صفحه بندی

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حسین محمدی ،‏ 2 سال و 11 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 606 بازدید داشته است .

تگ شده :  

نویسنده پست
شنبه ، 11 ژانویه 2014     5:26 ق.ظ #

N a S e R

Subscriber
45 پست15 تاپیک

با سلام

فرض کنید من همچین صفحه بندی دارم که فایلشو تو پیوست 1 میزارم چطوری میتونم div 1 رو طوری طراحی کنم که همیشه در پایین صفحه و همیشه روی div های دیگه قرار بگیره به طوری که اگر صفحه اسکرول خورد باز div1 پایین صفحه باشه و باز روی div های دیگه.
برای مثال سوالم عکس پیوست 2 هم ببینید که در 7learn برای بخش 'این مطلبو به اشتراک بگزارید' هم بکار رفته.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
شنبه ، 11 ژانویه 2014     9:12 ق.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

سلام همکار گرامی،

از خاصیت های z-index و position استفاده کنید.بله سایت خودمون هم از این خاصیت ها استفاده کرده.

z-index هرمقدار عددی ای میتونه بگیره.....مثلاً اگه z-index چند تا div روی هم گام افزایشی داشته باشه،Divی که z-index اون از همه بیشتره روی همه نشون داده میشه...

position:fixed هم یعنی با اسکرول مکان المنت عوض نشه...علاوه بر top و left میتونید از propertyهای bottom و right استفاده کنید...(سعی کنید کلا از position استفاده نکنید...به جای اون از margin و float و... استفاده کنید...)

البته فریمورک های ریسپانسیو امکانات خیلی بیشتری دارند که دیگه نیاز نسیت از CSS و HTML استفاده کنید مثلاً bootstrap دکمه و اسلایدر و فرمها و تب و خیلی امکانات بیشتری داره شاید فریمورک foundation هم از این امکانات داشته باشه(یعنی حتماً داره)...برای طراحی به شکل دستی یه کم مشکله....

موفق باشید.

3  تشکر
شنبه ، 11 ژانویه 2014     10:29 ق.ظ #

N a S e R

Subscriber
45 پست15 تاپیک

ممنون از توضیح کامل و دقیقت.

اینکه نوشته همکار یکم برام سخته ادم حس میکنه نباید سوال بپرسه اگر هم میپرسه سوال ساده نپرسه :) نویسنده نوشته میشد بهتر بود تا همکار چون منم مثل خیلیهای دیگه کامل طراحی صفحات وب را بلد نیستم و در حال یادگیریم.

اما برای اینکه فقط از سایت استفاده نبرم و یه خدماتی هم ارائه بدم خواستم که نویسنده هم باشم که هم یاد بگیرم و هم یاد بدم.

بازم تشکر از توضیح کاملت

2  تشکر
شنبه ، 11 ژانویه 2014     5:08 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

چشم از این به بعد سعی میکنم شما رو نویسنده گرامی خطاب کنم...

1  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .