شروع کار با جوملا

این تاپیک 8 پاسخ و 6 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Hoda Parehdooz ،‏ 1 سال و 1 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 4012 بازدید داشته است .

تگ شده :  , ,

نویسنده پست
شنبه ، 8 سپتامبر 2012     10:56 ب.ظ #

elh@m

Subscriber
6 پست14 تاپیک

سلام.... من تازه میخوام کار با جوملا رو یاد بگیرم....راستش تا الان طراحی سایت کار نکردم اگه سوالام خیلی مبتدیانه است ببخشید ...چند تا سوال برام پیش اومده..

1-ورژن 2.5 و 1.5 جوملا با هم چه فرقی میکنن؟ برا شروع با 1.5 کار کنم به نظرتون؟؟ چون شنیدم کامپوننتهای بیشتری براش گیر میاد.

2-اینطور که فهمیدم برای کار با جوملا باید wampserver نصب کنم....اما ورژن های مختلفی برای اون دیدم..این ورژنها با هم چه فرقی میکنن؟؟ مثلا برای جوملا 1.5 روی ویندوز7 باید چه ورژنی از wampserver نصب کنم؟؟

3-جوملا رو هم در سایتتون اموزش میدید؟؟

با تشکر.

1  تشکر
شنبه ، 8 سپتامبر 2012     11:58 ب.ظ #

میلاد حیدری

Contributor
34 پست3 تاپیک

سلام

1) جوملا 1.5 با 2.5 تفاوت چندانی از لحاظ نحوه کار و ... ندارد ، ولی بسیاری از امکانات در 2.5 پیشرفته شده و بسیای هم اضافه شده ، خیلی از مشکلات نیز برطرف شده است ، اما اگر قصد شما فقط یادگیری است از 1.5 استفاده کنید به دلیل راهنمایی ساده تر ولی اگر قصدتان راه اندازی یک سایت است از 2.5 استفاده نمائید.

2) فرق نمیکنه شما wamp رو نصب کنید یا xampp رو ، برای اجرای جوملا شما نیاز به php و mysql وapache دارید ، که هر دو این 3 را نصب می کنند.

3) ان شااله در صورت امکان آموزش خواهیم داد ولی در این زمینه کتاب های بسیار جامعی وجود دارد

6  تشکر
یکشنبه ، 9 سپتامبر 2012     12:04 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

آقا میلاد خیلی جامع و خوب جواب داد . منم می خوام یه پیشنهاد بدم .

به جای جوملا بیا سمت وردپرس !

3  تشکر
یکشنبه ، 9 سپتامبر 2012     12:31 ق.ظ #

elh@m

Subscriber
6 پست14 تاپیک

خیلی ممنون بابت راهنماییهاتون....

راستش برای کارورزی قراره توی یه شرکت کار کنم که باید تا حدود 10روز دیگه جوملا رو یاد بگیرم....

ان شاالله یه کم که راه افتادم سراغ وردپرس هم میرم...

1  تشکر
یکشنبه ، 9 سپتامبر 2012     1:04 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

چون راه اندازی و کار با وردپرس سریعتر و راحتتر بود گفتم . اگر شرکت ملزم کرده خوب پس باید همون جوملا رو کار کنید .

ایشالله که موفق باشید .

3  تشکر
چهار شنبه ، 5 دسامبر 2012     3:57 ب.ظ #

saba

Subscriber
10 پست7 تاپیک

سلام وخسته نباشید

نرم افزار جوملا رو خریدم و می خواهم نصب کنم ولی نمی دونم چرا وقتی می خوام صفحه phpmyadminرو در ومپ سرور باز کنم تا پایگاه داده ام رو بسازم این ارور رو میده forbidden403 لطفا راهنمایی ام کنید که چه کار کنم

2  تشکر
چهار شنبه ، 5 دسامبر 2012     9:17 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

در اینجا روش حل گفته شده :

http://stackoverflow.com/questions/8204902/wamp-403-forbidden-message

2  تشکر
یکشنبه ، 18 اکتبر 2015     10:57 ق.ظ #

AKOOOO AKOOOO

Subscriber
1 پست0 تاپیک

سلام

بنده تمامی مراحل نصب جوملا را به درستی انجام دادم اما وقتی در مرورگر ادرس سایتم را مینویسم پیغام زیر را میدهد:

server not found

مشکل کجاست؟

0  تشکر
یکشنبه ، 18 اکتبر 2015     4:01 ب.ظ #

Hoda Parehdooz

Subscriber
2 پست0 تاپیک

تاپیک مفیدیه. مرسی
www.omegaprogramming.ir

0  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .