سوال در مورد addon-domain و parkdomain

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد مهدی اکرمی ،‏ 2 سال و 5 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 884 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 26 ژوئن 2014     2:04 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

عرض ادب و احترام خدمت دوستان و اساتید گرامی

من قصد دارم یه دامنه ir  رو ثبت کنم و به هاست های رایگان وصلش کنم و چند سوال داشتم از دوستان و اساتید محترم::::

addon-domain چیه؟
parkdomain چیه؟
وصل کردن دامنه به هاست سخته؟ چطوری هست؟
این آدرسها به چه درد میخورن؟؟؟

به نظر شما این کار درست هست(منظورم خرید دامنه و استفاده از هاست رایگانه)؟
استفاده از هاست رایگان روی سئو تاثیری داره؟؟؟
اگه دوستان و اساتید تجربه ها یا نظراتی دارند حتماً اینجا مطرح کنند من هم استفاده کنم....

با تشکر

1  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
پنجشنبه ، 26 ژوئن 2014     2:19 ب.ظ #

رضا نصرالهی

Subscriber
201 پست8 تاپیک

به نام خدا

برای پساخ به دوسوالت برو به این لینک

اون دو خطی هم که نوشتی برای اتصال دامنه با هاست هست

به سئو ربطی نداره ولی پیشنهاد نمی کنم که از هاست رایگان استفاده کنی

1  تشکر
پنجشنبه ، 26 ژوئن 2014     3:31 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام

addon-domain قابلیتی هست که اگه شما یه هاست درست و حسابی داشته باشید به شما امکان اضافه کردن دامنه های بیشتر به هاستتون رو میده. مثلا دامنه اصلی شما domain.com است ولی با این قابلیت می توانید دامنه های بیشتری مثل domain2.com domain3.com .... همین طور اضافه کنی  البته تعداد این اضافه کردن ها به هاستتون و نوع و مقدار پولی که برای هاستتون می دهید متغیر است.
parkdomain  این یک هم برای این هست که شما می خواهید یه مدت سایتتون رو بروز رسانی کنید و یا مشکلی برای دامنه شما بوجود می آید که می خواهید به کاربرانتون اعلام  کنید به خاطر همین وقتی این قابلیت فعال باشه شما میتونید آدرس صفحه دیگه یا یه چیزی یهش بگید بنویسه . مثل همین سایت ها که می نویسند coming soon .
وصل کردن دامنه : کار خیلی سختی نیست و چند تا روش داره که آسون ترینشون از طریق DNS است. برای اتصال اول باید ببینی هاستی که خریدی DNS هاش چی هستند که وقتی بخری یا برات ایمیل میشه یا خودشون تو پنل کاربریت میگن  که معمولا اول آن با ns شروع شده و به شکل زیر هستند :

ns1.domain.com
ns2.domain.com
حالا وقتی که DNS ها رو پیدا کردی باید وارد پنل دامنه ای که خریدی بشی و دنبال یه چیزی مثل تغییر DNS بگردی و وقتی که ثبتشون کردی بین 4 تا 24 ساعت باید منتظر باشی تا وصل و DNS ها تغییر کنند. بعد از تغییر وارد هاست میشی و دامنه رو از قسمت addon-domain اضافه میکنی.
به همین راحتی دیدی سخت نبود :)
حالا برم سراغ هاست رایگان : همش دورغه که میگن 200 گیگ ترافیک و حجم میدن و اگر دقت کنی تمام سایت هایی که این جور هاست های رایگان رو میدن شبیه به هم هستند و  اصلا پنل هاست معلوم نیست چی هست در حالی که مینویسه cpanel  و .
بعدشم از CPU , Ram یه ذره هم به هاستت اختصاص داده نمیشه و اگر 4 نفر بخوان بیان تو سایتت سرور بسته میشه . قطعی زیاد داره  و کلا هیچ کس هم پاسخ گو نیست که در رابطه با سئو هم حتما تاثیر میزاره چون یه هو گوگل میاد بره تو سایتت میبینه باز نمیشه و این رتبه رو پایین میاره .
من هم یه زمانی توی فکر این هاست ها بودم ولی به نتیجه ای نرسیدم و خیلی راحت و بدون درد سر یه هاست خریدم و راضی هم هستم.
یه کم طولانی شد  ببخشید

4  تشکر
پنجشنبه ، 26 ژوئن 2014     9:12 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

اموزشی برای وصل کردن دامنه به هاست می شناسید

و اگه من هاست و دامنه رو از یه جا بخرم خودش به صورت خودکار به هاست وصل نمیشه؟

0  تشکر
پنجشنبه ، 26 ژوئن 2014     9:38 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

آموزش : link

سوال 2 : اگه DNS ها بعد از خرید خودکار تنظیم بشن بله.

2  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .