سوال: html5boilerplate را تشریح کنید

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  بهرام ،‏ 2 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 771 بازدید داشته است .

تگ شده :  , ,

نویسنده پست
چهار شنبه ، 26 مارس 2014     12:36 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام و تبریک سال نو خدمت همه دوستان سون لرنی

امیدوارم که همگی سال خوبی پیش رو داشته باشید

همونطور که میدونید یک سری فایل ها یا قالب های خالی هست که تحت عنوان html5 reset یا css reset توسط افراد و یا سایت های مختلف منتشر میشه یکی از این سایت ها html5boilerplate.com هست که یک محیط رو آماده کرده برای طراحی سایت بر پایه html5 و css3 میخواستم اگه از اساتید کسی هست که از این مجموعه استفاده میکنه یا وقتش رو داره، یک توضیح در موردش بده که چه جوریه چه کارهایی انجام میده؟ آیا بدرد بخور هست مخصوصا برای طراحی بر پایه زبان فارسی یا نه؟ اگه هست و قسمت هایی احتیاج به ویرایش و یا حذف داره لطف کنید و بگید.

0  تشکر
چهار شنبه ، 26 مارس 2014     4:00 ق.ظ #

محمد بابازاده

Subscriber
38 پست13 تاپیک

بله اتفاقن خیلی خوب هستش ، css reset ها باعث میشن تنظیمات پیش فرض کدهای شما در تمام مروگرها یکسان بشه و قالبتون از همون ابتدای کدنویسی در تمام مروگرها به یک صورت نشون داده بشه ، من خودم در پروژه هام ازش استفاده میکنم پیشنهاد میکنم شما هم استفاده کنید

1  تشکر
چهار شنبه ، 26 مارس 2014     12:57 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

در این حد که میدونستم اینا بیشتر از یک css reset هستند. در واقع یک قالب خالی هستند که یک سری کارهای ابتدایی مثل پوشه بندی ها صفحات مختلف و لینک کردن فایل ها مثل css و jquery و... انجام شده که css reset هم یکی از بخش هاشه. اگه به این آدرس سری بزنید فک کنم بهتر متوجه میشید من چی میگم https://github.com/zencoder/html5-boilerplate-for-wordpress

اینجا همه کد های ابتدایی و صفحات لازم برای قالب وردپرس قرار داده شده. حالا من که خوب زیاد سرم در نمیاد میخواستم اگه ممکنه یکی از اساتید بررسی کنن ببینن اینو میشه واسه استارت قالب وردپرس استفاده کرد با فارسی مشکل نداره یا ...

با تشکر

0  تشکر
چهار شنبه ، 26 مارس 2014     2:36 ب.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

سلام.

آقا بهرام همونطور که خودتون هم گفتین،این یک قالب خالی یا به اصطلاح یک blank template هست که کدهای پیشفرض و کلا base  و امکانات عمومی یک قالب رو در اختیارتون میذاره که کار شما توی طراحی راحت تر بشه. و فقط کافیه شما کدهای html و css قالبون رو بنویسید.

[quote=23906]با فارسی مشکل نداره یا ...[/quote]

خیر با فارسی مشکلی نداره و می تونید ازش استفاده کنید.

1  تشکر
پنجشنبه ، 27 مارس 2014     12:08 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

مرسی سجاد عزیز خیلی کارت درسته :)

فقط کاش بیشتر توضیح میدادی یا اگه پیشنهاد دیگه ای داری در این مورد میگفتی. نمیشه یه دوره بگذارین که توش در مورد این تمپلت ها توضیحات بیشتر بدین بهترین رو معرفی کنید و اگه بشه قسمت های مختلف یکدوم رو توضیح بدید.

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .