شروع دوباره

این تاپیک 5 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  رضا الطافی ،‏ 3 ماه و 1 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 193 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 26 آگوست 2016     3:43 ق.ظ #

علی نور

Subscriber
1 پست1 تاپیک

سلام خدمت تمام عزیزان و اساتید محترم

بنده حدود 14-15 سال پیش با طراحی صفحهات وب آشنا شدم، در اون زمان به خاطر سن پایین و همینطور به خاطر اینکه به این علم علاقه داشتم، با نرم افزاری مثل Frontpage روز رو شب میکردم و شب رو روز

اما اون زمانها فقط آموزش ها در خصوص HTML بودند (حداقلش در وب فارسی) چون سنم طوری نبود که بتونم از منابع انگلیسی استفاده کنم به ناچار محدود به همون اطلاعات بودم

حتی سایتهایی هم داشتم که کم کم از بین رفتند

با نرم افزار Flash هم همون موقع ها آشنا شدم که البته اون موقع مربوط به شرکت مایکرومدیا بود و هنوز ادوب اون رو نابود نکرده بود

یادم میاد php nuke در اون زمان بین اکثر وبمسترها خیلی هوادار داشت که البته هر روز هم باگ جدیدی واسش در میومد

کم کم اون دوران گذشت و من به  رشته هنرستانی عمران رفتم (اون زمان با اینکه علاقه وحشتناکی به وب و حتی کد نویسی تحت دلفی و ... داشتم و تنها دوستم کامپیوترم بود، نظرم در خصوص شغل آینده به خاطر عدم رضایت برادر بزرگترم از رشته کامپیوتر عوض شد )

خلاصه این دلایل باعث شد برای طراحی وب دیگه به سمت کد نویسی نَرَم و فقط از cms های آماده ای مثل phpnuke و وردپرس و جوملا... استفاده میکردم

سرتون رو درد نیارم

سالها از اون موقع گذشته و با اینکه در رشته تحصیلی خودم موفق هستم و بهش علاقه دارم اما باز هم روحم رو فقط با خلق ایده های مختلف توی دنیای وب میتونم ارضا کنم

اما متاسفانه به خاطر شرایطم دست و بالم توی طراحی وب به شدت محدود هست

تصمیم گرفتم شروع دوباره ای توی این دنیای هیجان انگیز کنم و با تکنیک های جدید آشنا بشم و اونها رو یاد بگیرم

به نظر شما با شرایط فوق آیا یادگیری یک فریمورک تحت وب که در همین سایت هم آموزش هاش رو برای خرید گذاشتید، کار درستی هست؟

http://www.7learn.com/class/8520

http://www.7learn.com/class/6690

به نظر شما کدوم فریم ورک بهتر هست و با توجه به اینکه مشغله های زندگی زیاد هست، میتونم راحتتر یادش بگیرم، و البته کدوم یکی بیشتر به کار میاد و به دردم میخوره؟

ازتون عذرخواهی میکنم که سرتون رو درد آوردم

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

با تشکر

0  تشکر
جمعه ، 26 آگوست 2016     10:06 ق.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام وقت شما بخیر

همون طور که میدونید هر دو فریم ورک بسیار عالی اند و رقیب جدی هم

ولی اونطوری که من دیدم فریم ورک بوت استرپ بازار کارش در ایران بسیار گسترده تر از فریم ورک فاندیشین هست و بسیار محبوب تر، اگر قرار باشه از بین این دو یکی رو انتخاب کنید قطعا بوت استرپ گزینه خوبی هست چون منابع فارسی زیادی هم به سوال ها و مشکلات احتمالی که ممکنه روبه رو شید وجود داره، و دونستن فریم ورک فاندیشین هم میتونه کمک کنه به روزمه شما و یک روزمه قوی تری درست کنه، و از طرفی میگن فریم ورک فاندیشین هسته قوی تر از بوت استرپ داره

موفق باشید

3  تشکر
جمعه ، 26 آگوست 2016     12:08 ب.ظ #

سید احسان عظیمی

Subscriber
105 پست14 تاپیک

سلام،برای شروع فریمورک بوت استرپ بهتر است ،البته پیشنهاد بنده به شما این است که حتما ابتدا دوره ی html,css رو ببینید و بعد از اون php  و بعد فریمورک بوت استرپ...اگه هم دوس دارین قالبهاتون فوق العاده پویا و دارای افکتهای متنوع باشه حتما دوره جاواسکرپیت و جی کوئری رو ببینید...

1  تشکر
جمعه ، 26 آگوست 2016     7:53 ب.ظ #

رضا الطافی

Subscriber
6 پست1 تاپیک

هردو فریم ورک خوب هستن. این بستگی به تجربه و کارهایی داره که شما انجام میدید. به عنوان مثال من خودم چون 90 درصد پروژه هام رو با فاندیشن انجام دادم دیگه دستم راه افتاده مشکلاتش رو میشناسم و تجربه اومده دستم و با این حال که بوتسترپ بازار کار بهتری داره اما سعی میکنم مشتری رو متقاعد کنم. نظر بنده رو بخواید ، آموزش فریم ورک بوتسترپ توی اینترنت زیاد هست و نیازی به هزینه کردن نیست. به علاوه اینکه به شدت آسون هست حتی شما از سایت رسمی بوتسترپ هم میتونید با چند مثال یاد بگیرید.اما فاندیشن کمیاب هست و هرجا هم آموزش داده شده غیر حرفه ای بوده. اگه شما قصد دارید هزینه کنید فاندیشن رو خریداری کنید. و اگه لازم دیدید بوتسترپ رو ، از جاهای دیگه میتونید خیلی ساده آموزش ببینید.

1  تشکر
یکشنبه ، 28 آگوست 2016     2:26 ق.ظ #

علی نور

Subscriber
1 پست1 تاپیک

ممنونم دوستان عزیز

راستی یک سوالی برام پیش اومده

به طور مثال اگه کارکردن با یک فریم ورک رو یاد بگیرم با بقیه هم میتونم کار کنم؟ یعنی چهارچوبشون یکی هست یا کلا فرق دارند؟

و اگه یک فریم ورک رو یاد بگیرم میتونم باهاش قالب های وردپرس رو ادیت کنم و بخش هایی که میخوام رو بهش اضافه کنم؟

ممنون از لطفتون

0  تشکر
دوشنبه ، 29 آگوست 2016     5:07 ب.ظ #

رضا الطافی

Subscriber
6 پست1 تاپیک

شما اگر چارچوب کلی و نحوه کار با یک فریم ورک رو یاد بگیرید ، مابقی فریم ورک ها هم شباهت خیلی زیادی به هم دارن و فقط نام کلاس های اونا فرق میکنه با اندازه و سایزها و رنگ بندی که دارند. یه فریم ورک یاد بگیرید بقیه فریم ورک ها با کمی مطالعه دستتون میاد.هر قالبی رو میتونید ریسپانسیو و یا زیباتر کنید با استفاده از فریم ورک.

0  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .