سئوالام در این زمینه ایشالله که تموم میشه.برای ساخت نوارمنویی مثل سایت پی سی دانلود ،میشه از وردپرس هم استفاده کرد.میخوام یک سایت با منو و زیرمنوها در زمینه ای که میخوام بنویسم که وقتی وارد زیرمنوها میشیم اون زیرمنوها هم به بخش های مختلفی تقسیم بشم.مثلا منوی علوم کامپیوتر که زیرگروه های برنامه نویسی و گرافیک و ... داره و بعد خود برنامه نویسی به بخش های برنامه نویسی C++ ، روبی ، ویژوال و ... تقسیم بشه...به نظرت اینارو میشه بدون برنامه نویسی خاصی درست کرد یا نه؟واگه آره،با ورد پرس هم میشه؟چون من زیاد از توانایی های وردپرس اطلاعی ندارم

0  تشکر
جمعه ، 30 نوامبر 2012     3:55 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

بله میشه. خیلی هم خوب میشه .

وردپرس در کنترل پنلش یه بخشی به نام فهرست ها داره که به راحتی می تونید این فهرست ها (منو ها) را به صورت زیرشاخه ای بسازید و با یه کد سادهاونو در قالب قرار بدید .
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_nav_menu
http://www.lotusseedsdesign.com/blog/wp-content/uploads/2010/09/wp-nav.png

2  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .